Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-08-2018, 20:07   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 607
Pohvaljen: 1,573
Nivo reputacije: 284
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju
Uobičajeno Vapefly galaxies mtl rdta

Atomizer dolazi u sledecim bojama:

- Blue
- Black
- Rainbow
- Stainless steel

U kutiji se dobija:

- Vapefly Galaxies MTL RDTA
- Rezervno staklo
- Rezervni drip tip
- Grejac x 2
- Squonk pin
- Uputstvo za upotrebu
- Rezervni delovi
- Alat
- Vata

Ja sam dobio atomizer u ss boji, a atomizer se moze kupiti u ukopno 4 boje. Ovo je single coil mtl RDTA.
Atomizer je napravljen od nerdjajuceg celika, precnik atomizera je 22.2mm, visina bez drip tipa je 28.5mm.
Kvalitet izrade vrlo dobar, navoji su svuda dobri.

Na gornjoj strani atomizera se nalazi 510 drip tip, atomizer dolazi sa PMMA 510 drip tipom, a u pakovanju ce biti jos jedan delrin 510 drip tip u crnoj boji i taj drip tip je malo drugacijeg oblika. Visina crnog drip tipa je 19mm, a precnik rupe je 6mm.
Sto se drip tipa tice nemam nikakvih zamerki i jedan i drugi su dobri i udobni za koriscenje, mada vise mi se svidja onaj drip tip sto je stigao sa atomizerom, nekako mi malo udobniji za koriscenje. Drugi 510 drip tipovi takodje pasu bez problema.

Ispod drip tipa se nalazi komora, a na komori se moze videti interesantan dizajn koji sprecava sirenje toplote do drip tipa. Na komori se nalaze interesantni detalji kao i kod svakog njihovog atomizera.
Sto se protoka vazaduha tice na komori se nalaze ukupno 9 rupa za protok vazduha, 3 rupe se nalaze na jednoj strani i jos 6 rupa na drugoj strani. Velicina rupica za vazduh su 0.8mm, 1.2mm i 2mm.

Protok vazduha se moze podesiti na ukupno 6 nacina i to, otvorena po jedna rupica od gore pomenutih ili otvorene po dve iste rupice od gore pomenutih, da budem jasniji, 0.8mm sa jedne i sa druge strane, 1.2mm sa jedne i sa druge strane i 2mm sa jedne i sa druge strane.
Vazduh se podesava lako i bez bilo kakvih problema. Na komori se nalaze zarezi koji treba da se lepo uklope sa bazom kako bi se komora stavila na bazu. Takodje ovi zarezi su stoper tako da komora ne moze beskonacno da se vrti u krug.

Na bazi se nalaze dva posta za postavljanje grejaca i grejac se ubacuje vrlo lako, srafici drze dobro zicu, a srafici su pozlaceni. Nogice grejaca se ubacuju sa strane i relativno lako se uhvati zica. Kod postavljanja grejaca olaksavaju dva zareza na bazi, tacnije kad se postavlja grejac, alatom sa kojim se postavlja grejac, grejac se pozicionira tacno gde treba da bude uz pomoc zareza, dakle grejac ce biti postavljen na tacno odredjenoj visini iznad rupe za vazduh i takodje ce biti postavljen tacno u sredini. Samo postavljanje grejaca je veoma jednostavno, a jos vise olaksava to sto ce uz pomoc zareza grejac biti pozicioniran bas kako bi trebao da stoji.

Protok vazduha ovde je resen odlicno, postoje ukupno 3 rupe za vazduh na bazi i to, jedna ispod grejaca i po jedna sa svake strane, rupice koje su sa strane su postavljene tako da vazduh koji prolazi kroz te rupe udara u grejac pod uglom. Sto se tice tih rupa, uz pomoc srafica rupe mogu da se otvore vise, manje ili da se skroz zatvore, ko kako voli. Ako neko voli samo vazduh koji ide direktno ispod grejaca, ove rupice se vrlo lako zatvaraju i samim tim ce protok vazduha biti mnogo restriktivniji. Dakle, ako se zatvore rupice sa strane i koristi samo rupica ispod grejaca sa najmanjom rupicom na komori protok vazduha ce biti jako, jako restriktivan.
Srafici na bazi su jako dobro resenje jer ne mora da se ubacuju i izbacuju adapteri ili da se skida grejac da bi se nasao odgovarajuci protok vazduha. Protok vazduha moze biti jako fino podesen i doteran i to u toku parenja, samo se skine top cap i alatom podesi vazduh koji ide sa strane, zaista gomila opcija sto se tice nijansi protoka vazduha i to je jako velika prednost kod ovog atomizera.
Ako se koriste dve najvece rupe otvorene i ako se na bazi srafici odvrnu skoro pa do kraja moze da se vuce direktno u pluca ali mislim da ovo nije atomizer za to, tako da nisam previse eksperimentisao sto se povlacenja u pluca tice.

