Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 11-07-2018, 09:07   #1
viking
Nov član

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 0
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 5
viking je na dobrom putu
Uobičajeno Prvi mix

Pozdrav svima,
Pocetnik samu ovome i do sad sam koristio samo gotove arome, medjutim nakon gledanja raznih klipova edikovanja oko e cig, odlucio sam da napravim svoj prvi mix. Posto sam pocetnik trebala bi mi pomoc Vas nesto iskusnijih oko saveta. Hvala unapred

kupio sam sledece stvari
1.meilab 1000ml VG
2.Meilab 1000ml PG
3. Nikotinska baza 0.3 mg (47% PG, 47% VG, nikotin, voda) - Inhalika standard - nazalost pogresno vreme odlaska u nabavku pa je u radnji bila samo ova jedna jedina boca
4. aroma - KTS vanilla bean cream (7-12% pise na bocici ali na sajtu eliq pise da je preporuceno 2-4% za mesanje i 3-6% samostalno)

koristim umbrella aio (0.6 grejac)

hteo bih sa napravim kolicinu od 100ml ....
Savet mi ie potreban oko kolicine ove cetiri stavke koje treba da smiksam. razmisljao sam da napravim 50-50 tecnost ili 60-40 VG...

Da li neko od iskusnijih moze da mi da savet sta je najbolje i koji odnos vg pg za moj uredjaj i koja kolicina arome je optimalna za 100ml

Hvala unapred na razumevanju da sam apsolitni pocetnik i hvala na pomoci
Sve najbolje
viking nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-07-2018, 09:11   #2
comid
Veteran

comid's avatar

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 218
Pohvaljen: 223
Nivo reputacije: 114
comid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Prvi mix

Pa slaba ti ta baza, nebi trebalo da se jos smanjuje.
comid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-07-2018, 09:12   #3
drako
Veteran

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 866
Pohvaljen: 1,171
Nivo reputacije: 210
drako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputaciju

Tacka 3 ti je malo neprecizno napisana, pretpostavljam da je u pitanju 3 mg nikotina.
Koja kolicina je te baze?
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-07-2018, 09:38   #4
viking
Nov član

viking je na dobrom putu

Izvinjavam se na gresci, u pitanju je 3mg nikotina, baza je 100,ml
Staro 11-07-2018, 11:26   #5
drako
Veteran

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 866
Pohvaljen: 1,171
Nivo reputacije: 210
drako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputaciju

Ti prakticno vec imas gotovu nikotinsku bazu u koju samo treba da dodas aromu.
Baza ti je 50:50 PGVG sa 3 mg nikotina i bilo kakvo dodavanje PGa ili VGa ce ti samo razblaziti bazu, tj smanjiti udeo nikotina.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-07-2018, 12:01   #6
viking
Nov član

viking je na dobrom putu

Znaci tako, sad mi je jasnije. Ako bi na primer uzeo neku bazu sa mnogo vecim sadrzajem nikotina onda je sa vg ili pg razbazujem. Hvala na odgovoru. Ukoliko bi sad htro da dobijem 100ml tecnosti koliko bi trebalo da sipam arome a koliko baze da bi ukupna kolicina bila 100ml a ukus dovoljno dobar i intenzivan? i jos jedno pitanjce. da li je moguce pomesati samo vg, pg i aromu bez dodavanja nikotinske baze i tako dobiti tecnost spremnu za koroscenje bez nikotina. Hvala jos jednom
Staro 11-07-2018, 12:30   #7
comid
Veteran

comid's avatar

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 218
Pohvaljen: 223
Nivo reputacije: 114
comid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosi

Probaj ovo
Kod:
http://www.todmuller.com/ejuice/ejuice.php
comid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-07-2018, 20:22   #8
Bratzza
Veteran

Bratzza's avatar

Registrovan: Dec 2017
Godine: 48
E-cig: KFL+V2 & EpicSMPL
Pohvala: 1,341
Pohvaljen: 743
Nivo reputacije: 133
Bratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvaluBratzza je za svaku pohvalu

Ovo se pokazalo kao najbolje.
Kod:
http://www.ejuice.breaktru.com/
Skines instaliras a Betovo uputstvo ti sve objasnjava.

Sretno
Bratzza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-07-2018, 07:27   #9
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 48
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 609
Pohvaljen: 3,291
Nivo reputacije: 608
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Sipaj celu bočicu arome u bazu koju imas, dobro promućkaj, sačekaj dva-tri dana ( uz svakodnevno mućkanje) i vozi.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-08-2018, 19:05   #10
zokivs
Nov član

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 2
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 23
zokivs je na dobrom putu

Pozdrav svima!

