Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 10-03-2020, 12:41   #1
Popovic
Nov član

Popovic's avatar

Registrovan: Jan 2020
Pohvala: 15
Pohvaljen: 34
Nivo reputacije: 5
Popovic je na dobrom putuPopovic je na dobrom putuPopovic je na dobrom putuPopovic je na dobrom putu
Uobičajeno Kratak razgovor sa docom

Zbog nekih pretraga morao sam da obavim pregled kod pulmologa i u kratkim crtama...

Zadovoljan jer sam duvan kao duvan bacio. Veruje da je parenje "nešto" manje zlo ali u suštini savetuje provere pluća kao i srca jednom godišnje, tako da može da se prati stanje (logično).

Zanimljivo je da ga nikotin ne interesuje jer kako kaže - kad dođe do buma nikotina u organizmu, osetićeš razne nelagodnosti, od gađenja do ozbiljnih (trnci i nesvestica s povraćanjem, ali to ako si kreten neopisiv) i refleksno obustaviti unošenje.

Njega najviše interesuje ne toliko PG, već VG jer ne vidi istraživanja ozbiljna po pitanju VG-a u obliku aerosoli. Ono što on procenjuje da VG sigurno opterećuje sinuse i razmenu gasova u samim plućima. U svakom slučaju kaže - probaj barem samo po jakoj potrebi da "to radiš", nateraj sebe da smanjuješ vremenom.

Ono što savetuje svima je pod obavezno RTG pluća, spirometrija, obavezna provera razmene gasova (mislim da se to zove Bodi) i difuzija (provera alveola u plućima).
U svakom slučaju, ono što bi i regularno trebali da obavljamo.

Siguran je da sva stanja vezana i za blagu opstrukciju pluća (tipa - kratak dah, osećaj da fali samo malo vazduha...) nikako ne dopuštaju parenje jer se takva stanja moraju ozbiljno tretirati i parenje ne dolazi u obzir.

Poenta kod njega je - radi šta hoćeš, nemam ispred sebe ozbiljna istraživanja sa više strana ali proverom stanja pluća i srca znaćeš da li ti šteti ili ne (podvlači opet - srcu i plućima) i nada se da će "to naše parenje" barem naterati ljude na redovne kontrole.

Da ne bude zabune, doca je priznati stručnjak sa 35 godina iskustva.

Bauk from space
Popovic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-03-2020, 23:24   #2
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 29
E-cig: Armour Pro + Expromizer 4
Pohvala: 1,422
Pohvaljen: 669
Nivo reputacije: 122
Nexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Kratak razgovor sa docom

Bio ja na Ekg i spirometriji zbog nekih provera vezano za posao pre jače od godinu dana, a parim aktivno od kraja 2015, pre toga bio pušač 6 godina. Srce odlično, pluća super, tri puta sam ponavljao spirometriju jer je doktorka mislila da nema šanse da su dobri rezultati jer parim, a ona puši, pa misli da je to njeno mnogo manje zlo. Tako da eto, priznati mrzilac ecig rekao da su mi pluća super.
Jedine tegobe koje osećam je standard kad ne uzmem svoju dozu nikotina pa sam malo nervozan. Do duše mnogo manje nego kada sam bio pušač..

Svaka čast, treba čuvati i kontrolisati zdravlje, koliko god mi mislili da smo zdravi, i svaka čast tom stručnjaku što ima ponašanje pravog lekara.
Parenje je jako manje štetno od mnogih stvari i mislim da javnost malo više treba da obrati pažnju na maloletnike po školama koji se svi masovno drogiraju, ali to je druga priča.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-03-2020, 01:18   #3
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,535
Pohvaljen: 2,173
Nivo reputacije: 421
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Na EKG i spirometriju idem svake godine preko firme i dok sam pusio bila je muka proci test te sam isti duvao i po nekoliko puta...od kada parim test prolazim sa pola gasa jedino na pitanje da li sam pusac ponekad odgovorim da jesam ponekad da nisam a ponekad da koristim ecig...nikako sam sa sobom da se dogovorim sta sam

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-03-2020, 07:01   #4
ncholass
Senior

ncholass's avatar

Registrovan: Feb 2017
E-cig: Svasta nesto
Pohvala: 304
Pohvaljen: 346
Nivo reputacije: 64
ncholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosi

Ja zbog posla idem na spirometriju svake godine i nikakavih problem nemam od kada sam prestao sa cigaretama.
Pre toga dok sam pušio morao sam da ponavljam više puta spirometriju. Pri tom sam iskasljavao pluca posle samo jednog pokušaja.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
ncholass nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-03-2020, 07:29   #5
st.gandra
Senior

st.gandra's avatar

Registrovan: Oct 2016
Godine: 42
E-cig: RX Gen 3, Zeus X
Pohvala: 1,126
Pohvaljen: 759
Nivo reputacije: 119
st.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalust.gandra je za svaku pohvalu

Je retko idem kod doktora. Ali pre jedno 4-5 meseci počela mi je da trni leva ruka non-stop. I ja sam se malo uplašio jer imam srčanu manu koju bi trebalo da kontrolišem s vremena na vreme(prolaps). I onda su me slali na ekg, test opterećenja, skener. I uglavnom sve sam prošao i rekli su mi da imam srce za pilota.
Ali i dalje se vučem po ovim našim bolnicama i konačno su utvrdili tj sumnjaju da mi je uklješten neki živac. Tako da posle 4+ godina parenja sa mojim srcem i mozgom(fizički) je sve u redu.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
st.gandra nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-03-2020, 12:54   #6
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,825
Pohvaljen: 2,263
Nivo reputacije: 323
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

Od kako sam ostavio cigarete 2010 doktora nisam video
Ne volim da razgovaram sa doktorima
dragon je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-03-2020, 15:55   #7
STRONG
Aktivan član

STRONG's avatar

Registrovan: Mar 2019
Pohvala: 115
Pohvaljen: 56
Nivo reputacije: 13
STRONG je poznat svimaSTRONG je poznat svimaSTRONG je poznat svimaSTRONG je poznat svimaSTRONG je poznat svimaSTRONG je poznat svima

Nista nije zdravo pa ni hleb nasusni u preteranim kolicinama!
Za mene je ovo (ne)nuzno zlo i ako nisam nikakav expert iz ove a ni bilo koje druge oblasti,zdravorazumski zica koja se zagreva do usijanja ne moze biti nikako zdrava i niko me ne moze ubediti u suprotno!
Dok sam "pusio" to je bilo u vrh glave do 7 cigarete na dan jer nisam smeo vise posto mi je veoma smetalo a sad parim i do 5ml tecnosti i to sa vecim nikotinom nego sa kojim sam poceo. Ako se uzme to da veoma malo radim ili skoro i da ne radim mod mi je non stop u ruci tako da sam postao veci zavisnik od parenja nego sto sam ikad bio od cigareta!

Послато са Mi MIX 2S помоћу Тапатока
STRONG nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-03-2020, 16:51   #8
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,928
Pohvaljen: 16,823
Nivo reputacije: 2744
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od STRONG Vidi poruku
... zdravorazumski zica koja se zagreva do usijanja ne moze biti nikako zdrava i niko me ne moze ubediti u suprotno!...
Ništa se ne usijava u atomizeru pri korišćenju.

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:14 sati.