Na bazi se takodje mogu videti dve rupe koje su predvidjene za ubacivanje vate.
Takodje se na bazi moze videti deo gde se sipa tecost, jako mi se svidja kako su ovo resili bez ikakvog poklopca koji mora rucno da se skida. Dakle, punjenje tanka je vrlo prosto samo se ubaci vrh bocice unutra i deo se bocicom pritisne na dole i to je to, tank se polako puni, na drugoj strani se moze videti mala rupica kroz koju izlazi vazduh kada se puni tank. Svidja mi se ovakav nacin punjenja ali tu imamo i malu manu, gorila bocice se uklapaju odlicno i tank se puni bez problema, ali sa bocicama sa debljom kapaljkom mnogo ce se tesko napuniti tank, tako da ce ovo mozda nekom zasmetati.

S obzirom da je ovo RDTA ispod baze se nalazi tank, kolicina tecnosti koju skuplja tank je 2ml.
Prilikom postavljanja vate savetujem da se tank skine, zato sto kad se nagura vata kroz rupe predvidjene za vatu, moze se pincetom odozdo povuci vata i najbolje podesiti, najbolje bi bilo da vata stoji negde do pola tanka, jer nema potrebe da dodiruje dno tanka.
Uz atomzier dolazi obican pozlaceni 510 pin ali takodje dolazi i pozlaceni squonk pin, tako da se ovaj atomizer moze koristiti na dva nacina, sa squonk modom i sa obicnim modom.
Sad uglavnom svi noviji atomizeri skupljaju oko 2ml tecnosti tako da mislim da je to okej, s obzirom na velicinu samog atomizera, zaista je dosta mali.
Sto se tice rada sa squonk pinom, radi fantasticno, pritiskom par puta na bocicu tank ce da se napuni i mirni ste par sati, a neko i ceo dan, tako da je ovaj atomizer odlican i za rad sa squonk pinom i sa obicnim pinom.

Uz atomizer takodje stizu dva grejaca i vata sto je odlicno, grejaci koji stizu uz atomizer su ni80 i otpor svakog od njih je 0.8ohm, precnik ovih grejaca je 2.5mm.

Rad atomizera.

Pre svega, uopste nisam ocekivao da ce atomizer raditi ovako dobro. Koristo sam grejace precnika 2mm i 2.5mm, oba precnika rade dobro ali sam se zadrzao na 2.5mm, barem za sad, mada s obzirom da su rupe za dovod tecnosti tolike kolike su, zbog natapanja vise odgovara grejac od 2.5mm, sa precnikom od 2mm grejac ce biti prenatopljen, tako da po meni ovaj atomizer najbolje radi sa 2.5mm precnikom grejaca i na nekih 13w. Sto se grejaca iz pakovanja tice, po meni najbolje rade na nekih 17w, medjutim para je meni tako pretopla pa ti grejaci nisu bili dugo u upotrebi, prosao sam sa grejacem 2-3 tanka i izvadio sam ga napolje. Daleko bolje radi sa 0.32mm kantalom.
Aroma je vrlo dobra i mogu da svrstam ovaj atomizer medju omiljene sto se tice arome, aroma je vrlo intenzivna i tecnost koju ja koristim svakodnevnom a to je parliament odlicna je ovde i to je meni najbitnije kod svakog mtl atomizera. Kremasti duvani takodje rade jako dobro. U svakom slucaju po mom misljenju duvani rade odlicno.
Koristim atomizer sa rupicom 1.2mm na komori i unutra su rupice sa strane otvorene po jedan krug i rezultati su vrlo dobri.
Kolicina pare je sasvim pristojna za mtl atomizer, a i throat hit je vrlo dobar. Sto se tice curenja za sada je sve okej i nema nikakvih problema sa curenjem.
E sada, zasto se meni svidja toliko aroma, na slikama se vidi da se na gornjoj strani top capa nalazi veoma mala komora sa konusom, a kada se sklopi atomizer grejac se nalazi oko 1-2mm ispod te komore pa para nece kruziti okolo nego ce direktno ici kroz tu malu komoru do drip tipa sto ce obezbediti vrlo intenzivnu i dobru aromu, barem po mom misljenju.

