Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 19-05-2013, 21:34   #1
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,896
Pohvaljen: 8,538
Nivo reputacije: 1172
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju
Uobičajeno Taifun GT

Iako na prvi pogled lici na Kayfun, konstrukcija se ipak razlikuje. Ovde se tecnost ne dovodi kanalima u komoru sa fitiljem, vec sam fitilj iz tanka dovodi tecnost do grejaca. Takvo resenje je standardno na svim klirovima. Preporucene dimenzije fiber fitilja su 3 x 2 mm, a sirina za mesh je 18 mm. Predvidjena je mogucnost podesavanja otvora za vazduh ubacivanjem cevcica (hilzni) sa otvorima od 1, 1,2 i 1,5 mm.
Ovaj atomizer donosi i zanimljivo resenje sa podesavanjem visine setupa.
Visina: 57mm bez tipa
Precnik: 23 mm
Tank: 5 ml pleksiglas
Cena: 129 €

smokerstore.de

Za ovaj atomizer ima mnogo tutorijala i klipova na Youtubu, za sada nijednog na engleskom.

Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-05-2013, 22:55   #2
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 489
Pohvaljen: 767
Nivo reputacije: 0
ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Taifun GT

Znajući kako je dobro zamišljen i kvalitetno izradjen "običan" Taifun, uopšte ne sumnjam da i GT varijanta ispunjava te iste visoke standarde.

Nedavno sam se čak i dvoumio izmedju njega i Kayfuna Mini, ali je prevagnuo Kayfun, pre svega zbog toga što je tanji u struku, pa lepo leži i na Twistu
Ipak, ostala je mala žal za tubom od pleksiglasa na Taifunu...
ZoranK nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-05-2013, 18:54   #3
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Pohvala: 2,896
Pohvaljen: 8,538
Nivo reputacije: 1172
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-07-2013, 10:40   #4
cicolino
Nov član

Registrovan: Jul 2013
Pohvala: 7
Pohvaljen: 8
Nivo reputacije: 25
cicolino je na dobrom putu

Koncept Taifuna GT je super. Nesto jednostavnije jos nisam imao. Punjenje jos jednostavnije, stvarno sve super.
Nakon dva dana sam primjetio da me poceo peci jezik. Inace je moj jezik jako osjetljiv organ i kad mi pocne praviti probleme to je za mene znak da nesto nije u redu.
Okay, novo namotavanje, pa jos jedno. Ostavim Taifuna uzmem Penelope nakon 2 sata jezik se smiri. Ponovo Taifun GT i moja jezicina se opet javi, i tako u nedogled. Nakon tjedan dana i nekih sto pokusaja sa razlicitim opcijama namotavanja, sa ovim sa onim pa ovako i onako odustajem od Taifuna. Razgovarao sam sa par ljudi koji su mi isto potvrdili,. Moje misljenje je da spaga i zica dobiju jednostavno previse tekucine i da su premokri i zbog toga imam problema sa jezikom. Neki nisu mozda toliko osjetljivi pa im je to super. Na penelope mogu ljepo regulirati tekucinu tako da ne dolazi do tih problema.
Moj brat ga isto ima i sam kaze da mu je malo sarf na jeziku ali ne toliko da bi mu to jako smetalo.

(Sad mislim da sam ga mozda trebao tjerati sa nekih 5V, ali to bi bilo prevruce za mene)

A nista stavim ga na facebook grupu za prodaju, naravno navala ko da je besplatan, pa ga ipak zamjenim za Kayfun 3.1 gama. Od tad su prestali moji problemi sa jezikom.
cicolino nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-07-2013, 21:23   #5
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 42
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,548
Nivo reputacije: 552
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-11-2013, 10:42   #6
zogu
Moder

zogu's avatar

E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,616
Pohvaljen: 6,175
Nivo reputacije: 1000
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Kod:
http://www.fasttech.com/products/1/10006709/1527301-taifun-gt-rebuildable-atomizer-5-0ml
Sta reci, e pa ovo ne mogu, narucio sam kaju i pulse G.

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-11-2013, 10:49   #7
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 42
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,548
Nivo reputacije: 552
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Ma bezobrazluk,ja sam to odavno prokomentarisao.
Inače isto što i ti poručio sam i ja.

Edit : sad tek videh sve sličice,na kutiji piše : Made in Germany

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-11-2013, 10:57   #8
AtilaHan
Veteran

AtilaHan's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 525
Pohvaljen: 653
Nivo reputacije: 186
AtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvalu

Šta znaš... možda su Švabe poručivale kutije iz Kine pa im je zaostao "kalup", a možda im je i cela proizvodnja bila u Kini

AtilaHan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-11-2013, 16:13   #9
alansi
Veteran

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 65
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,184
Nivo reputacije: 516
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

Kao što netko kaže u reklami: Izradjeno u Kini po nemačkoj licenciji... Kišobran press...

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-11-2013, 10:22   #10
zogu
Moder

zogu's avatar

zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Evo i review klona:

Subtank mini

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
Zahvalili :
Staro 05-03-2014, 22:25   #11
alansi
Veteran

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 65
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,184
Nivo reputacije: 516
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

Dali se je netko več osrečio sa ovim modelom:
Kod:
http://www.fasttech.com/products/1527301

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-05-2014, 00:41   #12
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,614
Pohvaljen: 3,369
Nivo reputacije: 436
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

e pa ako nema nikog - ču se ja žrtvovati...

