Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Prodaja i podrška proizvoda > Prodavnice > TOP e-cigarete.rs
Zaboravljena šifra? Registracija

TOP e-cigarete.rs topecigarete.rs

TOP e-cigarete.rs

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 15-12-2016, 09:08   #106
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,502
Pohvaljen: 2,562
Nivo reputacije: 455
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju
Uobičajeno Re: Potrebni testeri za Hertz & Selck DIY arome

Sve arome su dozirane insulinskim u nove nekoristene bocice. Meilab pg I vg, top pg nikotinska podloga , 6mg 70pg 30vg(od toga 8% d.voda). Vtc mini kao snabdevac struje
Sve tecnosti su dripovane 30og dana posle miksanja. Lesnik I marcipan su jedino ponovo na driperu probane cisto radi poredjenja u odnosu na kayu. Svaka tecnost je probana ceo tank ~5ml I svaka je testirana ceo dan (posto je bilo 8 aroma, 8dana sam ih testirao I tako posle svake pisao, svaka je imala novu zicu za grejac I kompletno pranje kaje)

Haleznut 3%

Cats RDA, single coil 1.26ohm, 0.38 kantal, 2.5mm, 1mm airflow direkt na coil 9-10w

Miris iz bocice, lesnik...pravi svez lesnik. Posle par povlacenja...pravi svez lesnik. U ustima ostaje ukus lesnika posle 2-3 povlacenja.

Cats RDA, single coil 1.26ohm, 0.38 kantal, 2.5mm, 1mm airflow x2 (druga rupa pored coila), 12w

Sa malo vise vazduha, aroma postaje jos bolja. Oseti se gorcina ljuske svezeg lesnika.

Kayfun lite plus v2 1.35ohm, 0.38 kantal, 2mm coil, 2mm airflow, 10.5w.

Sve sto je na driperu bilo, u kajfunu se samo preslikalo.

Definitivno, aroma pravog lesnika. Poredjenja radi, kao hellasov lesnik samo, po mom misljenju dosta cistija aroma. Doziranje po mom nekom ukusu bi bilo idealno 3.5%.
Ljudi u okolini uzivaju u mirisu arome.
9.5/10

Chocolate almond 2.25%

Kayfun lite plus v2, 1.08ohm 0.38kantal, 2.5mm 10w

Jednostavno, cokolada I badem u savrsenom balansu. Ali ne bas cokolada I badem, nego nekako kremasto-cokoladni-badem. Ne secam se da me je neka aroma toliko snazno drzala pod utiskom. Ne bih imao sta vise da dodam, jednostavno to je to. Doziranje po mom ukusu bi bilo nekih 2.5% idealno.

Ljudi u okolini uzivaju u mirisu I sire nozdrve

9/10

Vanilla 3%

Kaufun lite plus v2, 1.12ohm, 0.38 kantal 2.5mm 11w

Hmmm. Miris arome iz bocice je bio dosta slabasan zato sam u principu I dugo cekao posle mikanja. Boja sazrele tecnosti je tamna, miris sazrele tecnosti za nijansu jaci nego arome. Ukus...jedva se oseti vanila. Dosta me je zainteresovala aroma ali me je toliko poklopila sa "rezultatom". Mozda bi se uklopila uz neku duvansku kao podnota, eto cisto da zasladi. Msm ne mora sa duvanskom, mozda u nekom miksu. Vec sam umiksao na 5% u nadi da ce se nesto popraviti ali cisto sumnjam.

++ Dok je trajalo testiranje ostalih aroma probao sam Vanilu na 5%. Dosta bolje i osetno se popravio ukus, sto se tice intenziteta. Ali definitivno ne toliko da bi meni bila ok za m2l, mozda je situacija na d2l dosta bolja (ali ne znam jbg ne koristim d2l )

Ocena 3/10

Custard 2%

Kayfun lite plus v2 1.1ohm, 0.38kantal, 2.5mm u rasponu od 10 do 11.5w

Ee, jedini reper koji bih mogao da koristim za ovu aromu je TPA French Vanilla Deluxe. Ovo je identicna aroma cak sta vise, u nekim trenucima na 10.5w kad sam je probao sam bio ubedjen da je bas TPA FVD. Kako sam podizao watte, tako je isplivao taj custard fazon. Mislim da bi na nizem otporu, vecoj snazi I nekoj d2l spravici ova aroma izbacila pun potencijal.

