Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 24-07-2019, 09:01   #16
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,565
Pohvaljen: 16,540
Nivo reputacije: 2688
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Savet oko kupovine atomizera-problem curenja

Jedino što mogu da ti kažem da oprema koja je predviđena za povlačenje direktno u pluća zahteva veće snage i gušće tečnosti. Sve ostalo će kolege koje imaju iskustva sa takvom opremom. Ja sam prost čovek koji koristi zastarelu opremu.

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-07-2019, 10:16   #17
Remain
Iskusan član

Remain's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 73
Pohvaljen: 22
Nivo reputacije: 28
Remain je na dobrom putuRemain je na dobrom putuRemain je na dobrom putu

Pa dobro, nije obavezno da bude direktno u pluca..
Ako ne uzmem opremu za direktno u pluca da li mi opet moze biti dovoljno jako tih 6mg/ml Turkish tobacca ili moram da nastavim sa 18? Ne znam uopste koliko je oprema napredovala

---------- Post dodan 24-07-2019 u 11:44 ----------

mada vidim da i ti atomizeri imaju opciju drugog grejaca koji je namenjen za koriscenje usta-pluca..
Remain nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-07-2019, 13:44   #18
Hobbes
Iskusan član

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 158
Pohvaljen: 251
Nivo reputacije: 48
Hobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosi

Ako ti je jedina opcija kod kisobrandzija onda i nemas neki veliki izbor.

Sto se tice moda, ako hoces integrisanu bateriju i da ne razmisljas o dodatnim baterijama i punjacima preporuka na osnovu iskustva ljudi sa foruma bi bila
eVic VTwo 5000mAh 80W ili iStick Power 5000mAh 80W
Koliko sam video na forumu, ljudi koji ih imaju su uglavnom zadovoljni.
Ako hoces nesto manje posto su ova dva modela kabasta, onda eventualno eVic Primo Fit 2800mAh 80W, koji ima manji kapcitet baterije ali bi trebalo da izgura ceo dan bez problema.
Nisam video da je neko pisao na forumu o ovom modelu ali je Bet uradio recenziju pa mozes da pogledas.

Ako hoces mod sa jednom izmenjivom baterijom mozes u principu bilo sta od Eleaf-a ili Joyetecha
iStick Pico X 75W, Espion Solo 80W ili stari dobri eVic VTwo Mini 75W koji je nesto stariji model ali sa njim nema greske.
Ako vec ides do njih, svakako mozes da vidis koji ti se svidja i kako ti lezi u ruci.
U ovom slucaju moras da kupis i minimum jednu 18650 bateriju (i da je onda punis u samom modu) a svakako bi bilo bolje da uzmes dve 18650 baterije i eksterni punjac u kojima bi ih punio.
Za 18650 baterije preporuke su LG HG2 20A - 3000mAh ili neka od ove tri sony-jeve koje imaju.

Narvno mozes da uzmes i mod sa dve baterije, ali onda racunaj da bi trebao da uzmes 4 18650 baterije, sto ti je jos nekih 2.000-2.500 din. vise.

-----

Sto se tice atomizera, tu stvarno ne znam sta da ti kazem.
Od ovih koje imaju osim protanka probao sam samo jos Joyetech Ego One V2. Dosta ljudi na forumu ga je ili koristilo ili i dalje koristi i uglavnom je ok izbor.
Imas glave od 0.5 za DTL i od 1.0 ohm za restriktivnije povlacenje. Za ovaj atomizer preporuka su grejaci koji imaju CLR u nazivu.
Sve ostalo sto ima u ponudi nisam probao i kako radi, mozda neko drugi moze nesto da ti preporuci.

-----------
Mozes mozda da samo mod kupis kod njih a na nekom drugom mestu atomizer.
U tom slucaju bi mogao Aspire Nautilus V2, Joyetech Exceed D22 ili Innokin Zenith. Za sve postoje grejaci sa vecim i manjim otporom pa mozes da vidis koja vrsta povlacenja i koji nacin koriscenja ti vise odgovara.
Hobbes nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-07-2019, 19:46   #19
Remain
Iskusan član

Remain's avatar

Znaci ako ipak budem zeleo da ostanem na Turkish tobacco tecnosti najbolje da ostanem i na pro tanku?
A za pro tank 2 odgovara bilo koji mod koji moze da podrzi od 1W snage pa na dalje? Posto nisam video nikakve baterije u ponudi pretpostavljam da bi mi trebao neki od modova..
Staro 25-07-2019, 21:03   #20
Hobbes
Iskusan član

Hobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosi

Ako ti Protank odgovara onda nema potrebe da ga menjas i da se dodatno bacas u trosak.
Uzmi samo neki mod i zavrsio si posao.
Jel ti je Protank 2 precnika 18.5mm ili mini? Ako je od 18.5mm onda mozes da ga nakacis na bilo koji mod a ako je mini trebace ti 510 adapter.
Kada uzimas mod samo vidi koliko wati mu je minimum. Uglavnom krecu od 5w ili 7w ali ima nekih novijih kojima je minimum 10w sto mozda bude puno za protank grejace.
Zahvalili :
Staro 25-07-2019, 21:44   #21
Remain
Iskusan član

Remain's avatar

da, 18 mm otprilike
Staro 26-07-2019, 02:36   #22
Remain
Iskusan član

Remain's avatar

Kontam da mi je onda za varijantu sa pro tankom najoptimalnije resenje X MODE TC 60W, iliti eleaf istick sa umbrella nazivom pretpostavljam.. S obzirom na cenu i ono sto nudi deluje mi najpovoljnije a sa njim mogu da koristim i vecinu ostalih atomizera ako se ne varam..
Staro 26-07-2019, 12:41   #23
Hobbes
Iskusan član