Poručio to več prije mesec,dva kod Doris , bio 19,65$ s popustom negdje 17,70$.

Došao uredno spakovan u famoznoj crnoj kutijici ( ne, ne onoj koju su tražili za let MH370 - nego onoj na koju nam Kinezi iz inata napiše Made in Germany).

Lepa kutijica - gledao sam je skoro mesec dana kako mi krasi radni sto - imao i nekih
drugih poslova i tako nikako na vreme nije došla. A Kaja mi radila za sve pare pa si rekoh da si igračku ostavim za buduča vremena. Pa ne da je rikla Kaja nego sam danas neku dobru turu napravio bajsom i tako sam dok sam pedalirao u neko brdo bez kraja odlučio: Vreme je za Taifun!

Otišli smo pod tuš Taifun i ja (u stvari on je imao privilegij pa je dobio kadicu sa mirisavim deterdžentom pa i koktel u obliku alkohola 96% mu je sledovao...

Sušenje, pa dobijemo ovo

O, i spring loaded central pin ima, a ima i cevčica koja ima malo manji fi od one što je več na decku za one kojima je ova prevelika...
Izrada odlična, navoji hvataju iz prve, zaista dobar klon

Rešim da napravim setup po uzoru ovog gospodina

28 AWG 0,3 Kanthal 9 namotaja na šrafciger od 2 mm, fino stisnem coilove i užarim brenerom, deck je prostoran ko salon pa se fino namesti, šrafovi hvataju dobro tako da nema zezancije

Ide na Vamo izmerim - 1,3 Ohma - pa gospodin rekao da bi trebalo 1,5 al meni i tako odgovara.Malo pulsiram i stiskam coil pincetom dok nisam zadovoljan

Pripremim fato i uvučem - odlučim i ja da pustim malo više fate vani komore da wickuje tank do dna - pametno to gospodin skontao pa pametan i ja...

Zaboravio slikati koliko viri fata kad se našrafi poklop komore - al je isto kao kod gospodina sa YT...

Uzmem tank i stavim mu poklopac - e pa to je velik tank.Najviše mi se svidjalo jer sam mogao sa flašice bez ikakve špice da samo nalijem ono prosto juice unutra. Sipam S'Camel - jedno 3 ml 10 mg/ml i 2 ml 0 mg/ml
da ne rokne prejako.Našrafim deck sa komorom u tank i sve skupa lepo na Chi You mod jer je isto 23 mm.Da bude dobro wickovalo ga odnesem u bašto pa napravimo mali foto sešn dok čekam.

Onda se malo spajao sa okolinom

OK. Sveže baterije i idemo.Uvjek imam tremu kad prvi put neku od tih naprednijih mizera startam - bude li curelo il zagorakis neki.Sve u redu -
dobra para. Nekako težka, mastna....aroma udara direktno, TH isto.
Para definitivno hladnija ko na Kaji al ne previše.Idem paralelno s Kajom - dobra je i tu aroma al na Taji je izraženija - tako da več malo pecka na jeziku al u onom pozitivnom smislu (ehmm - možda za dva dana to kulminira ko u jednog kolege iz gornjeg posta kojeg je previše peckalo.Al mislim da neče....)
Možda na Kaji ima za dlaku malo više pare (isto 1,3 ohma), para je suvlja i malko toplija, za mene OK.

Al ova Taja nije ništa slabija - pravi tevtonski Weltschmerz - kad si umoran od sveta purnjaš i purnjaš...samo moraš u drugu ruku da staviš neki protiv-teret - težka je Taja još sa Chu Yi-em ko debela Berta...

Još za kraj fotos sa ostalom bandom

+ Precizna izrada
+ Jednostavna za setup
+ Aroma i TH
+ Dizajn
+ Robustnost

- PVC tank
- Go-le-ma (težina)

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-05-2014, 02:11   #13
zogu
Moder

zogu's avatar

Fali ti aqua za origin. Uf, sada si me ubedio da narucim i taju. Koji sku je tajfuna koji si kupio?

Sent from SlimKat using Tapatalk

Subtank mini

Staro 26-05-2014, 07:10   #14
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 2,063
Pohvaljen: 4,827
Nivo reputacije: 884
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Ja gledam njega, Fogger V4, Rocket i sta naruciti

Aqua mi previse malena za ceo dan
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-05-2014, 10:50   #15
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,614
Pohvaljen: 3,369
Nivo reputacije: 436
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

@Zogu, uzeo kod Focala - ima i R na kutiji pored imena

ovaj
Kod:
http://focalecig.com/Product/Taifun-GT-Style-5-0mL-Rebuildable-Electroinc-Cigarette-E-Cigarette-Atomizer-Silver-12627
A pošto ovi na Focalu uvek poskupe kad ima dobrih ocena, mene je došao toliko

(isti SKU)

a mislim da odgovara ovom na FT

Kod:
http://www.fasttech.com/products/0/10006709/1632903-taifun-gt-style-rebuildable-atomizer-5-0ml

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:17 sati.