Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 09-01-2021, 23:25   #1
koksi
Aktivan član

Registrovan: Oct 2020
E-cig: Espion Tour & Bers v1.5
Pohvala: 18
Pohvaljen: 18
Nivo reputacije: 3
koksi je na dobrom putukoksi je na dobrom putu
Uobičajeno bers v1.5 problem sa kondenzacijom

Kao sto naslov kaze imam problem sa kondenzacijom u konektoru drip tipa, logika mi kaze da je kondenzacija ali mi zbog ukusa i boje deluje kao da mi tecnost nekako prolazi tu (kako ). Naime, nakon svakih 10ak povlacenja se nakupi kondeza ili tecnosti bukvalno 2-3 kapi, ima li neko objasnjenje zasto mi se to desava? Prvi mi je atomizer pa mozda jos uvek ne znam kako da ga koristim pravilno haha
koksi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-01-2021, 01:42   #2
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 2,001
Pohvaljen: 2,472
Nivo reputacije: 353
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju
Uobičajeno Re: bers v1.5 problem sa kondenzacijom

Ako drip tip ne popuni ceo postor do dimnjaka kondenzacija se stvara
To je problem
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-01-2021, 09:57   #3
Giurra
Iskusan član

Registrovan: Nov 2019
Pohvala: 619
Pohvaljen: 212
Nivo reputacije: 37
Giurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosi

Može više stvari da bude uzrok, pa evo ti par predloga da probaš.
- drugi driptip, kada je uzak onda see često pravi kondenz, ne tako često kao tebi, ali ga uvek ima manje ili vise
- stavi jaču snagu na modu, možda si postavio preslabu snagu pa to što ti si iskusio je neisparena tečnost. Ipak kažeš da ti je prvi rta, pa da probamo i to
- prejako povlačenje na jako usko postavljenom vazduhu, tada se dešava da umesto vazduha povlačiš i tečnost koja ili se udahne ili se nakači na driptip
- možda je i labav pamuk, u prevodu da ti previše natapa pa se višak prilikom povlačenja lepi na driptip
Aj probaj pa javi ako uspe, a ako ne onda probamo nešto drugo.
Giurra nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-01-2021, 20:52   #4
koksi
Aktivan član

-probao driptip od exceeda isti problem, samo se vise zadrzava u konektoru i teze dolazi do usta (ali cela aroma gubi smisao sa exceedovim drip tipom)

-probao na jacim snagama, isto cak mi se cini da je tada i gore a tecnost koja se popne do usana na drip tipu bude vruca tako da nije ni to

-probao sam i neznije da povlacim, ali to mu samo odlaze problem na par povlacenja vise i opet dolazim do istog problema

-pamuk nisam promenio, promeenicu cim stignu pamuk i zica iz moje omiljene prodavnice cekam vec 5-6 dana pa racunam da bi u narednih 2-3 trebalo da stigne, zicu i pamuk mi je dao i postavio komsija ( ukazao prvu pomoc dok ne stigne poruceno a i da mi neko uzivo pokaze tu nauku jer sam je dosad gledao samo na yt klipovima )

voleo bih da resim taj problem sa novom vatom ili eventualno zamenom celog grejaca, ali nasao sam privremeno resenje za moj problem, srecom nagledao sam se Betovih recenzija i cuo i primetio da prvo duva u atomizer pa tek onda povlaci, eto na taj nacin ne pijem tecnost ili kondenz ali videcemo kad stigne oprema da li je pamuk pravio problem.
Staro 11-01-2021, 00:44   #5
miljushm
Iskusan član

miljushm's avatar

Registrovan: Aug 2019
E-cig: Punk 86W/Galaxies MTL RTA
Pohvala: 92
Pohvaljen: 148
Nivo reputacije: 30
miljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosi

Napisi kakav grejac pravis, koji otpor, precnik, na kojoj snazi paris, gotova ili diy tecnost, odnos pg/vg. Mozes i sliku da postavis da vidimo gde mozda gresis.
miljushm nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-01-2021, 10:47   #6
Giurra
Iskusan član

Giurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosiGiurra ima čime da se ponosi

Imam i ja sličan problem tj da imam jača povlačenja pa i meni to da prvo duvaš u tank pomažeda ne grgolji I odlazi tečnost u driptip. A ako kažeš da slabija povlačenja odlože da ti tečnost ode u driptip je isto simptomatična da je to u pitanju. Isto kao i ti ne volim da pojačavam snagu pošto mi onda para bude vruća. Ono što možeš još da probaš je da otvoriš vazduh više na samom tanku jer ćeš tako više vući vazduh, a ne tečnost na grejač i samim tim da ode neisparen u driptip. Aroma može da ti bude slabija, ali probaj pa vidi kako ide.
Drugo što možeš da probaš je da malo napraviš 'tesniju' vatu pa da manje natapa I time smanjiš problem. Imaš to u Betovim recenzijama pošto I on stavlja da bude tesno.
Staro 11-01-2021, 12:43   #7
koksi
Aktivan član

Citat:
Originalna poruka od miljushm Vidi poruku
Napisi kakav grejac pravis, koji otpor, precnik, na kojoj snazi paris, gotova ili diy tecnost, odnos pg/vg. Mozes i sliku da postavis da vidimo gde mozda gresis.
Grejac sam dobio vec napravljen, kantal 28g 6 namotaja na 2.5mm precnika, dobio sam otpor 1.38 oma i parim na 10-11w. Tecnost diy ry4 3.3% 60vg. Cim mi stigne u prodavnici vata i zica napravicu novi grejac da se igram i slikacu ovaj trenutni build i novi pa cu da okacim.

@Giurra nema vece rupe, vec sam na najvecoj rupi Probacu da stavim vise vate a i gledao sam iznova wicking tutorijale za ovaj atomizer vidim da svi ostavljaju minimalan razmak izmedju rupe za vazduh i grejaca a ja koliko se secam kod komsije sam ga malo izdigao, pa moguce da je blizu dimnjaka vise nego sto bi trebalo i da to pravi problem?
Staro 11-01-2021, 12:52   #8
Giurra
Iskusan član

Moguće je da visina pravi problem, naravno. Što kaže kolega stavi slike pa da vidimo. Ja stavljam baš blizu rupe za vazduh. Bukvalno koliko može blizu, ali da se naravno ne dodiruje zbog kratkog spoja. To bude možda pola milimetra razmak. Probaj to prvo pa da vidiš kako ide. Drugo što mi pada na pamet je da malo smanjiš otpor, tj da izbaciš jedan namotaj ili čak 2 na grejaču, pa da odbiješ npr oko 1 Oma otpor. Ja sam ranije pravio tako oko 1,2 - 1,4 pa mi sad odgovara više 0,9- 1,1 I bolje ide. Znam da je sve ovo cim, ali biće ok, samo da ga provališ.
Zahvalili :
Staro 11-01-2021, 13:26   #9
Milanez
Veteran

Registrovan: Aug 2016
Godine: 42
Pohvala: 2,368
Pohvaljen: 982
Nivo reputacije: 250
Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu

vazno je to povlacenje izgleda al jbs takav atomizer na kojem moras da vuces kao picajzla .recimo kod hastur minija mog ubedljivo najomiljenijeg ...uz njega stizu 2 driptipa...usnika...na jednom ok ,na drugom pijes tecnost . preciznije - na tankom i duguljastom se ne pije tecnost

Pirmin
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-01-2021, 19:59   #10
miljushm
Iskusan član

miljushm's avatar

Registrovan: Aug 2019
E-cig: Punk 86W/Galaxies MTL RTA
Pohvala: 92
Pohvaljen: 148
Nivo reputacije: 30
miljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosimiljushm ima čime da se ponosi

Dok cekamo sliku evo mog bersa v1 sa novim grejacem. Dakle 2.5 mm grejac sto nize, vata tesno, ali ne bas da ne moze da se provlaci i nema zime, ovaj kondenza.
miljushm nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-01-2021, 19:28   #11
koksi
Aktivan član

Tek danas je stigla zica i pamuk, i kao po obicaju posalju nesto drugo i plus po duploj ceni, ali dobro nije sto dukata sta je tu je.

