Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 09-04-2014, 22:12   #1
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,616
Pohvaljen: 6,175
Nivo reputacije: 1000
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju
Uobičajeno Fogger V4

Kod:
http://www.fasttech.com/products/1670700

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-04-2014, 00:15   #2
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,584
Nivo reputacije: 560
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju
Uobičajeno Re: Fogger

Ovaj V4 mi deluje dosta ozbiljnije resen od prethodnih serija.

It's tulip time in Holland. Two lips are calling me.
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-04-2014, 01:06   #3
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,616
Pohvaljen: 6,175
Nivo reputacije: 1000
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Ali rekao bih da i dalje ga treba preskociti, narocito pored akva klona

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-04-2014, 21:22   #4
deWolf
Veteran

deWolf's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 45
Pohvala: 239
Pohvaljen: 272
Nivo reputacije: 105
deWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosi

Kad Skot kaze "Blooody Goood" i smeska se mora da je stvarno dobro !
deWolf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-08-2014, 18:11   #5
iwwwan
Senior

iwwwan's avatar

Registrovan: Nov 2013
Godine: 46
Pohvala: 232
Pohvaljen: 304
Nivo reputacije: 87
iwwwan ima čime da se ponosiiwwwan ima čime da se ponosiiwwwan ima čime da se ponosiiwwwan ima čime da se ponosiiwwwan ima čime da se ponosiiwwwan ima čime da se ponosiiwwwan ima čime da se ponosiiwwwan ima čime da se ponosiiwwwan ima čime da se ponosiiwwwan ima čime da se ponosiiwwwan ima čime da se ponosi

Čekajući kayfune sa fasttecha primetih i ovaj atomizer, fogger v4, staklo, 17 dolara...da li vredi uzimati ga, kakva je para po pitanju toplote, može li kao single coil, da li je neko vlasnik pomenutog atomizera?

iwwwan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-08-2014, 20:31   #6
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Stigao pre 7 dana, i cele sedmice ga testiram, uporedo sa Heronom. Potrudicu se narednih dana da napisem malo opsirnije o njemu, a sad samo ukratko.

Ako je Heron ugladjeni macan, koji damama pristupa sa stilom, mameci im uzdahe svakom svojom recenicom, Fogger v.4 je seljacina neopevana, drvosecha, koji svoje mane ne krije, niti ih se stidi, a damama bez reci, samo pogledom, pokaze u pravcu plasta sena. Nijedna nije priznala da je bila sa njim, a realno, nijedna nije ostala nezadovoljena.

Staro 16-08-2014, 21:09   #7
deWolf
Veteran

deWolf's avatar

Pohvala: 239
Pohvaljen: 272
Nivo reputacije: 105
deWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosideWolf ima čime da se ponosi

Hehehe poetican opis !

deWolf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-08-2014, 21:38   #8
NemaN
Veteran

NemaN's avatar

Pohvala: 1,821
Pohvaljen: 917
Nivo reputacije: 254
NemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvalu

ahahahaha....care
NemaN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-08-2014, 23:33   #9
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,614
Pohvaljen: 3,369
Nivo reputacije: 436
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Dža best opis - crv gricka

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-09-2014, 18:42   #10
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,614
Pohvaljen: 3,369
Nivo reputacije: 436
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Ajde @gorki & @guru - dajte malo infoa o Foggeru V4 - koji SKU ste uboli jer na FT lupetaju svašta (pa ja onda lupetam dalje u sličnom melosu) pogotovo u ovoj temi
da je onaj od 13$ bolji od onog za 17$
Kod:
http://www.fasttech.com/forums/1810200/t/1374026/comparison-of-this-vs-the-sku-1772903/1

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-09-2014, 19:14   #11
Guru
Veteran

Guru's avatar

Pohvala: 2,063
Pohvaljen: 4,827
Nivo reputacije: 884
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Ja sam uzeo SKU 1772903 koji je "cheap" version jer je sve na FT govorilo da je taj SKU bolji od druge verzije, mada neku bitiniju razliku nisam video sem par dodatnih gumica i nesto fibera.

