Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 19-01-2020, 13:31   #181
radna skela
Veteran

radna skela's avatar

Registrovan: Jun 2016
E-cig: Istick 60 + kaya
Pohvala: 1,105
Pohvaljen: 905
Nivo reputacije: 197
radna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Odvikavanje od pusenja e-cigaretom

: 22-06-2016 tad sam se registrovao na forumu!!! Nešto ranije sam počeo sa e-cig!!! Obična evod cigalike na početku!!! Krize sam imao samo kad sam gotove kupovne tečnosti bušio glicerin da bih uštedeo!!! Posle svega što sam prošao mišljenja sam i dalje da su klirovi tipa evod ili T2 dovoljni za odvikavanje od pušenja!!! Tesan vazduh i lako menjanje glava!!! I sad sam na pari, a bio okoreli pušač!!! Preko dve pakle dnevno i to najjačih, sad samo para!!!

Da bi zlo napredovalo, dobri ljudi trebaju samo – ne činiti ništa."
Edmund Burke
radna skela nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-02-2020, 19:36   #182
Sagittarius
Aktivan član

Registrovan: Feb 2020
Pohvala: 4
Pohvaljen: 15
Nivo reputacije: 6
Sagittarius je na dobrom putuSagittarius je na dobrom putu

30.07.2017 prestao sa pušenjem... Uuuhhhh kada se setim, bilo je opasne krize jedno 20 dana. Baš tada otišao na more... svi puše obične cigare, a ja punim bateriju... osećao sam se kao kreten ��. Onda na plaži vidim neku crnkinju koja pari neki mod, miriše cela plaža(ja sam tada imao običnu e cigaretu), pa dobih volju da istražujem dalje.... I eto... uskoro 3 godine, i ježim se na obične cigare.
Sagittarius nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-03-2020, 17:15   #183
Jane Lane
Nov član

Registrovan: Jan 2020
E-cig: CoolFireMini+Zenith/I.O
Pohvala: 0
Pohvaljen: 13
Nivo reputacije: 3
Jane Lane je na dobrom putuJane Lane je na dobrom putu

Istrazivala sam o e-cigaretama oko tri meseca. Prelomila i uzela Innokin I.O. i dve vrste tecnosti, 25mg nic.soli.

Bukvalno mi je trebalo dva sata da shvatim da se na cigarete necu vracati. Jos sam sedela u prostoriji gde je pet osoba pusilo cigarete.

Prvih sat vremena sam bila u shoku kako je ovo sjajno, a drugih sat vremena sam pokusala sebi da objasnim razlog, zasto to nisam pre uradila.

Kriticna sam bila treci dan, ali nisam zapalila. I posle dve nedelje. Tada sam uzela jos jedan I.O, posto me smaralo da menjam ketridze. Meni je pomoglo da pri pomisli o cigareti samo promenim tecnost.
Jedna je bila kremasti duvan, a druga jagoda-nana.
Nisam pre bila fan mentol cigareta ali u tim pocetnim danima mi je bas legla menta.

I dosta je i do aparata. I.O je restriktivan MTL i dosta podseca na cigaretu sa kantal grejacima.. Bilo mi je bitno sto je I.O diskretan jako, kolicinom pare, sam osecaj pare u ustima i samo povlacenje bas lici na cigaretu.

Pored pravog izbora aparata i pored odgovarajucih tecnosti, sa odgovarajucom kolicinom nikotina, bitno je i stanje uma.

Nista nije kao cigareta i ne treba traziti cigaretu u raznim tecnostima. Cigarete ostavljate a prelazite na nesto sto je mnogo, mnogo bolje i drugacije. Kada se to u glavi resi onda sve lakse ide.
Jane Lane nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-03-2020, 10:26   #184
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 44
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 12,052
Pohvaljen: 16,932
Nivo reputacije: 2764
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Meni IO malko bali, pa su maramice sastavni deo opreme za povremeno briskanje.

Post kao ovaj tvoj skidaju ljude sa cigareta

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-03-2020, 12:22   #185
Jane Lane
Nov član

Registrovan: Jan 2020
E-cig: CoolFireMini+Zenith/I.O
Pohvaljen: 13
Nivo reputacije: 3
Jane Lane je na dobrom putuJane Lane je na dobrom putu

Hoce nekad, zavisi od jacine povlacenja i koliko je grejac presao.To je neki zakljucak do kojeg sam dosla. Mozda nisam u pravu. Kondenza ima vrlo malo.. ono svaki dan kao brisem pre punjenja baterije. Nije za chain vape. Ja sam bukvalno parila samo kad pomislim da zapalim. Par puta u toku sat vremena npr.

Nekog smara i kako se puni posto je sve maleno i pipavo. Meni to nije bio problem posto sam koristila oko 1ml nic.salt dnevno.

