Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 24-01-2020, 16:50   #1
Syno
Nov član

Registrovan: Jan 2020
Pohvala: 10
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 1
Syno je na dobrom putu
Uobičajeno Preporuka za vape opremu bez preterano puno cimanja

Zdravo svima, nadam se da ne mašim gde postujem ovo, video sam temu za preporuku za početnike ali mislim da je dovoljno opširno za post.

Pušim 4 godine, u jednom trenutku mi je društvo kupilo vape za rodjendan i kombinovao sam vape i pljuge sve dok nisam prestao da vapeujem i ostao samo na pljugama, najviše zbog toga što sam imao dosta problema sa vapeom.
Bio je neki Joytech mod sa ego One V2 atomizerom, nakon nekog vremena atomizer je curio, pa sam jednom previše zategao atomizer pri uvrtanju i jedva sam ga odvrnuo nekom turpijom, na kraju je gubio kontak nisam siguran ni kako, elem, nije ni bitno.
Posle sam krenuo da motam pljuge, george karelias narandžasti duvan i to je u suštini dosta isplativo i lakše mi je taj duvan pušiti od pljuga ali u zadnje vreme razmišljam da prestanem sa pušenjem, pa sam obrnuo malo ovaj forum i jedan domaci e-shop da vidim šta je sve u ponudi.

Tražim vape takav da nema puno cimanja oko njega kakvih sam imao sa prethodnim.
Takođe, ne želim previše glomazan vape, ne zanima me pravljenje oblaka preterano(bar ne sad, možda kada prođe neko vreme), ne mora da ima displej sa podešavanjem snage, itd itd.

Našao sam GeekVape Frenzy pod sistem, koji mi izgleda dosta fino. Nisam ovde našao post koji je konkretno o njemu pa imam neka pitanja:
  1. Koji coil koristiti, 0.7 ili 1.2ohm-a?
  2. Koja je razlika između mesh i ne mesh coil-a?
  3. Jel se tečnost samo sipa u pod, ili se natopljava i vatica na grejaču?
  4. Jel neophodno ponekad menjati pod ili je dovoljno menjati grejače?
  5. Planirao sam da koristim tečnosti sa nikotinskim solima, da li ovaj vape može da koristi i standardne freebase tečnosti?
  6. Ako odlučim da samo menjam pod, koliko često ga treba menjati?
  7. Planirao sam da poručim sa fasttech-a, jel to okej?

Istražio sam malo alternative, vidim da je u suštini GeekVape prekopirao LostVape Orion Q, kom nisu grejači bili zamenljivi, ali onda je izašla plus verzija kojoj su zamenljivi grejači. Takođe sam naleteo na Smok Trinity Alpha.
Svi oni su sličnog izgleda, i funkcionalnosti koliko vidim, da li bi ste preporučili neki od njih umesto GeekVape Frenzy-a?

Naleteo sam i na post sa GeekVape Aegis koji jeste malo glomazniji od Frenzy-a, ali mislim da ukoliko je dovoljno bolji od Frenzy-a, uzeo bih ga u razmatranje.

Da li Vi imate neku drugu preporuku pored ovih uređaja koje sam naveо, želeo bih nešto sa pod sistemom, ali ne bežim od neke dovoljno dobre mod+atomizer varijante.

TL;DR
Vejpovo sam ranije i imao neke probleme sa atomizerom, sad bih uzeo nešto jednostavno.
Razmišljao sam o GeekVape Frenzy, prilikom istraživanja sam naleteo i na LostVape Orion Q Plus, Smok Trinity Alpha, i GeekVape Aegis.
Koji od njih uzeti, i da li imate neku drugu preporuku?

(Disclaimer: verujem da neke od ovih stvari i pitanja mogu da nađem na forumu ali u ispitnom roku sam i nemam baš puno vremena, a pljuge mi sve više i više smetaju)
Syno nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-01-2020, 17:52   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,916
Pohvaljen: 16,811
Nivo reputacije: 2740
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Preporuka za vape bez preterano puno cimanja

Kupi bilo koji pod sistem koji ti se sviđa, dosta ketridža/grejača, tečnost po želji i vozi...

