Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete
Zaboravljena šifra? Registracija

Korišćenje i održavanje e-cigarete Punjenje, čišćenje, održavanje ...

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 04-01-2014, 16:46   #1
Lukal
Banned

Registrovan: May 2012
E-cig: I.Pico+Kayfun III
Pohvala: 924
Pohvaljen: 149
Nivo reputacije: 0
Lukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosi
Smile Na koliko menjate grejace tj setup-ove.

Ako od neceg pizdim, to je kada klir pocne da daje malo pare i da zeza. Pitanje: Na koliko menjate grejace tj setup-ove.
Lukal nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-01-2014, 17:18   #2
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 44
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,548
Nivo reputacije: 558
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju
Uobičajeno Re: Na koliko menjate grejace tj setup-ove.

Pa sam si sebi dao odgovor : kada klir pocne da daje malo pare i da zeza.

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-01-2014, 06:25   #3
Lukal
Banned

Lukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosiLukal ima čime da se ponosi

Zezo sam se 2 sata da osposobim vivi novu 3,5ml I tbc.Da preformulisem pitanje kada pocne da vas zeza na koliko dana? znam da zavisi od opreme tj klira I atomizera. Ja se ubih. te kratka spoj te kp.... ***iga kada zamenska glava ili ceo krill nije 02 evrocenti, ko svuda..popizdeh...
Staro 07-01-2014, 09:27   #4
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 44
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,548
Nivo reputacije: 558
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Imaš ovde temu o ViVi,pa pogledaj malo,ja sam bio veoma zadovoljan sa njom i nisam imao nikakve probleme.
Koliko ćeš često menjati setup-grejač zavisi od količine poparene tečnosti i od arome koju koristiš,neke arome su tamnije neke svetlije,tamnije normalno da prljaju grejač više od svetlijih,ali takođe i od procenta arome,jer manji procenat arome naravno manje i prlja grejač,ako recimo svetliju aromu doziraš duplo više od tamnije rezultat je isti kao i da ssi koristio tamnu aromu.
Dalje zavisi i od proizvođača arome,meni najviše prljaju grejač VZ i WG arome,pa onda za njima IW i na kraju FA,tako da nekada vreme za čišćenje grejača može da bude na 2-3 dana a nekada može vrlo lako da bude i na kraju dana ako recimo koristim Old Captain od VZ.

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-01-2014, 13:26   #5
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,316
Pohvaljen: 2,006
Nivo reputacije: 488
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Sve zavisi od kolicine potrusheno nikotina,moze ona savrshenu paru da daje ali alo znam da je tu proshlo 100 ml nikotinske tecsosti od 15 mg,dam joj fore do 12 iiii pravim novi set ap,ili uz redovno odrzavanje to jest pranje i dry burn dozvolim do 150 ml tecnosti,bez obzira kakvu paru daje, ovo je prica zaklirove!!
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-01-2014, 13:55   #6
hybrid
Senior

hybrid's avatar

Registrovan: Jul 2013
Pohvala: 721
Pohvaljen: 410
Nivo reputacije: 120
hybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosihybrid ima čime da se ponosi

Ja sam cistio jednom nedeljno klirove,bez obzira dal su pocele performanse da padaju.Sada cistim svaki dan eternety
hybrid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 07-01-2014, 14:29   #7
aprk
Iskusan član

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 122
Pohvaljen: 145
Nivo reputacije: 60
aprk ima čime da se ponosiaprk ima čime da se ponosiaprk ima čime da se ponosiaprk ima čime da se ponosiaprk ima čime da se ponosiaprk ima čime da se ponosiaprk ima čime da se ponosiaprk ima čime da se ponosiaprk ima čime da se ponosiaprk ima čime da se ponosi

Glave evoda ne čistim, ne pržim, imam ih desetak u rezervi, svaku koristim 4-5 dana...Kad se sve zaprljaju, gornje fibere im bacim, one u spirali grejača ,kojeg ne skidam, izvučem i takođe bacim, kroz prorez glave i grejač prošnjiram novi fiber, odozgo novi fiber i narednih par meseci samo menjam glave
aprk nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-05-2014, 17:14   #8
kojaalex
Senior

kojaalex's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 47
E-cig: cuboid tap, griffin 25
Pohvala: 246
Pohvaljen: 339
Nivo reputacije: 87
kojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosi

ja koristim mini protank II i grejac mi traje vec neka dva meseca uz pranje posle nekih tri do cetri dana i dry burn. menjam sa vremena na vreme gornji fiber

