Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Atomizeri
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 30-09-2019, 01:53   #1
Hobbes
Iskusan član

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 159
Pohvaljen: 266
Nivo reputacije: 49
Hobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosi
Uobičajeno Purity MTL RTA

Purity Mtl Rta by Ambition Mods

Specifikacije:
Diametar - 18mm
Visina - 52mm
Tezina - 30g
Kapacitet - 2ml
Materijal - SS316
Konekcija - 510
Drip Tip - 510
-----

Izrada sasvim dobra, ali posto je izradjen od tankog metala, ne racunajuci bazu, nekome moze delovati jeftino posto je bas lagan.
Navoji su dobri, mada ih ima samo na prstenu koji pricvrscuje top cap i na delu koji spaja dimnjak sa bazom u koju ulazi top cap.

Punjenje je odozgo. Prvo se odvrce prsten a zatim se skida top cap koji nema navoja vec samo o-ring.
Meni nije problem ali nekoga moze da smara sto mora i da odvrce prsten i da skida top cap.
Puni se bez problema, nema ni curenja ni grgoljenja. Ja zatvaram samo dotok tecnosti dok afc ostavljam otvoren i nije bilo problema do sada.

Izmedju baze i tanka nema navoja. Baza se skida i stavlja kada se poravnaju veca tackica na deku i trougao (ili strelica na dole) na tanku. Sistem radi odlicno i meni je bas super stvar. Baza moze da se skida i dok je tank pun, samo atomizer mora da se okrene da tecnost ne bi iscurela iz tanka.

Kontrola dotoka tecnosti radi odlicno. Kada se spoje tank i baza tank se okrene sa trougla na minus znak i tada je dotok tecnosti zatvoren. Pomeranjem ka tackicama otvara se dotok tecnosti. Ima 7 tackica, ja ga uglavnom drzim na trecoj ili cetvrtoj i natapa bas kako treba. Kada sam zaboravio polse punjenja da otvorim dotok tecnosti posle nekoliko povlacenja je bilo blizu dry hita, tako da lfc definitivno radi.

Dek je malo zastareo. Samo dva srafa oko kojih se obmotava zica, bez ikakvih dodataka koji bi je pridrzavali i olaksali njeno pricvrscivanje.
Srafovi su zicu od 0.25mm i 0.32mm hvatali bez problema. Nisam pokusavao sa debljom zicom tako da ne znam kako bi se ponasali u tom slucaju.
Stavljao sam grejace od 2mm i 2.5mm.
Koristim ga sa 2.5mm i malo moram da podignem grejac jer mi nekako deluje knap pa da ne rizikujem kratak spoj. Mislim da je 2mm idealno a preko 2.5mm ne bi preporucivao, kao ni mtl claptone za koje nisam siguran ni da bi srafovi uspeli da ih pricvrste.

(2.5mm grejac)

Precnik centralne rupe je oko 1.5-1.6mm
Samo vrh coil jiga od 1.5mm moze da udje ali ne moze skroz da prodje.

Postavljanje vate je lako, popune rupe i samo se vodi racuna da se ne zakrce mali useci koji sluze za dotok tecnosti.

Precnik komore je 10mm i ima dobar konus iako spolja izgleda da je ravna..
Precnik dimnjaka tu negde oko 3.7-3.8mm

Kontrola protoka vazduha isto radi dobro. Nema fals vazduha i radi uglavnom tiho.
Na samoj bazi postoje 3 rupe tako da moze da se koristi vazduh ili sa jedne ili sa dve strane.
Rupice za stelovanje vazduha se nalaze na afc ringu i velicine su 1.2mm, 1mm, 0.8mm i 0.6mm. Ja ga koristim na 0.8mm sa obe strane i protok je otprilike kao berserker mini ili ehpro true na 2 ili 3 rupi. Kada prsten stavim tako da vazduh dolazi samo sa jedne strane protok vazduha mi je nekako cudan kao da ta rupa nije probusena kako treba. Nisam uspeo da rastavim celu bazu tako da sta je problem.
Kada neka kap tecnosti dospe do afc-a hoce da pusta neku cudnu muziku
Nekada se desi i da sam od sebe pusta neke zvukove, tipa svako 10-12 povlacenje ali nije glasno pa mi ne smeta.

O aromi ne volim da pisem posto svi osete nesto drugo. Bitno je da je ima. Mislio sam da ce zbog precnika komore biti slicna kayfunima ali zbog sireg dimnjaka para je malo redja a aroma nije ublendirana vec mogu da se osete razlicite note. Sad sta je u prvom, drugom, trecem planu nisam siguran.
Para mi je negde na sredini izmedju suve i vlazne (mada mi vise vuce ka suvoj) ali zavisi i od grejaca.

-----

Osim povremenog sviruckanja mane bi za nekoga bile nacin na koji se postavlja grejac, dve operacije prilikom punjenja (a ne moze da se puni odozdo, mozda i moze ali sa nekim bas tankim i dugackim vrhom bocice)
Nervira me i to sto zbog ovog uzdighutog postolja za drip tip ne mogu da koristim drip tipove sa sirom bazom. Mada je meni drip tip koji dolazi uz atomizer odlican i mislim da je jedini koji mogu da koristim od svih stock drip tipova koji dolaze uz atomizere.

Hobbes nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Raspršivači > Atomizeri

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:46 sati.