Na istick 60w mozes bilo koji atomizer bez problema.
Taj X MODE TC 60W bi trebalo da je rebrendirani Eleaf i u tom slucaju je ok. Nadam se da nije neka kopija.
Ako neko ima iskustva sa tim umbrella rebrendiranim modelima moze da napise kako su se pokazali.
Zahvalili :
Staro 26-07-2019, 14:31   #24
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,183
Pohvaljen: 898
Nivo reputacije: 205
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Ako Protank nema AFC, treba gledati da mod ima proreze za vazduh

AFC:

Sent from my S60 using Tapatalk
Dj_ je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-07-2019, 15:54   #25
Remain
Iskusan član

Remain's avatar

wtf sad opet
prvi put vidim taj djavo

---------- Post dodan 26-07-2019 u 17:38 ----------

jel to sad znaci da mi x mode 60W bez tog dodatka nece biti dovoljan sa pro tankom?
Staro 26-07-2019, 16:46   #26
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Godine: 28
E-cig: Aegis Solo + Expromizer 4
Pohvala: 1,051
Pohvaljen: 542
Nivo reputacije: 101
Nexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvalu

Kupiš lepo neki mod kao što su ti kolege rekle i Joyetech Exceed D22. Za njega postoje i plućaški i m2l grejači, pa možeš da proveriš šta ti odgovara i tako ga koristiš. Obično oni grejači sa manjim otporom, npr 0.5 ohm su za direkt u pluća, a sve oko 1 ohm i na dalje je za "usta pa u pluća", barem što se tiče atomizera kao što je Exceed d22.

Mod, moj je predlog ako nećeš da se zezaš sa baterijama, istick Power iliti iPower 5000 sa silikonskom maskicom, jer se dosta grebe farba ali to je boljka svih starijih modela da tako kažem.
Ako bi da se zezaš sa baterijama, barem 4 18650 baterije i Aegis Legend ili recimo Espion Tour koji je jako zahvalan mod, mada za atomizer kao što je D22 možeš i mod sa jednom baterijom pa ti u tom slučaju trebaju makar dve. Nešto što su kolege rekle, istick 60W, istick pico, ne znam samo još šta ima u Umreli ali moja topla preporuka za Aegis Solo, mod sa jednom bat.
Exceed ne koristim, ali sam od mnogih čuo da je odličan atomizer.
Taj X Mode 60W ako nije klon, samo rebrandirani model, u tom slučaju je super.

Toliko je dobrih izbora za tih 13.000 din, ali dzabe kada otpada opcija da kupuješ online.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-07-2019, 16:47   #27
Pablito
Senior

Pablito's avatar

Registrovan: Jan 2018
E-cig: Istick pico 75w;smok 220
Pohvala: 503
Pohvaljen: 484
Nivo reputacije: 87
Pablito ima čime da se ponosiPablito ima čime da se ponosiPablito ima čime da se ponosiPablito ima čime da se ponosiPablito ima čime da se ponosiPablito ima čime da se ponosiPablito ima čime da se ponosiPablito ima čime da se ponosiPablito ima čime da se ponosiPablito ima čime da se ponosiPablito ima čime da se ponosi

Buraz od 2014 si clan foruma i nista ne znas ni sta je mtl ni dtl wtf..
Neke stvari mi nikad nece biti jasne ili je nesto drugo u pitanju ali necu o tome..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Pablito nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-07-2019, 17:38   #28
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,183
Pohvaljen: 898
Nivo reputacije: 205
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

@remain
Ako Protank nema AFC, onda treba obratiti pažnju na to da mod ima proreze.
Eleaf iStick 40 ima (vidi prvu sliku)
To čudo (AFC) je da vidiš o čemu se radi.

@pablito

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?p=481755

http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?p=481756

Sent from my S60 using Tapatalk
Dj_ je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-07-2019, 17:43   #29
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,565
Pohvaljen: 16,540
Nivo reputacije: 2688
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-07-2019, 23:44   #30
Remain
Iskusan član

Remain's avatar

Sto se tice moda, posto moram da uzmem kod kisobrandzija narucio sam da stigne u prodavnicu taj X mode 60W, posto ga nisu imali tamo. S tim da nisam u obavezi da ga i kupim, mogu samo da ga pogledam.. Koliko vidim, i on na bat. konektoru ima 4 proreza.. Neki od drugih atomizera mogu i na drugom mestu..

---------- Post dodan 27-07-2019 u 00:56 ----------

Citat:
Originalna poruka od Pablito Vidi poruku
Buraz od 2014 si clan foruma i nista ne znas ni sta je mtl ni dtl wtf..
Neke stvari mi nikad nece biti jasne ili je nesto drugo u pitanju ali necu o tome..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Ne znam sta ti nije jasno.. Sve pise u prvom postu na temi, a i posle u detaljnijim objasnjenjima.. Nisam je otvorio da bih postavljao pocetnicka pitanja i otvorio sam je tek nakon dogovora sa adminom, i nakon sto na forumu nisam uspeo da pronadjem resenje..
Registrovan sam 2014. ali dosad nisam koristio naprednije modele koji rade na jacim snagama tako da nisam detaljno upoznat sa nekim terminima niti su mi prethodnih godina bili potrebni.. Ali temu svakako i nisam zbog toga otvorio nego zbog problema sa curenjem.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 10:52 sati.