Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Modovi sa kontrolom temp.
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 25-10-2019, 00:56   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 596
Pohvaljen: 1,396
Nivo reputacije: 257
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju
Uobičajeno Geekvape aegis x kit

Aegis legend colors:

- Stealth black
- Gunmetal & Camo
- Classic silver
- Gold and black
- Green and black
- Rainbow and black
- Red and black
- Signature orange

Specification and features:

Parameters

Aegis X MOD

- Size: 90 x 56.1 x 31.3mm
- Battery: 2x 18650 Cell (not included)
- Input Voltage: 6.2V-8.4V
- Output Voltage: 0.1-12V
- Output Wattage: 5-200W
- Resistance Range: 0.05O-3O
- Display: 2.4 inch OLED screen
- Charger: USB 5V 2A
- Output mode: Power/VPC/TC/TCR/Bypass
- Temperature range: 100?~315? / 200?~600?
- Thread: 510

Cerberus Subohm Tank

- Size: 27 x 46.8mm
- Capacity: 5.5ml/2ml
- Thread: 510 thread

- More powerful and excellent TC Kit from classic Aegis family
- 200W max power by dual 18650 batteries
- Upgraded AS 2.0 chipset for fast and accurate operation
- 2.4 Inch OLED screen for vivid display
- High performance Power/VPC/TC/TCR/Bypass modes
- Waterproof/Dustproof/Shockproof Design
- Awesome super mesh X1 0.2ohm coil

In the box:

- Geekvape Aegis X MOD
- Cerberus Sub-ohm Tank 5.5ml(Pre-installed: Super Mesh X1 Coil 0.2ohm, bubble glass 5.5ml)
- Extra Super Mesh X1 Coil 0.2ohm
- Spare Regular Glass Tube 4ml
- USB Cable
- Spare Parts Pack
- User Manual

Cerberus sub ohm tank:

Ranije sam vec pisao za ovaj atomizer pa cu samo prekopirati tekst da bi mogli da vide oni koji nisu procitali. Cerberus atomizer se posebno moze kupiti u vise boja. Moze se kupiti sledecim bojama:

- Blue
- Rainbow
- Black
- Ss
- Gunmetal

Zaista odlican kvalitet izrade atomizera, sve je na svom mestu i nikakvih problema nema oko izrade, navoji su svuda odlicno uradjeni. Takodje je atomizer stigao skroz cist. Moj primerak je u crnoj boji sa crvenim o ringovima kako bi lepo izgledao sa modom, takodje boja deluje prilicno kvalitetno.
Visina ovog atomizera ja 46.8mm a precnik je 25mm na bazi, sa bubble tankom precnik u najsirem delu je 27mm. Sto se detalja tice, top cap i prsten za protok vazduha imaju odlican dizajn sto veoma olaksava odvrtanje samog top capa i podesavanje vazduha. Od detalja na atomizeru, na top capu postoji natpis "Cerberus", odozdo jos jedan natpis "Cerberus" kao i "Designed by Geekvape".

Sa gornje strane se nalazi 810 drip tip koji je prilicno nizak, deo koji ostaje iznad top capa je svega 5mm. Sasvim je okej za koriscenje. Drip tip nema gumicu na sebi ali ga drzi gumica koja se nalazi u top capu, ovde mogu da se koriste drugi 810 drip tipovi problema.
Atomizer se puni odozgo, a top cap se skida jako prosto, samo se okrene za nekih pola kruga i to je to, kad se skine top cap mogu se videti zarezi koji "zakljucavaju" top cap kao i dve rupe gde se sipa tecnost i rupe su velike pa necete imati problema sa bilo kakvom bocicom i po meni je punjenje lepo reseno.

