Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Elektronske cigarete - modeli
Zaboravljena šifra? Registracija

Elektronske cigarete - modeli Karakteristike, opisi i diskusije o modelima e-cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 27-12-2018, 15:20   #1
nemacx
Aktivan član

nemacx's avatar

Registrovan: Oct 2018
E-cig: Zelos 50W + Nautilus2
Pohvala: 14
Pohvaljen: 33
Nivo reputacije: 8
nemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putu
Uobičajeno Aspire Zelos Kit 50W

Pozdrav svima!

Još jedna tema za malo napredniji starter kit, Aspire Zelos 50W.Kit je namenjen onim ljudima koji bi voleli malo više kontrole nad svojim uređajem, i koji vole (po meni) vrhunsko MTL iskustvo, kao i solidni DTL, kako u aromi, tako i troat-hitu i količini pare. Pa da krenemo.

Uvod:

Malo specifikacija:
Dimenzije: 128mmx23mmx38mm
Kapacitet baterije: 2500mAh
Grejači: BVC, ubačen 0.7ohm, rezervni 1.8ohm
Kapacitet tanka: 2ml (nikad nećete puniti 2ml, o tome kasnije)
Izlazna snaga: Podesiva: 1-50W
Passthrough: Da

Postoji još stvari koje ovaj modić može, VV,VW, Bypass i TC, ako neko radi TC na manje od 50W.

Aspire Zelos Kit stiže u ovakvom pakovanju, uzgred rečeno, sa najglupljom oznakom ikada, koju neću ni u sliku staviti, a to je da uređaj sadrži nikotin.. Ako Vaš uređaj stigne sa "nikotinom", vratite ga i pišite žalbu ... Evropskoj Uniji. *SARKAZAM*

Dakle, u kutiji dobijate mod, sa varijabilnom vatažom do 50W, uspešno čita otpore atomizera od 0.1ohm do 2.0ohm (iz mog iskustva), Nautilus 2 tank, rezervni plastični drip tip, rezervno staklo, o-ringove, 1.8ohma 9-14W grejač, i kabal za punjenje. Nisam primetio da mu se firmware može nadograđivati, tako da je kabal tu samo za punjenje. Po meni, kit je prelep, funkcionalan, i odlično staje u šaku.

Iskustva u radu:

Prenos mojih iskustava će se možda razlikovati od vaših. Nahvaljen od strane skoro svakog YouTubera, bio je na mojoj must-buy listi, tako da sam ga ubrzo i naručio. Rastavljanje atomizera je.. Specifično:

Staklo će se prvi put IZUZETNO teško skinuti od ogromne gumice koja je drži za sam atomizer, tako da laganim pokretima levo-desno razmrdajte i skinite. Grejač je momački zašrafljen, tako da će vam i tu trebati solidna snaga da ga razlabavite za prvobitno natapanje.

Okej, prajmovanje grejača, sipanje tečnosti ... Khm, STOP. Jako bitna stvar, zbog čega sam i postavio dve zasebne slike gore jeste da je Nautilus 2 jako specifičan za punjenje. Odvrtanjem "dimnjaka", plastike koja ide preko stakla i grejača:

Dobijate ovakvu sliku. Uputstvo kaže da se tečnost dosipa do samih navoja na grejaču, zato što, kada budete zavrtali "dimnjak", on će navijati preko tih navoja, te pritiskati tu tečnost u sam grejač, tako da možete imati grgoljenje u grejaču ili pak curenje tanka (grgoljenje je ono što sam ja dobijao konstantno).

Dakle, iako je deklarisano 2ml, u tank nikada nećete uspeti da sipate (bez nekih problema) 2ml tečnosti.

Ovo je glup sistem punjenja!
- Neverovatno glup, slažem se. Nepraktičan, prljav posao, i znajte da ćete uvek umastiti ruke pri dosipanju i dobijati grgoljenje grejača.

Postoji li rešenje?
- Kao što je @Betrayer naveo, tank IMA falš vazduh, pa bi rešenje bilo ovakvo. Sipati tečnosti do navoja, zatvoriti airflow do kraja, povući bez paljenja 2-3 puta jako, dok grgoljenje ne prestane. Problem, rešen. Grgoljenja nema

Još uvek ste ovde? Uprkos svim problemima? Da li ovaj kit vredi tih para?
- Vredi. Itekako vredi.

Aroma, količina pare, throat hit, bolje od svega što sam do sada probao.