Sto se mana tice, javlja se kondenz ispod drip tipa pa je potrebrno da se s vremena na vreme ocisti, sivi drip tip malo vise stvara kondenz dok crni stvara mnogo manje, medjutim sivi je mnogo lepsi meni i udobniji i jos jedna stvar koja se nekome nece svideti je to sto je rupica za dosipanje tecnosti mala, jako funkcionalna za odgovarajucu bocicu ali ce nekome biti mala pa valja da napomenem, tako da ko ima samo bocice sa vecom kapaljkom tesko ce napuniti tank. To bi bile jedine stvari koje bi mogle da budu mane nekome po mom misljenju.
Sve ostalo, aroma, izgled, protok vazduha je odlicno i po mom misljenju ovo je jako dobar mtl atomizer.

Kod:
http://www.vapefly.net/galaxies-mtl-squonk-rdta/
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-09-2018, 03:44   #2
BoT_SD
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 48
Pohvala: 462
Pohvaljen: 1,223
Nivo reputacije: 235
BoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputaciju
Uobičajeno Re: Vapefly galaxies mtl rdta

Dobio sam juče ovog mališu i napravio setup takoreći u gostima, poneo sa sobom sve što treba. Kolega @shone29 je odlično predstavio ovaj atomizer i izneo svoje korisničke utiske sa kojima se skoro u potpunosti slažem.

Atomizer dolazi perfektno čist. Sa crnim drip tipom hoće kondenz često da klizne na usne, sa belim drip tipom toga nema. Ako se pažljivije pogleda vidi se da poprečni presek kod belog drip tipa nije "ravan" već pri vrhu ima suženje koje sprečava da kondenz klizne van njega. Sa belim drip tipom atomizer izgleda vrlo kompaktno i zaista mu bolje "stoji" nego crna produžena varijanta drip tipa.

Atomizer je jako umeren potrošač u poredjenju sa sličnim atomizerima, a punjenje je lako i perfektno izvedeno sa navedenim ventilom za punjenje. Kod punjenja iz bočica sa debljim, tupim vrhom valja biti strpljiv i puniti što lakše pritiskajući bočicu.

Vatu sam postavio tako da su krajevi samo gurnuti u otvore za natapanje i ne vide se krajevi u komori, natapanje je odlično do poslednje kapi.

Sa grejačem prečnika 2 mm i otpora 1.15 ohm atomizer se i pri intenzivnom korišćenju greje jako malo.

Vapefly postaje jako ozbiljan igrač na polju MTL-a, nakon RTA verzije koju sam ja lično proglasio za najpouzdaniji i najnezahtevniji MTL atomizer, evo još jedne odlične izvedbe za MTL ljubitelje.

Sve preporuke za ovog mališu, vredi ga probati.
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-09-2018, 16:52   #3
Piki
Veteran

Piki's avatar

Registrovan: Jun 2017
E-cig: Kayfun dugi lite
Pohvala: 716
Pohvaljen: 1,008
Nivo reputacije: 170
Piki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputacijuPiki ima reputaciju

Dizajn sa tim sazvežđima izgleda opako!
Piki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-09-2018, 18:23   #4
RC36
Senior

RC36's avatar

Registrovan: Jan 2017
Godine: 26
E-cig: 101
Pohvala: 1,196
Pohvaljen: 762
Nivo reputacije: 128
RC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvalu

Jel ima curenja ako se polozi na stranu?

Sent from my F3311 using Tapatalk
RC36 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-09-2018, 20:16   #5
Bet
Video recenzent

Bet's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 33
Pohvala: 134
Pohvaljen: 8,924
Nivo reputacije: 1228
Bet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputaciju

O da. Mada, može da se zatvori "odušak" pa neće cureti. Ako se zatvori, mora malo bolje da se namesti vata.

