Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 12-09-2013, 22:23   #1
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,316
Pohvaljen: 2,006
Nivo reputacije: 487
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju
Uobičajeno Ovale u Srbiji

Danas po onoj kishi i nevremenu me put nanese ka kalenicu i tamo u Golsvortijevoj blize kalenicu vidim znak ,,ovale,,pridjem i imam shta da vidim
Ovale ego c komplet 11000 hiljada din, Dama koja je ushla sa mnom u diskusiju me ubedjuje da nema veze sa Joytekom ali pakovanja ista ali stvarno svuda OVALE natpis , da imaju i svoju liniju tecnosti 1250 din 20 ml su pakovanja !
Kad sam poceo da vadim akumulator iz ranca...ona mi rece da im vaperi nisu ciljna grupa,pa reko jes zato sta i ovde otvorili radnju !
Uglavnom izvinjavam se ako sam ovim neki od propisa prekrshio al ova stvar nije za preskakanje , zar ne OVALE U SRBIJI
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-09-2013, 22:40   #2
lemmy
Veteran

lemmy's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: Sta se nadje pri ruci
Pohvala: 2,612
Pohvaljen: 611
Nivo reputacije: 166
lemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalulemmy je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Ovale u Srbiji

Normalno da im vaperi nisu ciljna grupa,nego ovcice za sisanje.11000 din.

Послато са GT-N7000

lemmy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-09-2013, 22:46   #3
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Zapljunuo sam se kod njih čim su otvorili, pre neki mesec. I meni su teta koja radi i vlasnik radnje objašnjavali da je Joye kopija Ovale-a, a onda su se malo kasnije korigovali u smislu da je to ista firma ali je Ovale premium brend a Joye je za sitnu boraniju.
Instrukcije o tome kako se čisti eGo-C glava neću da prepričavam, ne verujem da ćete mi poverovati

Imali su tečnosti na probu, ona koja se meni svidela je neka nova pa je zato i skuplja: 1350 din sam platio 20ml. Stvarno je dobra, ali i najskuplja u mojoj vaper karijeri

Btw interesantno je da su im tečnosti u bočicama koje je Joye najavio kao svoje novo pakovanje, mada se ni ne nazire kada će početi da ih isporučuju u tom pakovanju. Ovale tečnosti su stvarno dobre ali ukusom nemaju nikakve veze sa Joye tečnostima.
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-09-2013, 22:52   #4
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 44
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,548
Nivo reputacije: 557
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

A ko im je ciljna grupa pastiri ,neverovatno,to bi bilo isto kako kad bi prodavac automobila rekao da mu vozači nisu ciljna grupa .

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2013, 23:16   #5
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,896
Pohvaljen: 8,543
Nivo reputacije: 1179
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Ovale i Janty su svojevremeno optuzivali Joyetech da ih je pokrao. Janty je navodno zbog toga i raskinuo saradnju, a Ovale navodno ceka registraciju svojih patenata, ali i dalje posluje sa Joyetech-om.

Prica o kradji je ovde
Kod:
http://blog.e-cigexpress.com/2013/02/joyetech-they-arent-e-cigarette.html
Ovo su konstruktori:

510 Janty as the Dura
eGo Janty
eGo-T Ovale
eGo-C Ovale
eGo-C Twist Ovale
eCab Ovale
eRoll Ovale as the eMini
eVic Ovale

Zapravo Joyetech nije izmislio nista od onoga sto proizvodi, ali uziva solidnu reputaciju kao proizvodjac i poseduje veze sa masom distributera. Tu se otvara prostor za specificnu poslovnu saradnju u kojoj svi imaju koristi, ali Kinezi vesto grade svoje brendove na tudjoj pameti.

Citat:
Ovale or Janty come up with a product, they then go to Joyetech to manufacture it. Ovale, for example, in the case of the eVic negotiates a period of time where they are the exclusive distributor of the product. After that point, Joyetech is allowed to sell it to anyone they want, and put their own logo on it as a technique of getting "brand" recognition (after all another factory down the street is going to be making the same thing in a couple weeks). It's a mutual beneficial arrangement, Ovale gets their concepts turned into real products, Joyetech gets business and gets to pop their logo on it after a decided upon period of time. That's how these things work. Same thing with the Tesla, iVape had a period of exclusivity in the US, now that period is up and other vendors are getting it in stock. Only difference is that the factory that iVape got to make the Tesla chooses not to rebrand it as their own.

It's very simple; companies need their products manufactured, china does it for cheap and because of that they are allowed to take certain liberties. Welcome to the world of outsourced manufacturing.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-09-2013, 23:42   #6
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Čitao sam taj članak, neko je ovde kačio taj link. Meni takva priča uopšte ne pije vodu, odnos Ovale-a i Joyetecha je nama laicima poprilično nejasan ali nema nikakve logike da je tačno ovo što je lik naveo u svom tekstu.
Ovale kao firma van Kine ne može da zaštiti svoj patent od firme koja im samo pravi to što su smislili? Ma važi, kao što bi sutra Foxconn mogao da počne da sam pravi i prodaje iPhone
Staro 12-09-2013, 23:59   #7
gomiletina
Moder

gomiletina's avatar

Registrovan: Apr 2013
Godine: 59
E-cig: Shta zapadne+ ruza, kaya
Pohvala: 4,056
Pohvaljen: 3,371
Nivo reputacije: 566
gomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputacijugomiletina ima reputaciju

ako nije teshko, moze li njihovo vidjenje ciscenja
gomiletina nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-09-2013, 10:09   #8
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,616
Pohvaljen: 6,176
Nivo reputacije: 1005
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Shaka Zuluf Vidi poruku
Ma važi, kao što bi sutra Foxconn mogao da počne da sam pravi i prodaje iPhone
Bukvalno sam to i ja pomislio kada sam prvi put procitao clanak, mogli bi da prodaju kompletne brendirane racunare (apple, dell, sve manje vise poznato je foxconn), cak sam se ranije pitao sto to ne rade

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-12-2013, 22:46   #9
chikavili
Veteran

chikavili's avatar

Registrovan: Apr 2012
Godine: 49
Pohvala: 2,179
Pohvaljen: 3,265
Nivo reputacije: 516
chikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputacijuchikavili ima reputaciju

Zena iz Ovale Srbija mi rece da su vlasnici Ovale-a jedan amer, dva italijana i kinez koji je vlasnik Joyetech-a. Zatim da su oni nosioci patenata za ego-c, t, itd, kao i da su oni premium brend, a Joyetech nesto malo nizi kvalitet za "ostalu raju".
U razgovoru mi je pomenula susret sa sirius sem-om i objasnila mi sta je mislila pod ciljnom grupom - nisu im ciljna grupa iskusni vaperi sa gomilom razne opreme, vec novi/buduci vaperi koji hoce najbolji kvalitet i nemaju problem da to i plate.

"Talk sense to a fool and he calls you foolish."
chikavili nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-12-2013, 23:40   #10
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Ovale - Joyetech priča je prilično čudna, ali sam gotovo siguran da nije tako jednoznačna kako to čike i tete iz Ovale-a vole da predstave. Očigledan argument mi je to što do skora Joye distributeri nisu mogli da prodaju i šalju robu za Italiju, a sada Joye ima ekskluzivnog distributera za Italiju koji prodaje po prilično nižim cenama nego Ovale.

Pokušavam da zamislim posao u kojem su 4 lika partneri, a jedan od njih svojim proizvodima obara cenu zajedničkom proizvodu... i ne ide mi
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:58 sati.