0.7ohm Coil:
Airflow na pola, preporučeno da se pari između 18W - 23W. Obilje pare za MTL kit, prelepa aroma, lagani throat hit. Koliko god da naštelujete airflow, tank daje rezultate, napretek. 50%PG-50%VG tečnosti, 70%-30%, bilo šta da sam sipao, fenomenalno. Probao sam Parliament, Virginiu, RY4, Doff, fenomenalno. Voćkice u 70%-30%, KTS Firebomb, posle dosipanja u tank, dobio sam novu aromu posle 3-4 povlačenja, i aroma je fenomenalna. Zlatna sredina parenja - 20W.

1.8ohm Coil:
Airflow na 2 rupice, preporučeno da se pari između 9W - 14W. Para je malo manja, aroma je i dalje prelepa, throat hit je pojačan. Smanjio sam sa 12mg/ml na 6mg/ml, pun pogodak. Na 13W para je malo toplija, aroma je izuzetna, skoro se usuđujem i da kažem da je tu negde kao sa 0.7ohm grejačem, plusčina za rad. Nema dry-hitova, chain-vapeova sam kao da sam u ludnici, atomizer podnosi apsolutno sve, kao i grejači.

Kad smo kod grejača:

Naručio sam 1.8ohma grejače, koji za sad teraju jako, jako dobro. Rekao bih da im je radni vek max 10-tak dana, gde počinjete da vidite manjak arome, a zagoreli ukus dolazi koji dan kasnije.

Rad moda:

Nisam nikakav ekspert, pogotovo ne u ovom polju, ali za ono što znam, to je nameštanje izlazne snage i čitanje otpora, mod to radi odlično. Dešava se da njegove grejače ne pročita lepo, otprilike bude do +0.1ohm, ali to ne predstavlja veći problem. Navrtao sam i druge atomizere, bez problema radi i odlično čita otpore drugih atomizera.

Baterija je solidnih dan i po - dva, naravno, zavisno od korišćenja. Odlično drži, i za sad nisam primetio bilo kakav problem oko korišćenja.

Cena kita je oko 50-tak evra, 10 grejača me je iskoštalo 20 evra.

Preporuka? DA!
Uprkos svim manama, oduševljen sam. Iako je potrebno dopunjavati ga svako malo (kao da menjaš bebi pampers), moje mišljenje je da vredi svake pare.
nemacx nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-07-2019, 19:47   #2
WalterWhite
Nov član

Registrovan: Jun 2019
E-cig: Aspire zelos, ego aio
Pohvala: 9
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 1
WalterWhite je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Aspire Zelos Kit 50W

Upravo sam ga narucio
WalterWhite nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 09-09-2019, 03:35   #3
WalterWhite
Nov član

Registrovan: Jun 2019
E-cig: Aspire zelos, ego aio
Pohvala: 9
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 1
WalterWhite je na dobrom putu

Samo da ga pohvalim, kidalica, grejac 0.7 mi traje nekih 14-15 dana, parim 5-6ml dnevno 12mg, problem sa curkanjem resavam bas kao sto sk naveo gore, 1.8 grejac, sve mi je manje vise slicno kao na 0.7, malo slabiji throat hit ali sve ful, takodje na 1.8 baterija duze traje, topla preporuka svima!
WalterWhite nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-09-2019, 08:32   #4
hekata
Senior

Registrovan: May 2018
Godine: 49
E-cig: smooke bloom+Justfog P16A
Pohvala: 484
Pohvaljen: 294
Nivo reputacije: 50
hekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosi

Obzirom da sam dobila kao rođendanski poklon ovaj kit pre dva meseca, ali tek sad treba da odem do Italije i da ga uzmem, razmišljam i dalje koje grejače da uzmem. Inače, najčešće koristim max blaand, kremove i to sve 50/50 na 8mg nikotina
hekata nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-09-2019, 08:41   #5
Gaga Kanasta
Senior

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 1,032
Pohvaljen: 537
Nivo reputacije: 109
Gaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvalu

Ako nađeš 1,8ohm bvc nicsalt, a da nije skuplji puno od klasičnih uzmi da probaš.Iskoristio sam jedan uz nautilus AIO sa regularnim 50/50 tečnostima i vrhunski je,tj bolje mi je radio i od 1,6 i od 1,8 regularnog.
Gaga Kanasta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-09-2019, 08:44   #6
hekata
Senior

Registrovan: May 2018
Godine: 49
E-cig: smooke bloom+Justfog P16A
Pohvala: 484
Pohvaljen: 294
Nivo reputacije: 50
hekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosi

hvala, pogledaću da li ih ima kod Kineza ili u Italiji
hekata nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Elektronske cigarete - modeli

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 19:15 sati.