Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 14-02-2020, 20:05   #76
MacVap
Senior

MacVap's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 742
Pohvaljen: 580
Nivo reputacije: 117
MacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Ultrazvucna kada?

Ja imam ovu i veoma sam zadovoljan:

Kod:
https://www.fasttech.com/p/5002901
Jaka je (dobro drma), malo veca od slicnih plastikanera (ali kadica je metalna, naravno). Jedina mana joj je sto skuplja kondenz na poklopcu i kada se ovaj otvori, sve se sliva izmedju sarki i potencijalno unutra. Nista strasno, uhvatim papirnom maramicom dok otvaram.

Ja sam je uzeo dok je bio free shipping na FT-u, ne znam kako je sad.

Isto i ova mi izgleda dobra:

Kod:
https://www.aliexpress.com/item/2003711035.html
Malo manja, kao sto citam u rivjuima, ali uglavnom svi je hvale. Ako ne moze od ovog prodavca (kod koga je bio free shipping kada sam je gledao), trebalo bi da je ima kod drugih.

* Ako nema plasticnu posudu, koristiti npr. kutiju od sapuna, ne ostavljati metalne delove na dnu, da dodiruju metalne strane, pokvarice je brzo. *

*** Edit: Druga mana moje je sto joj tajmer ide samo do 8 minuta, ali ni to nije strasno, ukjucim je ponovo. Kada sam istrazivao, negde sam procitao da je optimalno ciscenje 30 minuta, ali mozda to vazi samo za jako zaprljane masinske delove. Bilo kako bilo, ja uvek cistim oko 30 minuta.

MacVap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-02-2020, 21:11   #77
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,823
Pohvaljen: 2,260
Nivo reputacije: 322
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

nisam znao da ne ostavjlas metalne delove na dnu jer se brze pokvari
ja uvek stavljam sve direktno u kadici bez plasticne korpice
verujem da je tada jaca zvucna vibracija koja bolje cisti
a da bi se bolje ocistillo sta cistis u vodu se treba dodati solucija za ciscenje
uvek sam mislio da se delovi sravljaju u korpici da se ne bi izgubili a ne da se kadica ne bi brze pokvarila
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-02-2020, 21:18   #78
MacVap
Senior

MacVap's avatar

MacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvaluMacVap je za svaku pohvalu

Princip je isti kao da dodirujes membranu zvucnika celo vreme. Nece odmah, ali posle nekog vremena ce da se pokvari.

Da, ja nakapam 2-3 kapi deterdzenta za posudje. Ne treba mnogo, a ne mora ni skupi rastvori, dovoljno da razbije masnocu (ulje). Onda jos jedan prolaz cistom vodom.

Edit: Najbolje je obesiti delove koji se ciste da vise na konac ili zicu. Najbolje ciscenje (ipak plastika malo upija vibracije) + nema posledica po uredjaj.

Zahvalili :
Staro 14-02-2020, 21:24   #79
dragon
Veteran

dragon's avatar

dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

kao sto rekoh nisam znao, a mislim da je membrana na zvucniku nekoliko milimetra precnika od metala logika bi bila drugacija
a kada stavis delove u kutiju od sapuna zar ona ne dodiruje dno kadice?
Staro 14-02-2020, 21:29   #80
MacVap
Senior

MacVap's avatar

Tako sam citao, nisam proveravao u praksi, mozda bi trebalo jako dugo vremena da se ispolje posledice.

Ja je ionako retko koristim (jednom mesecno ili redje).

Mislim da je element koji vibrira prakticno isti kao zvucnik, a zalepljen je na stranicu (ili dno), pa ona cela vibrira. Mozda i zavisi od izvedbe razlicitih uredjaja.

Citat:
Originalna poruka od dragon Vidi poruku
a kada stavis kutiju od sapuna zar ona ne dodiruje dno kadice
Plastika delimicno upija vibracije, a i drugo je kada udara metal o metal.

Staro 14-02-2020, 21:43   #81
dragon
Veteran

dragon's avatar

razum sta govoris ima dosta logike, zato sam komentarisao jer zelim da pokupim informacije
dosta kadice kad se ubaci korpica dodiruje dno po nekoj logici ako je puno delova u korpici zbog njene tezine moze doci do brzeg kvarenja
Staro 14-02-2020, 21:57   #82
MacVap
Senior

MacVap's avatar

Na mojoj korpa ima 4 nogice, prakticno tacke, tako da dodiruje veoma malu povrsinu. Ne znam da li to ima veze i da li je namerno.

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 02:53 sati.