Atomizer dolazi sa bubble staklenim tankom, a takodje se dobija jos jedan obican tank. Uglavnom kao i svaki drugi atomizer meni izgleda lepse sa bubble tankom, sa ovim tankom na najsirem mestu precnik atomizera je 27mm. Kapacitet bubble tanka je 5.5ml, a sa obicnim tankom kapacitet je 4ml. Takodje postoji mogucnost da kupite ovaj atomizer sa tankom koji ima 2ml kapacitet. Gumica koja drzi tank je vrlo dobra i tank stoji odlicno.

Uz atomizer stizu dva grejaca, grejaci su isti, a u pitanju je mesh grejac koji ima otpor 0.2ohm, a na grejacu pise da se moze koristiti od 30-90w, a preporuka je da se koristi od 60-80w zato sto tako najbolje rade. Vrlo dobra stvar je to sto je ovaj atomizer kompatabilan sa gomilom grejaca, neki od tih grejaca su recimo grejaci za smok tfv8 baby, tfv12 baby, aero atomizer, shield atomizer, procore i jos mnogi drugi.
Kada se prvi put koristi grejac obavezno prvo staviti par kapi tecnosti na grejac pa tek onda sklopiti atomizer i sipati tecnost u tank. Ovaj grejac ima cetiri mesta za natapanje i dosta fino natapa sa tecnostima 70-30 vg-pg, nisam probao sa tecnostima sa vise vg-a od toga.

Na bazi se nalazi prsten za protok vazduha kao i dve velike rupe za vazduh. Ovde se nalazi granicnik pa prsten ne moze da se vrti beskonacno, a sta se podesi na jednoj strani isto ce biti i na drugoj strani. Detalji koji se nalaze na bazi dosta olaksavaju podesavanje vazduha pa se vazduh podesava bez ikakvih problema.

Kako atomizer radi i moje misljenje:

Kvalitet izrade atomizera je odlican, sve je uradjeno kako treba, a boja je takodje prilicno kvalitetna. Drip tip iz pakovanja je meni odlican za koriscenje ali bi bilo fino da su ubacili jos jedan drip tip u pakovanju. Tecnost se sipa lako i bez ikakvih problema, nema curenja kada se tecnost sipa sto je vrlo dobro. Uz atomizer stize bubble glass tank koji ima 5.5ml kapacitet i to je zaista odlican kapacitet za ovaj atomizer. Lep detalj su crveni o ringovi jer se lepo uklapaju sa modom.
Kolicina pare je ogromna zaista sa ovim grejacima. Ja sam probao vise grejaca za ovaj atomizer i najvise volim kako rade ovi grejaci koji stizu u ovom kompletu, ovi grejaci imaju otpor 0.2ohm i aroma sa njima je vrlo dobra. Takodje je vrlo lepo sto se na ovom atomizeru mogu koristiti i drugi grejaci pa mozete izmedju dosta grejaca da izaberete. Po meni cerberus je jedan vrlo kvalitetan sub ohm tank koji radi sasvim solidno, a ako kupujete ovaj atomizer moja preporuka je da uzmete x2 grejace.

Mane:

- Nema jos jednog drip tipa u pakovanju

Dobre strane:

- Kvalitet izrade je dobar
- Bubble glass tank sa 5.5ml kapaciteta
- Boja je dobra na atomizeru
- Svidja mi se sto je drip tip nizak
- Grejaci sa otporom 0.3ohm
- Dva grejaca u pakovanju
- Dobra aroma
- Nema curenja