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-01-2020, 18:12   #3
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 29
E-cig: Armour Pro + Expromizer 4
Pohvala: 1,403
Pohvaljen: 667
Nivo reputacije: 121
Nexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvalu

Sa Frenzy podom sam imao samo dobra iskustva. Grejača ima da se kupe u Bg-u u domaćoj prodavnici, grejači od 1.2ohm rade solidno, malo slabije sa freebase tečnostima ali ništa gore nego drugi pod sistemi, sa nic solima radi super. Mesh grejače nešto nisam previše koristio, osim tog jednog iz pakovanja koji se dobija, i nisam preterano oduševljen. Dakle sa običnim grejačima i solima, frenzy radi veoma dobro bar po mom iskustvu.

Ume jedino malo da napravi nered kada se dosipa tečnost jer su rupice jako male, nekad od podpritiska pri dosipanju tečnosti ume malo da zadrži balončić i da odbija saradnju, osim toga se samo menjaju grejači koji su dosta jeftini, a sam pod opereš kada proceniš da treba ili posle zamene grejača/tečnosti i to je to.

Mislim da se nećeš pokajati sa Frenzyjem, osim tog dosipanja koje ume da bude malko aljkavo iskustvo, pogotovo ako žuriš da dospeš tečnost.

Mislim da su Trinity Alpha, Orion Q i Geekvape pod više namenjeni za d2l ili rdl pretežno, dok Frenzy ipak ima opciju za podešavanje vazduha koja vuče ka restriktivnijem m2l povlačenju.

Ima još mnogo dobrih pod sistema, kao što je Smoant Pasito, Renova Zero, Innokin I. O. u super slim stilu, Hotcig Cubi itd.. Zavisi šta želiš od poda.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-01-2020, 19:00   #4
Syno
Nov član

Syno je na dobrom putu

Hvala na odgovorima c-hell, Nexus.

Pogledao sam malo o Smoant Pasito i ostalim pod sistemima, čini mi se da ću se odlučiti za geekvape.

Sve najbolje!
Zahvalili :
Staro 16-02-2020, 14:29   #5
vladannik
Aktivan član

Registrovan: Apr 2016
Pohvala: 5
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 16
vladannik je na dobrom putu

Odlican izbor
vladannik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-03-2020, 13:14   #6
Syno
Nov član

Syno je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Preporuka za vape opremu bez preterano puno cimanja

Istraživao sam još malo i poručio Uwell Caliburn Koko. Iskustvo za sad je jako dobro. Iako ima relativno malu bateriju, traje dosta dugo. Može koristiti dva pod-a, jedan od 1.2ohm(crveni) i 1.4ohm(crni). Ovaj crveni je noviji, ali imam problema sa njim, dešava se da leakuje, ali ima bolji ukus i proizvodi više dima. Mislim da ću ubuduće koristiti crne, više mi odgovaraju.

Velika preporuka za Caliburn Uwell Koko
Staro 25-03-2020, 13:43   #7
Gaga Kanasta
Veteran

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 1,160
Pohvaljen: 590
Nivo reputacije: 121
Gaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvalu

Od 5 pod sistema koje sam koristio,svaki bi manje ili vise curkao kad se ostavi duze da stoji.Moj ti je savjet da koji god kupis izvadis pod iz pod sistema makar preko noci kada ga ne koristis.To je jeftina elektronika koja se lako kvari...
Gaga Kanasta je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-03-2020, 14:08   #8
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,819
Pohvaljen: 2,252
Nivo reputacije: 321
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

@Syno kupi Uwell Caliburn, ima bolje grejace koji ne cure
Caliburn KOKO dolazi sa crvenim grejacima pod koji daju vruciju paru I duplo vise trose tecnost a sto se tice ukusa nisu bolji bar po meni
crveni pod ima 4 rupice na grejacu zato prenatapa, crni pod samo dve
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-03-2020, 14:34   #9
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,339
Pohvaljen: 1,048
Nivo reputacije: 235
Dj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputaciju

Zar ne koriste iste kartridže?

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-03-2020, 14:36   #10
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,819
Pohvaljen: 2,252
Nivo reputacije: 321
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

isti su ja zovem pod sta vi zovete kartridže
ovo je pod

crveni pod ima sa strane dodate dve rupice na grejacu, crni nema
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-03-2020, 15:21   #11
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,339
Pohvaljen: 1,048
Nivo reputacije: 235
Dj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputaciju

Razumeli smo

Ovo me zbunio:
Citat:
@Syno kupi Uwell Caliburn, ima bolje grejace koji ne cure
Mislio sam da savetuješ zamenu POD system uređaja.

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 13:35 sati.