Kod:
https://imgur.com/eAD3FZC
evo predhodnog grejaca, nogice postavljene kontra i dosta izdignut

Kod:
https://imgur.com/RlVtgxs
a evo ga novi, mozda sam mogao i jos da spustim ali deluje mi okej. Dobio sam otpor 1.23oma

Ja sam slikao 2 puta i postavljenu vatu ali moj telefon je pun bagova pa se to nije sacuvalo, izvinjavam se, ali stavio sam malo vise vate (tesnije) i pri povlacenju se oseca da je to tesnije ali kondenz/tecnost stagod i dalje dolazi u konektor drip tipa. Ali iskreno to mi vise i nije problem jer sam se vec navikao da produvam atomizer pre povlacenja tako da ta tecnost koja se skuplja nikad ne dodje do usta, u svakom slucaju hvala na savetima i pomoci
Staro 13-01-2021, 19:52   #12
IksOks
Aktivan član

Registrovan: Jul 2019
Pohvala: 31
Pohvaljen: 66
Nivo reputacije: 15
IksOks je poznat svimaIksOks je poznat svimaIksOks je poznat svimaIksOks je poznat svimaIksOks je poznat svimaIksOks je poznat svima

Ovaj drugi grejač, tj druga slika, mižeš čak i niže da spustiš grejač, manje će biti th ali i manje kindenza. Ako koristiš metalni drip tip original koji je uz njega stigao biće više kondenza na njemu nego na plastičnom (pei ili koji već materijal) koji stiže uz njega. Probaj da vučeš još pola sekunde duže nakon što pustiš fire dugme, tako pokupiš ostatak pare koji se zadrži u atomizeru u suprotnom i to zna da pravi kondenz. Mene je to izludjivalo kod bersa, kod svih berseva i idalje me izludje, nema pametnog rešenja sem ovih gore što nabrojah da se smanji kondenz na minimum, al i dalje će ga biti
IksOks nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-01-2021, 20:44   #13
Gaga Kanasta
Veteran

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 1,329
Pohvaljen: 677
Nivo reputacije: 136
Gaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvalu

Ja bih mozda pokusao sa 2mm grijacem,a ne sa 2,5.Jedno 7 namotaja 28 kanthala i sto blize otvoru ispod grijaca.Lakse ce ti biti postaviti vatu mada ce i aroma biti manje izrazena(mada je svakako tanka na v1,5)

Citat:
Originalna poruka od IksOks Vidi poruku
Mene je to izludjivalo kod bersa, kod svih berseva i idalje me izludje
Ne znam za v2 ali sa v1 ja,osim punjenja odozdo, imam nula problema.
Gaga Kanasta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-01-2021, 01:11   #14
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 29
E-cig: Drag 2 Platinum + Bskr v2
Pohvala: 2,199
Pohvaljen: 943
Nivo reputacije: 161
Nexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvalu

Meni se na v1.5 dešava da dodje kondenz izmedju drip tipa i top capa, ali nikada mi se ne desi da to povučem kroz drip tip. Jednostavno s vremena na vreme skinem drip tip, obrišem kondenz maramicom i teraj dalje. I to se dešava i na Galaxiji, i na Bers V2, čak i na kecu mini. Ali nikada mi se ne desi da taj kondenz prodje kroz usnik, već se zapravo sakuplja tu negde izmedju. Drip tip ne leži savršeno u top capu, postoji sigurno mali neprimetan luft kod svakog atomizera, a gde ima pare, ima i kondenza po malo.. Ako ne kaplje i ne pršti dok uvlačiš, i ne piješ tečnost, to je manje više normalno.
Jedino probaj drugi drip tip, možda bolje paše pa bude manje lufta da se para koja prolazi ne sakuplja u vidu kondenza u taj mali luft.
Što reče neko jednom ovde, "Od kad sam počeo da parim, maramice koristim više nego kad sam bio tinejdžer"

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:32 sati.