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Bet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-10-2018, 16:24   #6
Cookie
Senior

Registrovan: Jun 2018
E-cig: Tripod RTA
Pohvala: 603
Pohvaljen: 662
Nivo reputacije: 118
Cookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvalu

Ja nabavio jedan. Veoma dobra aroma, odlična spravica. Jedno pitanje, pošto mi je ovo prvi RDTA..... Da li sam dobro postavio vatu i gde može da procuri, pošto mi deluje da ne može?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Cookie je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-10-2018, 16:34   #7
Bet
Video recenzent

Bet's avatar

Bet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputaciju

Čini mi se da vata ne udara u dno što je dobro. Ja je skratim još više, ali ako ti radi posao, apsolutno je ok.
A može da procuri ovde:

Zahvalili :
Staro 02-10-2018, 16:58   #8
BoT_SD
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 48
Pohvala: 462
Pohvaljen: 1,223
Nivo reputacije: 235
BoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputaciju

Ako su otvori za natapanje dobro popunjeni vatom (grejač prečnika 2.5 mm) velika je verovatnoća da neće cureti kad se položi. Bar meni nije, nijednom za 2 dana. Sa grejačem prečnika 2.0 mm znao je često da zaslinavi.
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-10-2018, 19:32   #9
Cookie
Senior

Cookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Betrayer Vidi poruku
Čini mi se da vata ne udara u dno što je dobro. Ja je skratim još više, ali ako ti radi posao, apsolutno je ok.
A može da procuri ovde:
Ne udara na dno, otprilike je na polovini tanka. Da, kontao sam da može tuda da prođe tečnost. Neki konstruktivan predlog kako bih to mogao da začepim? Žao mi je da ga koristim samo kod kuće, jer daje stvarno vrhunsku aromu
Staro 02-10-2018, 21:06   #10
Bet
Video recenzent

Bet's avatar

Probaj ovo što kaže BoT_SD ili jednostavno stavi malo vate u tu rupu, ali onda nemoj tesno da provučeš kroz otvore za vatu nego labavije. Ne da ima mesta oko rupe, ali da bude onako vazdušasto, a ne natrpano i "stegnuto".

Zahvalili :
Staro 02-10-2018, 22:21   #11
Cookie
Senior

Nabudžiću nešto na tu rupicu, valjda ću uspeti da je obuzdam. Šta se dešava ako se postavi malo duža vata?
Staro 02-10-2018, 22:27   #12
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 607
Pohvaljen: 1,573
Nivo reputacije: 284
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju

Nemoj da stavljas duzu vatu od te sto si stavio i nikako nemoj da dodiruje dno vata. Nema potrebe da bude tolko dugacka mozes malo da skratis, a ta mala rupica je tu da izlazi vazduh kad punis tank, kao sto ti bet rece ako je zatrpavas nemoj da pretrpas rupe za vatu.
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-05-2020, 16:37   #13
_Vlad_
Iskusan član

_Vlad_'s avatar

Registrovan: Jul 2015
Pohvala: 98
Pohvaljen: 109
Nivo reputacije: 40
_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi_Vlad_ ima čime da se ponosi

Da li moze neki savet, imam ovaj rdta vec godinu dana, i sta god stavio u njega bude pretoplo za moj ukus.
Generalno koristim spojene grejace kanthal/ni80 0.32mm, 2.5mm precnika...na 10-13w (dvarw, kfl, kf2k19, expromizer, doggy...)

Stoji mi van upotrebe bezveze :(

_Vlad_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-05-2020, 18:02   #14
Mad AG
Veteran

Mad AG's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 457
Pohvaljen: 556
Nivo reputacije: 113
Mad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvalu

Iz istog razloga i ja nisam bio zadovoljan,pa je prosleđen dalje.Topla para,kondenzacija kolko oćeš,smara punjenje jer ne squonkujem...Probao par setupa i nisam uspeo da ga podesim onako kako meni odgovara.

AG no1
Mad AG nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-05-2020, 08:03   #15
misko
Senior

Registrovan: Jan 2014
E-cig: Nemesis + KFL+v2
Pohvala: 355
Pohvaljen: 150
Nivo reputacije: 60
misko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosimisko ima čime da se ponosi

Trenutno koristim ss clapton 30+38ga 6 namotaja oko 2.5mm 1.4oma ali na 8,2w. Koristio sam i grejač kao tvoj ali opet na oko 8w. I naravno nije vruće. Otvorene 2 najmanje rupe. Sa njegovim dt ima malo kondenzacije pa sam prekomandovao onaj plastični dt od bersa 1.5
misko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:33 sati.