Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 27-05-2019, 09:39   #16
BoT_SD
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 47
Pohvala: 431
Pohvaljen: 1,177
Nivo reputacije: 223
BoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputaciju
Uobičajeno Re: Uticaj pare na racunarsku opremu

Nikada nisam imao problema sa kondenzacijom računarske opreme zbog parenja, a kroz MTL atomizere mi svakodnevno prodje 8-10 ml tečnosti, pri tom dobar deo dana provedem ispred računara.

@nirvana
Diži tu dasku, nekad moraš i ti da sedneš na nju! Ili vrši malu nuždu u sedećem položaju. A možeš i da je zapišavaš do mile volje, samo bi bilo lepo kad završiš da sve to lepo počistiš za sobom, zašto da drugima skraćuješ život, zar ne?
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-05-2019, 11:18   #17
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 120
Pohvaljen: 482
Nivo reputacije: 106
nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi

@BoT
e bas hocu, ja cu ako treba u poljski wc.
Salu na stranu, ali zaista je tako. Ja moram stalno da pazim, a neko dodje i sedne kao godpodja, nema sta da razmislja.

Volim da citam o ecig. stvarno volim, ali breeee.
Prvo razmislis ima li ikave veze sa e.cig. proveris i druge stvari pa tek onda ako stvarno mislis da e.cig ima veze sa tim, napises.
Ja non-stop visim pored mikrotalasne, najskuplja bila, profi, i parim pored nje. Primetio sam da ima nesto masno, sta mislite da nije od pare e.cig.
Mislim stvarno, mozete se ljutiti na mene, ali stvarno mislim ovo sto pisem. Uvek sam tu za pomoci ako mogu, ali ako pitate nesto normalno, a ne neke gluposti. Bez uvrede, ali meni je ovo neverovatna glupost pomisliti.
Neka bude da sam ja glup i nista ne znam, bezveze se i javio u ovoj temi.

Admin
Daj mi neki filter da mi se ne pale teme koje ne zelim da citam. Ovakve teme neka se kod mene pale u opustanje i kafanicu.
nirvana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-05-2019, 13:08   #18
maestro
Veteran

maestro's avatar

Pohvala: 345
Pohvaljen: 856
Nivo reputacije: 218
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Svemirac Vidi poruku
A da iskulirate sa zakljucima o stvarima koje ne razumete? Moj problem nije vezan ni za kakav laptop od 50 evra sa buvljaka u koji duvam paru ispod njega vec kuciste sa tri usisna ventilatora od 120mm napred, dva izduvna pozadi, dva na hladnjaku procesora i dva na grafickoj karti. Znaci ogromna kolicina vazduha cirkulise kroz kuciste i neminovno je da sa tim vazduhom prolazi para koju izduvam tako da me ne cudi kondenzacija unutra. Jednostavno cistim racunar cesce da se ne bi nakupilo previse. Ono sto me je iznenadilo je kondenz u monitoru. U svakom skucaju bih zeleo da sprecim tu kondeznaciju nekako a da nastavim da parim ispred racunara. Slike nisam pravio ali pravicu kad budem cistio sve za mesec-dva ponovo da uverim skeptike. A evo par slika sa neta. Mozda i jesu duvali pod laptop, ne znam
Ja sam i napisao da je nebuloza jer bas znam da se to ne moze desiti od pare koju mi pravimo pa makar to bilo i 50ml tecnosti dnevno. Ja svakodnevno sedim u sobi u kojoj se nalazi elektronska oprema u vrednosti od bar 20 tvojih racunara, neki imaju aktivnu ventilaciju, neki pasivnu i za ovih 5 godina koliko koristim elektronske cigarete, ni u jednom uredjaju nisam primetio da se bilo sta kondenzuje niti lepi. Naravno da je to moguce od glicerina, ali kao sto rekoh, potrebna je ogromna kolicina pare i izvesno vreme, pri tom da prostoriju uopste ne luftiras da bi se pojavio kondenz onakav kakav je prikazan na slici koju si okacio. Drugo, ako i jeste od pare koju proizvodis, to ti je znak da stavis prst na celo i zapitas se sta ti to paris i koliko dnevno jer ista ta para prolazi i kroz tvoja pluca. Nije naucno dokazano, ali je opste poznato da kolicina tecnosti veca od 10ml dnevno nije preporucljiva, a vecina tu granicu lagano prelazi.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-05-2019, 13:15   #19
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,565
Pohvaljen: 16,540
Nivo reputacije: 2688
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od nirvana Vidi poruku

Admin

Daj mi neki filter da mi se ne pale teme koje ne zelim da citam. Ovakve teme neka se kod mene pale u opustanje i kafanicu.
Imam jedan filter za ta tvoja kumovska stanja, ali mislim da ti se neće svideti

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-05-2019, 13:43   #20
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Pohvala: 120
Pohvaljen: 482
Nivo reputacije: 106
nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi

Ako je filter za filteraciju ove moje ljute masine, moze, ima da leti. Bitno da nije crven.

A kum, znas, treba to ispostovati a bogami i ispratiti
nirvana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-05-2019, 15:49   #21
BoT_SD
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 47
Pohvala: 431
Pohvaljen: 1,177
Nivo reputacije: 223
BoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputaciju

Vraćaj se ti lepo na posao, odvalićeš kod kuće...
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-05-2019, 21:07   #22
Bobiwan
Nov član

Registrovan: Sep 2018
Pohvala: 35
Pohvaljen: 5
Nivo reputacije: 4
Bobiwan je na dobrom putu

@Svemirac Meni se isto stvara kondenzacija na prozorima, belicasti tanak, mastan film, pre neki dan sam zapario bas dobro i sutradan vidim lepi mi se nesto pod nogama i provalim da para posle nekog vremena padne na dno i tu ostane, na svim glatkim povrsinama mi se stvara taj film, na parketu, kuhinjskim delovima, staklu a verovatno i namestaju, tako da nema vise parenja u kuci

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Bobiwan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-05-2019, 21:10   #23
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 45
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 222
Pohvaljen: 1,484
Nivo reputacije: 320
BobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputaciju

@Svemirac то код тебе ако је као на тим сликама што си окачио, вероватно нема везе са парењем електронске већ са нечим другим, највероватније влага из ваздуха и разлика температуре опреме и околине....тако да цури са ње, осим у парном купатилу али и тамо прекине када се користи, на другим местима нисам виђао нити чуо.
Јел се то константно дешава или повремено?

Послато са IQ1019N уз помоћ палца

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-05-2019, 21:22   #24
Svemirac
Iskusan član

Svemirac's avatar

Registrovan: May 2014
E-cig: Pico + Kaya 5
Pohvala: 103
Pohvaljen: 44
Nivo reputacije: 32
Svemirac je na dobrom putuSvemirac je na dobrom putuSvemirac je na dobrom putuSvemirac je na dobrom putuSvemirac je na dobrom putu

Pa konstantno primecujem u racunaru, kada god ga rastavljam i cistim. Ovo u monitoru sam sada prvi put primetio, tako da ne znam kada je pocelo. Verovatno se skupljalo vremenom. U svakom slucaju sutra idem da nadjem neki absorber vlage. Sta god da je u pitanju kapiram da ce da pomogne.
Svemirac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-06-2019, 14:00   #25
limbo96
Nov član

Registrovan: Jun 2019
Pohvala: 0
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 2
limbo96 je na dobrom putu

Meni je tako crklo napajanje, duvao sam pravo u ventilator da mi soba ne bi bila puna pare, i jednog dana samo se zapali :(
limbo96 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:45 sati.