Pa malo paris, pa dopunis..pravis sebi zanimljivo.
bitno je zanimati mozak posto je on br.1 neprijatelj pri ostavljanju cigareta.
Realno to je stvarno mali aparat, cudo i kako tako dobro radi.

Koristila sam skoro i Renova Zero.
Zero keramicki grejaci sa nic.solima, nekako opeglaju celo to iskustvo. Ne kazem da je to lose samo je meni licno tu nesto falilo. A to nesto sam nasla na kantalu. Znacio mi je TH jako, posto sam pusila jak duvan.

Da sam se na pocetku odlucila za Zero bilo bi mi teze sigurno. Super mi je sada kada ne pusim vise, pa uzivam u tecnostima i da mi nije bitan TH, ali mi je IO sa kantalom i dalje bolji.
Mozda je samo ono prva ljubav zaborava nema pa sam se nesto vezala IO.
Jane Lane nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-04-2020, 23:35   #186
Dark_Inquisitor
Nov član

Dark_Inquisitor's avatar

Registrovan: Oct 2018
Godine: 29
E-cig: Nicolas MTL, Pico 75W
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 6
Dark_Inquisitor je na dobrom putu

Sta znam, ja sam bio na svojevremenom rolerkosteru. Pokusao jos, cini mi se, 2015. sa evodom i nekim klirom, ne znam koji bese, i to je trajalo mozda mesec dana. Tada sam vec zavrsio faks, vratio se na selo privermeno, a vratio se i cigaretama (priveremeno, siguran sam ). Elem, moj sledeci dodir sa e-cig je sa nautilusom 2 pocetkom 2019. Tri meseca bez dima i prva cigareta koju upalih me je, postepeno, vratila njima. Ruku na srce, i nautilus me je namucio za sve pare, smorio skroz, nisam istrazivao ovde zlata vredna iskustva ljudi i eto... I, konacno, tamo negde krajem februara ove godine, resih da se resim smrada i ogavnog ukusa u ustima (svega sam bio svestan, ali sam trpao smece u usta narkomanski). Taman se posle polako sve poklopilo sa karantinom, radom od kuce. Nicolas, u kombinacijji sa Picom, su mi pretvorili moj dozivljaj o mom pusackom stazu kao neki snovidjenje, kao da je bilo u proslom zivotu. Sada sve regularno, potpuno uzivam u Parlamentu, Real Cigaru, Recklessu, Destructionu, vockama, kremovima, moze uz pivce, moze uz rakijicu, ma moze uz sve, bez ikakvog nagovestaja krize. Raspisah se i mozda cak i promasih tema (ako jesam, izvinjavam se zaista i neka je moderatori obrisu), ali ja sam ovde da bih uzivao u pari, nije mi, bar ne za sada, nikakvo smanjenje nikotina (na 12-ici sam) niti bataljivanja svega ovoga. Cak sta vise, ljubav za nas je tek pocela! U zdravlje, kolege, zivi bili i jos dugo u zdravlju parili
Dark_Inquisitor nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-04-2020, 06:26   #187
Nedefinisani covek
Aktivan član

Nedefinisani covek's avatar

E-cig: Vaporesso Orca Solo
Pohvala: 12
Pohvaljen: 20
Nivo reputacije: 8
Nedefinisani covek je na dobrom putuNedefinisani covek je na dobrom putuNedefinisani covek je na dobrom putu

U zdravlju pario kolega

Ostacu nedefinisan uvek
Nedefinisani covek nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-05-2020, 11:12   #188
milank
Nov član

Registrovan: Jun 2019
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 5
milank je na dobrom putumilank je na dobrom putu

E ovako, probacu ukratko,

Propusio u 7. razredu, aktivno pusio posle srednje skole, sada imam 38 godina.
Imao sam jedan prekid u pusenju od par godina i budala ponovo pocela. Drugi put nikako nisam mogao da prestanem, ali nikako. Isla je minimum jedna pakla dnevno.

Uselio verenicu koja nije pusac i bilo me sramota da palim u stanu.

Presao na paru zbog svega, jutarnjeg kaslja, smrada gde god se okrenem, a i zbog kinte.
Na paru sam gledao kao na fazu u odvikavanju od cigareta.
Mesec dana sam kombinovao i posle toga potpuno presao na paru. Samo MTL.
Preko Evoda i protanka stiglo se do modova, kayfuna i muckanja. I tako godinu i po dana.
Nikotin od pocetnih 12 je dosao do 3 mg i na kraju ukinut skroz.

Rekao sebi da je ta vape faza dok ne dodje bebac.
E bebac stigao, mislim nije jos, stici ce za nekih 8 meseci, ali para ukinuta!

Svu opremu sam lepo oprao, sredio i spremio da posaljem sestri, ona je jos uvek na protanku.
Cvrsto sam resio da vise ne parim, imam najbolji moguci motiv, i uspeva mi.
Kad sam uspeo prvi dan na poslu bez pare, i posle toga vikend sam u stanu, bez pare, sve posle toga je samo lakse i lakse.

