Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 22-05-2019, 20:26   #16
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 236
Pohvaljen: 371
Nivo reputacije: 80
Mad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: POD sistemi vs Mini modovi

Da,ali opet cigareta gori 10-ak minuta konstantno i povuče se dosta puta.Nelogično mi je da neko ko sa 2 kutije na dan prihvati u kratkom roku da pređe na opremu koju povuče 2-3 puta i ništa ne pipa narednih sat vremena.Ipak taj prelazni period traži da se pažnja što više zaokupira velikim brojem povlačenja.Ja se sećam jer mi je kritično bilo posle obroka i tako ja stavim 3 moda ispred sebe,pa udri što više tih 10 minuta dok me kriza ne prođe i ne osetim potrebu za cigarom.

AG no1
Mad AG nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-05-2019, 20:52   #17
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 48
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 594
Pohvaljen: 3,254
Nivo reputacije: 600
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

@MadAG
Umesto 3 moda stavi jedan pod sa nekom nicsalt tečnošću od 25, 35 ili čak 50mg/ml. Udri po njemu 10 min i garantujem ti da ga nećeš uzeti u ruke naredna dva dana, a ne sat vremena.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-05-2019, 21:08   #18
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Mad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosi

Pa znam,ali nije u tome poenta.Možda je nekome dovoljno 10 puff-ova u toku dana,a neko iz želje za nikotinom i plus želje da oponaša običnu cigaretu pa uvlači i izbacuje paru skoro čitav dan.Ipak je el cig realnije i približnije feelingu običnoj cigareti,osim štetnosti.Jedino mi ima smisla da je POD sistem za skidanje sa el cigareta.Sa nekih 500 povlačenja na dan elektronske,smanjiti sa podom na 20 i na kraju prestati u potpunosti sa svim tim.

AG no1
Staro 22-05-2019, 21:37   #19
Bet
Video recenzent

Bet's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 32
Pohvala: 134
Pohvaljen: 8,712
Nivo reputacije: 1189
Bet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputaciju

Sad je pitanje da li ja mogu da napišem nešto, a da se pola foruma ne uvredi.

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Bet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-05-2019, 21:48   #20
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 590
Pohvaljen: 1,327
Nivo reputacije: 247
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju

Pisi.
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-05-2019, 21:50   #21
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Nije lepo da ne podeliš sa nama nešto što će nam možda proširiti vidike.

AG no1
Staro 22-05-2019, 22:46   #22
Bratzza
Veteran

Bratzza's avatar

Registrovan: Dec 2017
Godine: 48
E-cig: KFL+V2 & EpicSMPL
Pohvala: 1,294
Pohvaljen: 723
Nivo reputacije: 130
Bratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvalu

Pa da vidimo sta @Bet ima da kaze

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bratzza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-05-2019, 22:49   #23
mmladen
Iskusan član

Registrovan: Jan 2018
Pohvala: 44
Pohvaljen: 199
Nivo reputacije: 36
mmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosimmladen ima čime da se ponosi

Ja trenutno u flintu koristim 25mg nic salt. Imam i neki pod (Peas pod) i u njemu je isto nic salt.

Ali...

Zestoko sam navucen tako da ne vadim vejp iz usta i definitivno to nije za mene. Poenta je da se trudis da izvuces sto bolju aromu i sto lepsu paru a to u nic salt varijanti (bilo pod ili neki mali starter kit) ne ide.

Dobra je varijanta za nekoga ko hoce da ostavi cigare i nece da se mnogo udubljuje ali kad znas za mnogo bolje (i mtl i dl) onda to nije to. Zgodno je kad odes negde gde ces krisom da povuces par puta dok ne budes u prilici da vejpujes kao covek.
mmladen je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-05-2019, 22:58   #24
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,565
Pohvaljen: 16,540
Nivo reputacije: 2688
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Bet Vidi poruku
Sad je pitanje da li ja mogu da napišem nešto, a da se pola foruma ne uvredi.

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-05-2019, 23:23   #25
Bet
Video recenzent

Bet's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 32
Pohvala: 134
Pohvaljen: 8,712
Nivo reputacije: 1189
Bet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputacijuBet ima reputaciju

Prvo da odgovorim na prvo pitanje, postavljaču teme:
POD sistem, uvek.