---------- Post dodan 17-05-2014 u 17:17 ----------

jedino me nervira sto sam kupio nove grejace na kojima se fiber oseca. tako da koristim jos uvek originalne sa protanka
kojaalex nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-05-2014, 17:33   #9
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 346
Pohvaljen: 865
Nivo reputacije: 227
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Meni zamenska glava za pt2 traje 2, 3 nedelje, stim da jednom nedeljno radim dry burn. Posle trece nedelje vec gubi performanse i posle dry burna.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-05-2014, 17:57   #10
BoT_SD
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 50
Pohvala: 489
Pohvaljen: 1,277
Nivo reputacije: 249
BoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputacijuBoT_SD ima reputaciju

Trenutno koristim Mini Protank II koji sam oteo ženi. Ljubičasti tank, šta ima veze. Dnevno potrošim 3-4 ml. Grejač 1,8 ohm od NR-R-NR žice. Izbacio sam oba gornja fibera, zbog bolje arome i lakšeg održavanja (a ni ušteda nije zamemarljiva ), a u kružni kanal gde izlazi 2 mm fiber stavim po malo vate preko krajeva fibera, pa kapicu odozgo, na taj način mi Mini radi i kad presuši tank, dok fiber ne počne da se suši.
Održavanje, pa nema pravila, na osećaj. Pare ima uvek za izvoz, ukus je taj koji daje signal. Na par dana radim pranje-dry burn-pranje-dry burn (sušenje), za celu operaciju mi ne treba više od 5 minuta. Fiber u grejaču menjam kad se zaprlja i ni dry burn mu ne pomaže, otprilike na 15-tak dana valjda, ne garantujem. Nov grejač motam samo u slučaju drastičnog pada performansi ili fizičkog oštećenja, još nisam imao prilike za to, ovaj prvi nakon fabričkog setupa mi traje već nekih 20-tak dana, a dokle će ne znamo.

Kad sve saberem, jako zahvalan klir za održavanje, jednostavno i ekonomično, bez mnogo muka.
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-05-2014, 19:59   #11
Lukal
Banned

Sustinski neke tecnosti "tamnije strukture" znaju da zaprljaju grejac, sto se oseti smanjenom kolicinom pare. Cak kada se rasturi grejac vidi se zagorelost i garez na setupu. Ali zavisi i koje je kril u pitanju.
Staro 18-05-2014, 04:08   #12
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,610
Pohvaljen: 2,421
Nivo reputacije: 415
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Meni glave na T2 i eVod traju vec preko 2/2.5 meseca jer ih ne koristim otkako sam upoznao Pt2mini i pt3mini

Salu na stranu , na T2 mi traje prosek pre pranja/dryburn jedno 6ml nebitna tecnost. Dok sama glava traje mozda jedno mesec ipo.

Na eVod i PT2mini mi traju jedno 8ml pre pranja/dry burn ista tecnost kao i na T2.

Na PT3Mini mi traje jedno 14/16ml pre pranja/dry burn ista tecnost, dosta mi se manje prlja od navedenih. A fabricka glava mi trajala oko mesec dana ... na kraju sam je rasturio jer mi dosadila !
Od sinoc sam na single micro coil na pt3mini + vata jer mi nestalo kantala za drugi coil i dosad sam zamenio jednom vatu posle jedno 5ml potrosene tecnosti, u svakom slucaju radi bolje nego stock , al takodje skoro duplo trosi nego stock koj svejedno trosi jedno 20-tak% vise od pt2mini/eVod/t2.
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-10-2014, 12:24   #13
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 45
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 12,183
Pohvaljen: 17,065
Nivo reputacije: 2792
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

c-hell: Ženo, menjaš li ti tu vatu na Kajfunu?
c-hellica: Menjam, nenjam
c-hell: Pa kad si je menjala?
c-hellica: Pa pre jedno mesec dana.

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-10-2014, 12:29   #14
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,544
Pohvaljen: 2,220
Nivo reputacije: 435
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

Dokaz da vata ne mora cesto da se menja
Ja svoju menjam na ~7 dana

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-10-2014, 12:30   #15
andrija
Pipe Moder

andrija's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 37
Pohvala: 334
Pohvaljen: 818
Nivo reputacije: 166
andrija je za svaku pohvaluandrija je za svaku pohvaluandrija je za svaku pohvaluandrija je za svaku pohvaluandrija je za svaku pohvaluandrija je za svaku pohvaluandrija je za svaku pohvaluandrija je za svaku pohvaluandrija je za svaku pohvaluandrija je za svaku pohvaluandrija je za svaku pohvalu

Ma nije uopste zagorelo
andrija nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Korišćenje i održavanje e-cigarete

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 07:30 sati.