Aegis x je novi model veoma popularne serije aegis modova. Ovaj model je dosta unapredjen ali takodje ima prednosti koje imaju i ostali modovi iz aegis serije. Mod se moze kupite u 8 razlicitih boja pa je izbor veoma lep, ja imam crveno crni mod i mogu da kazem da mi se svidja. Dimenzije uredjaja su: 90mm x 56.1mm x 31.3mm. Mod je napravljen od vise materijala i mod je veoma kvalitetan. Kao i prethodni modeli, ovaj model je vodootporan, otporan na udarce i otporan na prasinu i ovo su glavne prednosti kod ovog moda. Aegis x radi sa dve 18650 baterije i ovaj mod radi do 200w, takodje podrzava nekoliko rezima rada. Sto se detalja tice, sa zadnje strane se na modu nalazi vestacka koza preko koje se nalazi ram usrafljen sa 4 strane, a od natpisa, sa prednje strane se nalazi natpis "Geek vape", a takodje na strani gde su dugmici se nalazi natpis "Aegis". Sam izgled uredjaja je po meni veoma lep, ali ovo je vrlo subjektivno. Sto se tice udobnosti koriscenja, mod veoma lepo lezi u ruci i meni je udoban za koriscenje, ali uzmite u obzir da je mod malo vecih dimenzija pa mozda nece svakom biti udoban.

Sa gornje strane moda se nalazi konekcija i ovde imamo pozlaceni samopodesavajuci pin. Navoji na konekciji deluju sasvim okej, ja nisam imao problema sa bilo kojim atomizerom. Na ovom modu mozete da koristite atomizere do 27mm u precniku bez da atomizer strci sa strane sto je vrlo lepo.
Sa gornje strane se takodje nalazi usb port koji moze da se koristi za upgrade software-a, a takodje moze da se koristi i za punjenje baterija zato sto ovaj mod podrzava balansirano punjenje sa zastitom, ja licno kao i uvek preporucujem da punite baterije u eksternom punjacu. Preko usb porta se nalazi poklopac koji je tu kako bi zastitio uredjaj od vode i prasine.

Sa donje strane moda se nalazi poklopac za baterije. Poklopac za baterije deluje kvalitetan i mislim da sa njim nece biti problema, ako je slican kao kod legend modela onda nece biti problema jer sam njega koristio veoma dugo. Sa spoljne strane poklopca za baterije mozete da vidite rupice za ventilaciju. Kada otvorite poklopac za baterije mozete da vidite kako se stavljaju baterije u mod. Kada su baterije u modu nema nikakvog lupkanja kada protresete mod sto je veoma lepo. Sa unutrasnje strane na poklopcu za baterije mozete da vidite kako je unutrasnjost uredjaja zasticena od vode i prasine.

Na jednoj strani moda se nalazi prekidac i plus i minus dugmici. Svi dugmici prilicno strce i dugmici su veoma kliktavi. Dugmici rade veoma lepo i deluju vrlo kvalitetno. Sto se tice prekidaca, prekidac ima slican oblik kao kod prethodnih modela, ja licno volim ovaj prekidac. Mogu da kazem da je prekidac za razliku od prethodnih modela malo meksi sto meni licno odgovara. Prekidac je na veoma lepoj poziciji pa je zgodan za koriscenje.

Sa prednje strane moda se nalazi veoma veliki ekran. Velicina ekrana na ovom modu je 2.4inca i ekran zaista izgleda veoma lepo po mom misljenju, a ovo je ekran u boji sto se meni licno svidja.
Aegis x se pali pritiskom 5 puta na prekidac, a na isti nacin se uredjaj i gasi. Kada upalite uredjaj u power rezimu od informacija na ekranu imamo sledece:

- Indikator baterije
- M (memory)
- Power
- Pre heat
- W
- Coils resistance
- Volt
- Amp
- Puff

Sve od ovih informacija se veoma lepo vidi na ekranu zato sto je ekran veoma veliki i jako lepo osvetljen.
Kada kliknete tri puta na prekidac mozete da podesavate rezime rada, a od rezima rada na ovom uredjaju imamo:

- Power
- Vpc
- Bypass
- Ss/tcr
- Ni/tcr
- Ti/tcr
- Tcr/tcr

Na ovom uredjaju mozete da podesite i osvetljenje ekrana, pritiskom na plus i na prekidac osvetljenje ekrana se povecava, a pritiskom na minus i na prekidac osvetljenje ekrana se smanjuje.
Kada zadrzite plus i minus dugme zajedno zakljucavate plus i minus dugmice, a na isti nacin se dugmici i otkljucavaju.
Ako zelite da udjete u meni potrebno je da kliknete tri puta na prekidac, a onda da zadrzite plus i minus dugmice. Kada udjete u meni videcete sledece:

- Auto
- Theme
- Color
- Version
- Abb
- Reset

Interesantno je to sto na ovom modu mogu da se promene teme, a postoje 3 teme izmedju kojih mozete izabrati, a takodje ono sto mi se veoma svidja je sto moze da se promeni i boja. Po meni su ove opcije veoma lepe, pa eto ko voli da menja teme i boju na ekranu ovo ce mu biti zanimljivo.

Zastite na ovom uredjaju (kopirano sa sajta):

- 10s cut off protection
- Short circuit protection
- Over charging and discharging protection
- Over heat protection
- Over current protection
- Anty dry protection (Tc mode only)

Kako ovaj uredjaj radi i moje misljenje:

Aegis x je mod koji se po mnogo toga izdvaja od ostalih modova. Pre svega ovaj mod je vodootporan, otporan na udarce i otporan na prasinu sto su glavne prednosti kod ovog moda. Kvalitet izrade moda je zaista odlican i tu nema nikakvih zamerki. Mod se moze kupiti u 8 boja sto je naravno dobro jer mozete naci kombinaciju koja vam odogovara. Mod je za mene veoma udoban za koriscenje ali kao sto sam rekao uzmite u obzir da je mod malo vecih dimenzija. Ovde mogu da se koriste atomizeri do 27mm u precniku sto je za moje potrebe i vise nego dobro. Prekidac radi zaista odlicno i po meni je prekidac dosta bolji nego kod prethodnih modela, a takodje prekidac je na dobroj poziciji i zgodan je za koriscenje. Poklopac za baterije deluje kvalitetno i ja mislim da sa njim nece biti nikakvih problema. Ovaj mod podrzava kako oni kazu unapredjeno balansirano punjenje baterija sa zastitama. Ekran na ovom uredjaju je zaista odlican i ovaj ekran ga takodje izdvaja od ostalih modova, meni licno se ekran mnogo svidja, a takodje mi se svidja i sto moze da se promeni tema i boja na ekranu. Mod koristi AS chip 2.0 za koji kazu da je mnogo bolji od prethodnih cipova, a takodje da je dosta tacniji, a sto se tice samog rada sve sto ja licno mogu da kazem je da mod radi dobro i da ja nisam imao nikakvih problema sa modom.
Ja koristim ovaj mod svaki dan i nastavicu da ga koristim sto zbog samog rada moda sto zbog izgleda koji je po meni zasta odlican, tako da ja mogu da kazem da je aegis x vise nego dobar mod po mom misljenju i preporucio bih ga ukoliko vam se svidja dizajn moda i ako vam trebaju prednosti koje ovaj mod ima.

Mane:

- Mozda bi bilo fino da je u nekoj temi indikator baterije u procentima

Dobre strane:

- Odlican kvalitet izrade
- Dobar izbor boja
- Udoban za koriscenje
- Vodootporan
- Otporan na udarce
- Otporan na prasinu
- Mod izgleda jako lepo
- Dugmici rade dobro
- Prekidac je vrlo udoban
- Odziv prekidaca je vrlo dobar
- Veliki ekran
- Ekran u boji
- Moze da se menja tema i boja ekrana
- Moze da se menja osvetljenje ekrana
- Na ekranu se lepo vide sve informacije
- Balansirano punjenje sa zastitom
- Atomizeri do 27mm u precniku
- Poklopac za baterije je dobar
- Nema nikakvog zveckanja
- Lak za koriscenje
- Mod radi vrlo dobro

Kod:
https://www.geekvape.com/store/geekvape-aegis-x-kit.html

shone29 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Modovi sa kontrolom temp.

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 10:39 sati.