I eto, ja sam se uspesno odvikao od cigareta uz parenje. A ostavljam i parenje, i to mnooooogoooo lakse nego sto bih ostavio same cigarete.

Zivela para!!!
milank nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-05-2020, 19:04   #189
Nedefinisani covek
Aktivan član

Nedefinisani covek's avatar

E-cig: Vaporesso Orca Solo
Pohvala: 12
Pohvaljen: 20
Nivo reputacije: 8
Nedefinisani covek je na dobrom putuNedefinisani covek je na dobrom putuNedefinisani covek je na dobrom putu

Zivela para a ziveo i ti nama... Pa da istrajes u svovjoj odluci Saka cast

Ostacu nedefinisan uvek
Nedefinisani covek nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-05-2020, 08:59   #190
milank
Nov član

Registrovan: Jun 2019
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 5
milank je na dobrom putumilank je na dobrom putu

E ljudi nije lako,
Desetak dana sam bez parenja, mislim da je najgore prošlo!
Najteže je ujutro, celava kafa, a ni posle klope nije lako, ni posle bračnih dužnosti, a boga mi ni uveče!

E sad, u odnosu na cigarete mi se cini da je mnogo veća psihička zavisnost nego fizička. Ako me razumete. Kod parenja mi je veća ta potreba za povlačenjem, nedostaje mi i motanje grejača i svi ti rituali.
Ali to se sve, uz malo volje, mnogo lakše kontroliše nego fizička zavisnost koju sam imao sa cigaretama!
Kada sam jednom prilikom presekao cigarete, zaglavio sam krevet, boleli me mišići vrtelo mi se u glavi, nisam mogao da se sastavim nekoliko dana, tako da je ovo sada pesma!

Eto, možda će nekome značiti ova moja iskustva
milank nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro Juče, 22:54   #191
Stomatolog
Nov član

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 24
Pohvaljen: 11
Nivo reputacije: 27
Stomatolog je na dobrom putuStomatolog je na dobrom putu

Pre 2-3 nedelje nabavio opremu , tecnosti 12mg nikotina, oko opreme su mi bas pomogli clanovi foruma , narocito Nexus, hvala svima. Ali problem mi je sto kombinujem analogne jos uvek, daleko manje nego ranije (bilo 2,5-3 kutije jakih sada 0,5-1,0 kutije) ali cini mi se da sam na "klackalici". Frka mi je ujutru para mi ne legne tada smlatim uz duplu kafu 6-7 analognih a onda tokom dana parim . Ne znam da li je to uobicajno , znam ja da je to opet do mene ali da nije lako nije.
Stomatolog je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro Juče, 23:37   #192
JasminaM
Senior

JasminaM's avatar

Registrovan: Dec 2018
E-cig: Gen Vaporesso,Fresia
Pohvala: 360
Pohvaljen: 280
Nivo reputacije: 61
JasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosi

To je veliki napredak, nakon toliko cigareta ovo vam je pesma z pluca.
Mislim da smo svi imali period adaptacije i malo analognih u početku. Smanjujte polako, nije to cak ni mnogo. I ubrzo cete se potpuno priviknuti na paru a onda ce vam se sva cula regenerisati. Mislum na miris ukus. I videćete da cigarete smrde, garderoba, soba...
Pozdrav veliki
I bravo

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
JasminaM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro Danas, 00:01   #193
Dusan_
Nov član

Registrovan: May 2020
Pohvaljen: 5
Nivo reputacije: 1
Dusan_ je na dobrom putu

Uobičajeno je. Ja sam mesecima kombinovao cigarete i e-cigarete i to je bilo u vreme kada su oprema i izbor tečnosti bile smešne u odnosu na danas. Ljudima kojima sam ja preporučivao da pređu na e-cigarete sam govorio da to rade postepeno (malo cigarete, malo e-cigarete) jer nagli prelaz može da odbije pušača po principu "ma nije ovo za mene, cigara je cigara". Bitno je da imaš volju i daj sebi vremena.
Dusan_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro Danas, 08:34   #194
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 42
Pohvala: 2,165
Pohvaljen: 867
Nivo reputacije: 224
Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu

i ja sam kombinovao
posle udjes u pricu + druzenje ovde i uklopis se i postane ti strast jurcanje opreme i ostalo
kad sam smanjio na 12 mg imao sam potrebu za cigaretom ali sad sa 18 mg nema problema .mozda je to placebo efekat ,ne znam
tesko je u pocetku
ukratko -sve zavisi od tebe ...i mozda jos ne znam cega
ako budes aktivan u ovim vejperskim zajednicama velike su sanse da uz zajednicu ostavis cigarete

Pirmin
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 13:35 sati.