Dakle, ovaj je model od 12.95$, ima dek za dual coil setup i jedino sto je meni zasmetalo je nedostatak rezervnog tanka od stakla. Ovo je debelo doduse i deluje cvrsto.
Deck je odradjen odlicno, navoji dobri, nema ostrih ivica, chimney ne skripi kada se navrce. Srafovi su dobri, mada nisu za rad sa malim srafcigerima, bolje imati nesto duze pri ruci.

Setup ide lagano, bar sto se tice dual coil setup-a, isto kao na akvi recimo (meni dosta lakse), jer ima dosta mesta za rad. Kolicina vate je minimalna, tek toliko da se spusti i zavuce u kanale. Lepo se natopi i zavuce da je chimney ne bi dohvatio u uvrnuo, za oba coil-a treba manje vate nego za jednu prosecnu Kaju
AFC prsten je sto bi rekli labav ako nije ili zategnut do kraja ili skroz odvrnut. Moze i na sredini stajati, ali se lako pomera.

Sa zavrnutim prstenom, rupe su skroz prekrivene, ali vazduha ima taman koliko treba. Sa maksimalno otvorenim vazduhom postaje pravi driper, za lung inhale i duga povlacenja je idealan.

Setup i ostalo cu uslikati kada budem menjao vatu. Trenutno koristim 0.3 kantal, po 10 namotaja oko 2mm burgije za krajnjih 0.72ohm koliko kaze metar.

Punjenje ide lagano, staje 4.7ml po mom merenju sto je odlicno i najbitnije - ni kapi nigde nije pustio od kako je pusten u pogon, dopunjen je do sada 5 do 6 puta.
Uglavnom - ovaj SKU od mene ima jako dobre preporuke a sto se tice poredjenja sa ostalim atomizerima - meni je ovo licno mrtva trka sa Heronom i Kajom V2, vise pare od Herona i toplije naravno, od Kaje V2 je bolji zbog lakseg podesavanja vazduha i prilagodjavanja trenutnoj tecnosti bez skidanja atomizera sa uredjaja....

Eto, nije nesto detaljno, pisem sa telefona pa ako sam izgresio, ne zamerite, uglavnom Fogger od mene dobija recimo 4.7 ocenu zbog nedostatka rezervnog stakla i labavog AFC ring-a koji se moze srediti uz malo lepljive trake.

Tu sam negde iza, na 25W

Sent from my G2
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-09-2014, 20:35   #12
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Hteo sam da napisem nesto vise o Foggeru v4, ali nikako da zavrsim to sto sam zapoceo.
Kao da se spremam za pismeni iz srpskog.

Dakle:

Fogger i ja.

Fogger V.1 je atty na koji nisam ni obratio paznju.

Fogger V.2 mi se dopao i kupio sam ga, ali se sa njim nisam bas mnogo usrecio, jer mi je konstantno pravio probleme. Kad se ubode setup radi savrseno, ali precesto se desavalo da procuri ili da zagori. Ostavio sam ga po strani dok ne pribavim sta mi je potrebno kako bih ga malo modifikovao. Jos uvek nije dosao na red za sredjivanje.

Fogger V.3 mi nije izgledao kao preterano unapredjena verzija u odnosu na V.2 (neki tvrde drugacije), tako da sam ga potpuno izignorisao.

Dosao je na red Fogger V.4, koji mi se konceptualno jako svideo, ali nije sve bilo med i mleko.
Izgledalo je da razne verzije cetvorke (4.1, 4.2, 4.3...) smenjuju jedna drugu brzinom svetlosti, i da je nemoguce znati sta se dobija prilikom porucivanja. Takvi su barem bili komentari na FT.
Jedinicu je zamenila dvojka sa promenjenim AFC, onda je dosla trojka sa velikom komorom, koja je drasticno smanjivala kapacitet tanka (3,1ml). Cekala se verzija 4.4 sa smanjenom komorom a time i povecanim kapacitetom tanka, a time i “kvalitetnijom” parom. Cena od 30 i kusur dolara, doprinosila je mojoj odluci da sacekam sa kupovinom. Cekao sam, i da pratio sta se ustvari desava sa verzijom 4.
.