E sad zašto. Moramo prvo da razumemo da smo mi ovde na forumu u ozbiljnoj manjini i da je prosečnom kupcu sve teško/mrsko.
Ovo pišem kao neko ko ima 2 godine staža u maloprodaji i kao neko ko se nagledao totalnih početnika i objašnjavao istima šta i kako.

Verovali ili ne, mnogima je problem da napune kertridž. O zameni grejača u nekom vape penu i da ne govorimo. Ogroman je problem jednom dnevno maramicom pokupiti kondenz. AFC je misteriozna naprava poslata direktno iz 9. kruga pakla!

- Dobar dan, hoću da reklamiram cigaru koju sam juče kupio kod vas.
* Dobro, šta je problem?
- Ja vučem, nema dima, a sve je vruće.

Pogledam - AFC zatvoren. Da dodam da je istom tom kupcu (tj. svakom od njih) objašnjeno šta je AFC, čemu služi, na moje insistiranje probali sami da šteluju "tamo-amo" i skapirali o čemu se radi, ali naravno zaboravili čim su kročili izvan radnje.

Pošto bih ovako mogao u nedogled, prelazim na nic salt o kome ovde vlada jedno veliko neznanje, a dosta vas uopšte ni ne koristi nic salt, niti su mnogi ikada probali.

Prva stvar, apsolutno je netačno da nic salt smeš da povučeš samo 2-3 puta u sat vremena.
Apsolutno je tačno da ti neće biti dobro ako povučeš 15 puta za redom, a da nikad pre nisi koristio.
Ako povučeš 15 puta za redom, a koristiš nic salt, neće ti biti ništa, ali nećeš imati želju (ne u lošem smislu) da povučeš bilo šta drugo sledećih pola sata, sat. U zavisnosti od konstitucije čoveka, količine nikotina u tečnosti i uopšte potrebe/navučenosti na nikotin.

Zbog velike količine nikotina, a smanjenog udarca u grlo, prosečan korisnik dobije dovoljno nikotina veoma brzo, kao što dobije od cigarete. Zbog smanjenog TH, teorija: šta će mu nic salt, daj mu 24mg običnu tečnost - pada u vodu.

Vraćamo se na jednostavnost korišćenja - ovde nema šta da se kaže, od pod sistema jedino što je jednostavnije je zatvoren pod sistem.

Cena: za prosečnog korisnika koji kupuje grejače i tečnosti, pod sistem je neznatno skuplji. A svakako su obe opcije jeftinije od cigareta, što je na žalost većini jedini razlog zbog kog se opredeljuju za ecig.

1 grejač i 30-35ml tečnosti obično potraju 10 dana. Neka prosečna cena je 1200-1375 dinara.
To je 120-137.5 dinara po danu.

1 kertridž i 20ml nic salta mogu da potraju takođe 10 dana. S tim da će kertridž trajati 7.
Prosečna cena 400 + 920 + 400/10*7 = 1600
160 dinara po danu

Neznatna razlika u odnosu na "muke" koje im pruža obična ecig - na ovo ću dodati da ljudi kod mene u radnji neće da kupe proizvod A kod kog se menjaju grejači, koji su prilično jeftiniji od kertridža, već hoće proizvod B, skuplji za skoro/ili četvorocifren broj u startu samo zato što je jednostavniji za korišćenje. Inače, i proizvod A i proizvod B su za nic salt tečnosti.
Na ovo dodajemo i vizuelni efekat o kome priča c-hell.
95% kupaca hoće proizvod B jer je proizvod A, pored gore navedenog, nezadovoljavajućeg oblika i veličine.

Ako hoćete da nastavim priču o nic saltu za nas forumaše (u smislu mi nismo normalni/prosečni/početnici korisnici ecig), moram da dodam i da je JAKO bitno koji POD sistem ste probali i koje nic salt tečnosti. Ukoliko vas zanima, napisaću i moje celokupno iskustvo sa nic saltom i podovima od prvog dana, pa do danas. A za sad ću vam reći da sam prvih 5-6 meseci bio istog mišljenja kao i većina vas - ovo je bull$hit.