Potrebna mi je pomoc oko prevljenja e tecnosti.Do sad sam koristio gotove tecnosti jacine 16mg nikootina.

Od tecnosti imam sledece:
Avoria 1l 50/50;
Nikotin 20mg, 50/50, 10ml
Avoria aromu Zitrone 2-5%, 12ml.

Pokusavam vec par dana da smutim ovu aromu, ali mi nikako ne polazi za rukom. Pokusao sam i preko kalkulatora ali mi izbacuje neke cudne vrednosti. Gledao sam ineke klipove na net-u, ali kad zelim da napravim 100ml tecnosti i unesem vrednosti u kalkulator dobijem nesto sto mi nema rezona. Zato sam hteo da ovde pitam dal
je neko raspolozen da mi pomogne rado cu ga pozvati i na telefon, viber, skipe.

Unapred zahvalan
zokivs nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-08-2018, 20:16   #11
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: VT75 Nano, Berserker Mini
Pohvala: 1,545
Pohvaljen: 1,896
Nivo reputacije: 481
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Nema kalkulatora koji moze da ti izvede racun po kome ces napraviti 100ml baze zeljene jacine jer ti je za istu potrebno 80ml nikotinske baze od 20mg/ml, ako ti imas 10ml.
Flasa koka kole moze da se razblazi kiselom vodom i da se ne izgubi mnogo, ali nikako ne moze da se napravi burence, a da to i dalje bude koka kola.
Popuni lokaciju, obavezna je, a i moze ti olaksati dobijanje pomoci.
ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-08-2018, 00:35   #12
zokivs
Nov član

zokivs je na dobrom putu

Mene licno buni sto je na bocici nikotina od 10 ml pise "20mg/ml nicotin; 50/50; totalt 200mg. i kad u kalkulatoru ukucam taj nikotin trazi mi nesto preko 80ml nikotinske baze. Koliko sam shvatio ovaj nikotin bi trebalo da je koncentrat a mozda i gresim, zbog ovog totalt-a od 200mg.
Koliko sam gledao po net-u, nekim klipovima, ucinilo mi se da je dovoljno ali ok. Ispada da s ovom tecnoscu uzmem 8ml nikotina a baze i arome samo 2ml da bih napravio tecnost od 10 ml? Nesto mi tu opet nije ok?
Staro 11-08-2018, 00:51   #13
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: VT75 Nano, Berserker Mini
Pohvala: 1,545
Pohvaljen: 1,896
Nivo reputacije: 481
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Da, pise dobro i kalkulator radi kako treba da radi.
U jednom mililitru tvoje baze ima 20 miligrama nikotina, a bocica od 10ml sadrzi 10 puta toliko, sto je 200mg.
Ukoliko hoces 100ml tecnosti gde ce svaki mililitar sadrzati 16mg, tada ta ukupna tecnost treba da sadrzi 1600mg nikotina.

Od toga sto imas mozes da napravis 12.5ml zeljene baze. U to ide sitni procenat arome, koja ce neznatno smanjiti jacinu sa tih 16mg/ml.
ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-08-2018, 03:49   #14
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,234
Pohvaljen: 950
Nivo reputacije: 214
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Slučajno si uzeo nikotin shot TPD 2 (nema jače od 20 mg/ml, ne može više od 10 ml).
U tim zemljama (Nemačka, itd..) moraš posebno da pitaš prodavca, na crno kupiti. Ako si kod nas, samo uzmi u prodavnici 100 ml bazu negde, 48(50) mg/ml. (min 36 mg/ml, max 100 mg/ml)

Ps: totalt 200 mg je 10 ml od 20 mg/ml.

Često pakuju po deset komada, 10 X 10 ml nicotine shot od 20 mg/ml
[2000 mg/2 g ]
Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-08-2018, 10:58   #15
zokivs
Nov član

zokivs je na dobrom putu

Da, tacnije iz Svedske sam porucio, misleci da ce mi 10ml tog shot-a biti dosta za 100ml. Mislici da se on mesa sa bazom koju sasm isto porucio, Avoria 50/50 1l bez nikotina, hteo da probam da smuckam kad ono izgleda da sam se zeznuo. Sad se pitam sta ce mi litra Avorie ako cu uzimati bazu s nikotinom kod nas?
Prijatelji iz Vrsca sam, koji je slabo snabdeven tecnostima i sve moram da porucujem iz BG.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 06:44 sati.