Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 27-11-2020, 11:19   #121
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 47
E-cig: DeadRabbitV2RDA|AegisX
Pohvala: 1,813
Pohvaljen: 1,077
Nivo reputacije: 200
PøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputaciju
Uobičajeno Re: Na koliko menjate grejace tj setup-ove.

Ok. Hvala obojici
Svakako sam planirao da nekada probam grejač od ove žice, a sa razmaknutim namotajima. Deluje mi kao jednostavniji za pravljenje, a kako je žica dovoljno čvrsta, neće se pomerati prilikom zamene pamuka.
Takođe, imam još jednu vrstu Clapton žice, čiji grejači mi nisu odgovarali kada se namotaji dodiruju.. pa mi je ideja bila da probam razmaknuto.
Haha, a i pbusardo na YouTube mi stalno pravi zazubice njegovim grejačima, iako su za potpuno drugu priču pravljeni.
Sve u svemu, od jutros sam razdvojio namotaje na već korišćenom grejaču. Možda nije savršeno, nova žica bi bila verovatno žilavija dok nije grejana, pa i razmak ujednačeniji, ali ovo je za probu, a i grejač je samo jednom čišćen/korišćen..

Nisam dodavao više pamuka u samom grejaču, hteo da prvo probam ovako. Ali ima nešto više - duže i deblje nego inače. Pa videću kako će proći.
Ovako na prvu.. ne znam.
Nekako mi para pomalo ima "šuplju" notu. Kao da je ukus manje intenzivan. Ali i to ću videti u toku dana kako se razvija.
U startu mi je bila hladnija na dosadašnjih 60, pa povećao na 70W. Možda se grejači sada hlade brže, tj zagrevaju sporije i/ili manje, kada nisu iz jednog dela (pod strujanjem vazduha). Ali rade fino, izdašno kako ja volim da kažem. Lep pucketavi rad.. (što je bilo i ranije, više ili manje, kako kad)

Vapor running through my veins
PøisøN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-11-2020, 14:00   #122
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

PøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputacijuPøisøN ima reputaciju

Postovi su mi otišli u off, ali samo kratak update:
Neću moći da vidim kako bi ispalo sa razmaknutim namotajima, jer.. već korišćeni grejači koji sam prepravio, sada su bili postavljen niže, pa je verovatno zbog toga para bila manje intenzivna na ukusu. Tako da napravio novi setup od početka i iako je lepo izgledao i izdašno radio, meni tu nešto nije odgovaralo. Jednostavno, para je bila nekako.. oštra.
Umislio ili šta već, ali nisam bio za pronalaženje i navikavanje na novo, pa sam uveče vratio sve na staro. I.. toliko za sada sa ovakvim grejačima.
A novi sa sastavljenim namotajima sam gledao da napravim što bolje. Na suvo nema hot spots, pa ću videti.
Pozdrav i hvala još jednom..

Zahvalili :
Staro 24-12-2020, 09:02   #123
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Registrovan: Mar 2015
E-cig: iKuun i200+MD rta
Pohvala: 583
Pohvaljen: 768
Nivo reputacije: 184
nikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od PøisøN Vidi poruku
.....
Umislio ili šta već, ...
Na svakom atomizeru koji duze koristim tacno znam sta mi odgovara od grejaca. Posle nekog vremena spopadne me zelja da promenim vrstu grejaca, nacin ... al veoma brzo vratim sve po starom. Sta god da je, navika, umisljenost, neka psiha ali tako je kako je.

Ω + V + W =

nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-12-2020, 11:06   #124
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Istina.
A ono.. trudimo se da napravimo setup najbolje što umemo, pa valjda je zato kasnije teško napraviti nešto bolje.
Jedino, ako u međuvremenu ne steknemo novo iskustvo i sl.
Eto, kratak izlet u drugačiji setup meni je pokazao da može i bolje od onoga kako je bilo - Dead Rabbit V2 RDA koji koristim, ima vazduh koji dolazi do grejača pod uglom. Tako da i milimetar ili dva visine na kojoj je postavljen grejač igra ulogu. Sledeći Heathen prezentaciju (on je konstruisao taj atomizer), on je grejač postavljao uzdignuto, i meni je to odgovaralo. Ali sam video kod drugih, a i ja sam, kako sam ranije spomenuo, tada postavio grejač niže nego obično i - iako mi razmaknuti navoji nisu odgovarali, sada kada su spojeni, meni para više odgovara. I potrebna snaga je povećana sa 60 na 70W.. (što je izgleda zbog toga što vazduh sada direktnije stiže do grejača).
I opet - sada će to biti to do daljnjeg

Inače, koristeći samo jedan atomizer, nisam sklon isprobavanju raznih mogućnosti. Ali mi baš zbog toga uvek u uglu stoji nesigurnost i pitanje da li je ovo sada dovoljno dobro. Odnosno, da li mi odgovara samo zbog navike ili zbog toga što je stvarno odgovarajuće.
Ali ok. Ponekad i napravim nešto drugačije kada mi, što se kaže, "dođe"..

PS
Evo kako izgleda pamuk ovih dana u vreme zamene, kada je količina odgovarajuća..

Sada više nema tamnih delova na mestima gde se brže osuši ili šta već.
Koristim pamuk koji je već isečen na trake, ali pojedine trake su tanje nego što je potrebno, pa se tada javlja taj problem.
Mislio sam da razlika nije toliko bitna, ali sve ulazi u jednačinu.. opet se pokazalo

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 10:39 sati.