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Bet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-05-2019, 23:23   #26
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 675
Pohvaljen: 881
Nivo reputacije: 197
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

@Bet je ovo uradio kao Game Of Thrones kad izbaci trailer za novu epizodu pa nas ostavi da se przimo hahaha

Edit: Evo dok sam pisao post napisa covjek misljenje

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-05-2019, 23:41   #27
gogic.bozidar
Senior

gogic.bozidar's avatar

Registrovan: Jun 2014
Godine: 43
Pohvala: 1,067
Pohvaljen: 664
Nivo reputacije: 115
gogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Bet Vidi poruku
Prva stvar, apsolutno je netačno da nic salt smeš da povučeš samo 2-3 puta u sat vremena.
Apsolutno je tačno da ti neće biti dobro ako povučeš 15 puta za redom, a da nikad pre nisi koristio.
Ako povučeš 15 puta za redom, a koristiš nic salt, neće ti biti ništa, ali nećeš imati želju (ne u lošem smislu) da povučeš bilo šta drugo sledećih pola sata, sat. U zavisnosti od konstitucije čoveka, količine nikotina u tečnosti i uopšte potrebe/navučenosti na nikotin.
Sad sam mirniji u smislu jer sam mislio da možda preterujem sa previše čestim povlačenjima, a ja ga koristim tako što povučem dva-tri puta a onda su mi sledeća povlačenja za 5-15 minuta. Ne osećam nikakve posledice predoziranja a moja navučenost na nikotin je višedecenijska (minimum 60 cigareta svaki dan).

U kombinaciji sa još jednim MTL atomizerom, dnevno me košta mnogo manje nego pre nabavke Zero poda. Za ovo kratko vreme koliko ga koristim, otprilike potrošim 2 ml salt tečnosti i nekih 5-6 ml obične tečnosti na klasičnom MTL atomizeru. Tečnost u Zeru se za moje pojmove nestvarno sporo troši. Pre poda, dnevno sam pario oko 15-tak mililitara u zavisnosti koje atomizere koristim. Recimo , dok mi je Siren 2 bio u rotaciji, potrošnja je išla i oko 20 ml.

Не слушайте тех, кто говорит дурно о других и хорошо о вас! Л.Н.Т.
gogic.bozidar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-05-2019, 00:47   #28
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Zato i postoje razmene mišljenja.Nakon svih recenzija koje je Bet uradio sa podovima,mislim da će se složiti da jedva 2 modela postoje,a da valjaju i da zavređuju pažnju.Nekako me nije ubedilo i nije me zainteresovalo da probam.Pojedini jedva da rade kako treba ili je potrebna određena tehnika.5-6 pripremnih puffova dok se pokrene,pa tek onda jako povlačenje.Kao što i on sam reče u jednom od snimaka:ovo ne ispunjava moje potrebe u potpunosti,jer volim da parim i osetim aromu.

AG no1
Staro 23-05-2019, 00:52   #29
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 590
Pohvaljen: 1,327
Nivo reputacije: 247
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju

Aroma dosta zavisi i od tecnosti, recimo ja sam u vecini podova koristio smoozie nic salt i arome ima na pretek, sad parim smoozie nic salt u NS pen i aroma je neverovatno jaka (e sad kolko % arome ima u tecnosti ne bih da zalazim, jasno nam je da je procenat arome veliki).
Takodje svako od nas preferira odredjeni protok vazduha, svaki pod sistem koji sam ja probao ima malo ili mnogo vise vazduha nego sto bih ja hteo osim runabout (koji ima prekidac), renova zero i dobar mi je ns pen sto se vazduha tice (opet ns pen je nesto malo drugacije i ima prekidac).
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 23-05-2019, 01:09   #30
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Postoje ograničenja na koja korisnik ne može sa lakoćom da utiče.Protok vazduha i samostalno pripremanje tečnosti sa salt bazom su jedna od bitnijih.Nije svako u mogućnosti da juri,kupuje,isprobava razne tečnosti dok ne pronađe odgovarajuću.Koliko sam čuo free base tečnosti nisu neka sreća u podu.

AG no1
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Tagovi
nicotine salts, nikotinske soli

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 09:50 sati.