Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-02-2019, 11:15   #1
Hera021
Nov član

Registrovan: Feb 2019
E-cig: Aramax Power
Pohvala: 14
Pohvaljen: 5
Nivo reputacije: 2
Hera021 je na dobrom putu
Support Aramax Power

Pozdrav ljudi,
koristim Aramax Power, pa me interesuje da li ga neko koristi
ili je koristio? Zanima me koliko mu traje jedan grejač i iskustva vezano za njega.
Hera021 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-02-2019, 14:19   #2
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 167
Pohvaljen: 303
Nivo reputacije: 66
Mad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Aramax Power

Koristiš li ceo komplet sa baterijom ili samo atomizer Aramax?Moj drug ima ceo komplet,mod-baterija jako velika,teška od 5000mah.Znam sigurno da grejače koje je dobio uz atomizer 0,15ohm koristi već 3 meseca,dva komada u rotaciji.Mogu se lako očistiti,potopiti u alkohol da odstoji i isprati vodom.Odlično rade i dan danas.

AG no1
Mad AG nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-02-2019, 14:31   #3
Hera021
Nov član

Ceo komplet sam uzeo, jeste teška baterija treba oružani list Jak je grejač pa su mi odmah savetovali da ne stavljam tečnost koja sadrži više od 6mg nikotina. Al moram iskoristiti tečnost koja mi je ostala od 18mg Nisam znao da grejače mogu očistiti-oprati, hvala na savetu. Probaću kada dođe vreme za to.
Staro 13-02-2019, 22:25   #4
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 52
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 3,690
Pohvaljen: 1,061
Nivo reputacije: 220
gojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputaciju

crnac među cevkama

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-02-2019, 07:03   #5
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,060
Pohvaljen: 2,882
Nivo reputacije: 524
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Kupi istu tečnost sa 0mg/ml i razblažiš je na 6mg, a možeš i mnogo manje, na 3mg recimo. Prosta je računica. U 10ml 18mg/ml suneš 20ml 0mg/ml i dobiješ 30ml 6mg/ml.
Elem klasična početnika greška. Parenje se ni u kom slučaju ne počinje sa takvim atomizerom za direktno uvlačenje pare u pluća. Za početak ti je potreban suptilniji Atomizer za povlačenje pare u usta pa u pluća, a tu spadaju ego mega sa clr grejačima na 1om, nautilus... To su atomizeri koje možeš koristiti sa 18mg/ml i nasličniji pušenju cigareta. Ono što je pretpostavljam takodje bitno, ni blizu ne troše kao taj što si dobio u zameni, matematika je jasna.
Moja preporuka ti je da potražiš jedan od dva pomenuta atomizera i nastaviš sa njima, a kasnije kada postaneš iskusniji i počneš sam da praviš tečnosti, ponovo izvučeš aramax subohm atomizer iz naftalina, i koristiš ga.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-02-2019, 08:01   #6
Hera021
Nov član

Zajchik hvala na savetu Aramax koristim isto prvo u usta pa u pluća, samnjim skroz protok vazduha a i ne moram. Nekada cisto da zaklonim monitor sa oblacim povučem direkt Za sada mešam 18mg sa 6mg jer trenutno imam te tečnosti. posle ću samo 6mg mešati sa manjom koncentracijom nikotina ili sa 0mg. Opasno sam se zainteresovao za pravljenje tečnosti, ali nov sam treba dosta da se edukujem a koliko vidim ovde na forumu ima dosta materijala za čitanje i istraživanje
Staro 14-02-2019, 09:27   #7
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Uh, uh, uh.... Eto rešenja tvom problemu zagorevanja grejača.
Kada odeš u prodavnicu ecig opreme podrazumeš da uz pomoć prodavca/prodavačice pronadješ sebi odgovarajuć početnički set i voziš. Medjutim kako se ti nisi zainteresovao i blagovremeno raspitao, naišao si na neznalica u prodavnici i kao produkt neadekvatne obaveštenosti i gluposti prodavca dobiješ tebe kao početnika koji se muči.
Elem subohm tank je tank koji koristi premotane fabričke grejače koji imaju otpor ispod 1oma najčešće 0.15-0.30 i kao takvi imaju dosta debele žice, mesh (mrežu), vrlo često dve paralelne žice i rade na velikim snagama i preko 40 + wati pa i 120w.... Kao takvi moraju imati veliki protok vazduha da bi se debela žica što bolje hladila (da ne zagori) svakim uvlačenje pare.
Šta se dešava kada smanjiš protok vazduha?
Kod takvih atomizera protok vazduha je vrlo bitan zbog napomenutog pa samim smanjenjem vazduha dovodiš grejač do stanja usijanja koga vazduh koji povlačiš usled načina parenja koji nije adekvatan za njega, u stanje zagovevanja usled nedovoljnog hladjenja. Zato takav grejač ne može trajati više od 3-4 dana a možda i manje.
Ono što je potrebno je da odvrneš vazduh, i grejač će trajati kako je kolega rekao 1.5 mesec pa i duže. Zato što pre pronadji adekvatan atomizer a aramax ostavi neko vrema dok ne budeš spreman za takvo parenje.

Zahvalili :
Staro 14-02-2019, 10:45   #8
Hera021
Nov član

Problem sa zagorevanjem grejača sam imao na ego aio boxu, na aramaxu nemam za sada.
Odmah sam odvrnuo protok do kraja posle čitanja tvog posta Trenutno nisam u situaciji da menjam atomizer ali me interesuje na adapter 510 mogu da stavim manjim atomizer da ga koristim na aramax bateriji?
Devojka u radnji jeste nova, samam mi je rekla da je skoro pocela i da nije adekvatno informisana za detaljnije savete nažalost.
Staro 14-02-2019, 11:08   #9
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Da, svi noviji atomizeri imaju 510 konekciju i kompatibilni su sa svim modovima. (slika).
Dzaba si otvorio protok vazduha kada ti povlačenje u usta pa u pluća nije ni blizu potrebnom protoku povlačenju direktno u pluća. Smanji protok na pola i koristi tako dok se ne snadješ za atomizer.

Zahvalili :
Staro 14-02-2019, 11:10   #10
Hera021
Nov član

Zahvaljujem na informacijama
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:48 sati.