Onda se dogodila smesna stvar. FT je izbacio V.4 – Cheap Version, za 16.93$, sta god to bilo. Porucio sam ga odmah, bez cekanja komentara, jer je na fotografijama komora delovala poprilicno manja u odnosu na 4.3, a cena od 17$ je bila podnosljiva.
O toj Cheap verziji cu pisati...

Kod:
http://www.fasttech.com/products/0/10009162/1772903-fogger-v4-rba-rebuildable-atomizer

Kada sam ga uzeo u ruke, nije mi uopste delovao jeftino. Mnogo bolje nego na FT fotografijama. Naravno, odmah sam poceo sam da trazim mane, pa da krenemo od njih.

Negativno:

1. AFC (prsten za kontrolu protoka vazduha) je ono sto prvo upada u oko kao problematicno. Klimav je, i ne dihtuje dobro. Kada je zatrvoren do kraja, vazduh prolazi i ne funkcionise bas najbolje. Kada je skroz otvoren, prsten pokriva polovinu otvora za ulaz vazduha. Meni to nije predstavljalo problem jer je i to pola otvora (ima ih dva) sasvim dovoljno, a navikao sam na dosta vazduha.
Ceo taj problem sa AFC sam resio tako sto sam na navoje ispod prstena, namotao teflon traku, i sada je skroz ok. Kada je zatvoren nema uvlacenja falsh vazduha, prsten vise nije klimav i lepo klizi kad se okrece. Zadovoljan sam (mada ga drzim skroz otvorenog).

2. Tip je poprilicno klimav, ali to se lako resava zamenom gumice. Meni se ne dopada pa ga ni ne koristim.

3. Srafovi na palubi izgledaju kao da su premali za prihvat debelog kantala, jer je dual setup u pitanju, ali mi iskreno nisu pravili nikakav problem.

4. Plus sraf na konektoru je od SS a ne od bakra kako je bilo na verziji 4.3.

5. Postovi (plus i minus) su postavljeni nepotrebno visoko, i potrebno je malo manevrisanja kako bi se setup postavio. Mislim da je udaljenost izmedju pozicije srafova i otvora za ulaz vazduha (gde treba spustiti coil), nepotrebno velika. Takodje, plus blok, smeta o otezava spustanje coila, i treba biti obazriv da ga kantal ne dodiruje.

Pozitivno:

1.Kapacitet tanka je oko 5 ml, sto je odlicno, s’obzirom da je u pitanju dual coil setup.

2. Sipanje je sa donje strane (kao na KF lite-u), i poprilicno se dobro puni. Sipao sam u njega direktno iz boce od 300ml, i nisam prosuo ni kap. To sam ponavljao danima...

3. Komora je poprilicno mala, pa su aroma, th i kolicina pare fenomenalni.

4. Kanali su duboki pa je natapanje odlicno. Niti jednom za sedam dana nisam doziveo zagoreo ukus, niti je kap tecnosti negde procurela.

5. Da li zbog male komore, ne znam, ali ono sto Fogger izvlaci iz tecnosti, mnogo vise podseca na genesis, nego na neki cotton atty.

6. Ono sto me je posebno odusevilo je zvuk koji jako podseca na zvuk cart-a. Al’ ozbiljno. Probao sam vise raznih setupa, i svaki put isti, neodoljivi zvuk “krckanja”.

Da je cena ostala 30++$, ne bih dao svoju preporuku, zbog gore pomenutih mana, ali sa cenom od 17$, atty koji definitvino zasluzuje sansu.

Staro 12-09-2014, 20:52   #13
Guru
Veteran

Guru's avatar

Pohvala: 2,063
Pohvaljen: 4,827
Nivo reputacije: 884
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

To je to, svaka cast kokega. Pucketanje sam zaboravio, jako je karakteristicno za ovaj ati, ima neki svoj smek.
Definitivno atomizer vredan paznje, pogotovo u ovoj izvedbi.

P.S. Ja napisah 12.95$, a FT mi podesen na €. Pardoniram

Sent from my G2
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-09-2014, 21:05   #14
Estariol
Veteran

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 43
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose
Pohvala: 3,841
Pohvaljen: 1,386
Nivo reputacije: 319
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Pa... Fog(ger)... (Komentar na tvoju sliku, @Guru )

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-09-2014, 21:11   #15
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

E da. Fotka...

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 23:59 sati.