Nije bilo nikog u blizoj okolini ali kad sam se vratio u zadimljenu sobu soba je mirisala na puding od vanile. Doziranje ne bih menjao, idealno na 2%.

Ocena 9.5/10

Desert Ship 2%

Kayfun lite plus v2 1.41ohm, 0.38kantal 2.5mm 12.5w

Uh... Sjajna duvanska, nisam probao ni jedan Desert Ship da bih mogao da napravim paralelu. Usudio bih se da kazem da ima taj smek FA duvanskih s tim sto mi u prvom planu izbija fazon IW 7leaves. Mozda bih pri miksanju kolicine od 100ml isao na dozu 1.5-1.75% jer posle 4-5ml mi nekako taj smek 7leaves-a postaje napadan.

Ocena 9/10

Belgian Waffle 2%

Kayfun Lite + v2, 1.22ohm 0.38 kantal 2.5mm 13w

Hmmm, pre svega...pored Tabac drum arome I ovu aromu bih svrstao u "samo za najhrabrije". Jedan od razloga je I to sto svi oko mene negoduju miris pare koji izbacim a drugi razlog je sto je aroma toliko kompleksna da se pri uvlacenju pare oseti ukus od kolacica do imalina (nikad nisam jeo imalin ali poredim ukus sa mirisom imalina).

Da zaista je aroma za tesko definisati. U pocetku je bilo dosta tesko, posle par povlacenja sam bio siguran da ne mogu vise ali sam joj dao fore da vidim sta se krije iza tog "imalina".Posle prvog ml sam poceo da osecam kolacic sa nekom podlogom slatko-gorko-kiselo. Dalje sta se desavalo? Pa uglavom taj kolacic je isplivavao u prvom planu. Definitivno bi po mom nekom skromnom ukusu doziranje trebalo ograniciti na 1.5%.

Miris tecnosti je sasvim jedna stvar dok je ukus sasvim drugo.

Ocena 5/10

Cookie 3%

Kayfun Lite Plus v2 1.1ohm 0.38kantal 2.5mm 12-12.5w

Opravdava naziv, pravi kolacic s tim sto meni nije legla za ceo dan pa bih je ja licno koristio u miksevima sa nekom vockicom. Mozda bih se usudio da je poredim sa helasovim Biskvitom s tim sto je Cookie nekako vise sladji ali slabijeg intenziteta. Doduse mozda je to zbog Kayfunceta, mozda je ukus dosta bolji na vecoj snazi i d2l spravici - opet kazem ne koristim d2l pa ne znam jbg

Ocena 6/10

Marzipan 1%

Kayfun Lite plus v2 1.35ohm 0.38 kantal 2.5mm 11w

Aroma za koju sam mislio da ce biti fail. Toliko je jaka na miris da sam bio siguran da je i 1% previse. E to je ono sto me je i odusevilo. Ostala je za kraj testiranja i sto je najbitnije odusevila me je i naucila da ne osudjujem pre vremena.
Tecnost je potpuno sazrela, miris tecnosti je identican kao i miris arome - prejam miris badema. Nov setup, natopio vatu, okinuo prvi put i pomirisao paru direkt sa grejaca... hooop, gde je badem ? Osetio se badem ali se nesto kremasto osetilo toliko snazno da sam proverio prvo da li sam Marzipan sipao. Zasrafio tank, napunio..sacekao.

Pa, sa sigurnoscu mogu da kazem da je Marzipan pravi Marzipan. U prvom planu se oseti badem ali se i oseca snazna pozadina krem kolaca. Znaci nema dalje to je opis u jednoj recenici za ovu aromu.

Doziranje po mom ukusu ne bi dirao 0.75 do 1% max uz napomenu da joj treba vremena da sazri.

Ocena 10/10.

Sumiranje utisaka

Ja bih licno voleo da se u ponudi nadju :

Haleznut
Desert Ship
Marzipan

Definitivno su mi najjaci utisak ostavile one i definitivno bi ih imao u kuhinjici ako bi mi bi bile dostupne.

Hvala topecigarete na ustupljenim semplovima, i izvinjenje na kasnjenju (bilo je problema sa grlom a i manjka vremena).

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Prodaja i podrška proizvoda > Prodavnice > TOP e-cigarete.rs

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:11 sati.