Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > VV/VW modovi
Zaboravljena šifra? Registracija

VV/VW modovi Modovi varijabilnog napona i snage

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-07-2018, 15:23   #1
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 44
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,785
Pohvaljen: 2,299
Nivo reputacije: 421
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju
Uobičajeno Joyetech UNIMAX 22/25

Radi se o cevastm poluregulisanom modu koji radi za 10+, pa sam imajući u vidu kako radi i koliko košta, rešio da napišem nešto o njemu.
Kao što sam rekao mod je cevastog oblika ne baš srećne izrade i prvenstveno je zamišljen kao kit sa Joyetechovim subohm tankom koji na pre svega aliexpresu može da se kupi odvojeno od istog za odličnu cenu od 10-11$. Iz naziva se može videti da postoje dve verzije ovog moda i to od 22mm sa baterijom od 2200mah i 25mm sa baterijom od 3000mah. Ja sam kupio dva od 25mm.

Izrada
Mod je diskutabilne izrade sa prelepljenim stikerima u raznim bojama kao na slici gore. Na gornjoj strani je 510 konektor sa plutajućim plus pinom. Ne uliva preterano poverenje pogotovo što se kod svakog odvrtanja atomizera oseća blago klackanje istog što ukazuje da nije dobro uradjen tj malo je širi. S obzirom da sam kupio dva moda kod drugog imam problem previsokog plusa tako da atomizer može da se našrafi samo vršenjem pritiska na pin da bi dohvatio navoje. Sreća u nesreći je da je 510 na modu dovoljno dubok pa nema pretranih frustracija gapovima kod raznih atomizera. Još jedna mana je nesrećno uradjen gornji deo moda koji nije SS već neki niklovan metal koji se grebe do zla boga. Iako modove imam tek nekoliko dana već imaju ozbiljan broj oštećenja na gornjem delu od navrtanje atomizera.

Na modu postoji još samo okidač, usb i stiker koji nije tako loše izrade (podseća na izboranu kožu) ali imam utisak da nije nabolje rešenje jer nije prelepljen od ivice do ivice već ima prelaska i sa i jedne i sa druge strane preko ivica. Okidač je odličan dovoljno velik, šitok i ispupčen da se oseti na palcu ili kažiprstu, ima odličan otpor i ni jednom nisam imao mis fire sa njim. Usb je dobro uradjen i nadam se da sa njim neće biti problema.

Način rada
Mod radi u dva režima i to: režim opadajućeg napona i režim konstantnog napona. Kada je režim opadjučeg napona u pitanju tada mod radi kao mehanički mod to jest mod sam reguliše izlaznu snagu u zavisnosti koliki je otpor na grejaču atomizera i u zavisnosti od potrošenosti baterije on isporučuje onoliki napon koliko je baterije sposobna da iporuči, što će reći da kako opada snaga na bateriji tako će se osećati slabija snaga na atomizeru. Pošto mod ima zaštitu od preispražnjavanja baterije na sajtu nema informacije o tome do kog napona mod prazni bateriju, ali pošto se spominje da je isti čip kao u primo mini pretpostavljam da ne ide ispod 3.5 do 3.4v.
Kada je u pitanju režim konstantnog napona onda radi kao regulisani mod tj ima konstantni napon od 3.8v sve do trenutka kada elekronika gasi bateriju. Elekronika i u tom režimu sama reguliše snagu u zavisnosti od otpora na grejaču. Na sajtu proizvođača se spominje da mod može da daje izlaznu snagu do 40w što u praksi baš tako i jeste, ali ću o tome kasnije. U oba slučaja elekronika odlično reguliše zaštitu i nema bojazni da će te preteranim korišćenjem previše isprazniti bateriju i time joj skratiti vek trajanja. Takodje zaštita reguliše i punjenje pa će elektronika isključiti punjenje čim baterija dodje do 4.2v.
Indikaror baterije i režima rada
U zavisnosti koji je režim rada u pitanju indikator baterije u vidu svetla na okidaču svetli belo za opadajući napon(meh mod), i narandzasto u režimu konstantnog napona (regulisani mod). Indikator baterije je takodje na okidaču i pojavlju je se u vidu trepćučeg svetla indikatora koji označava režim rada. Tako imamo sporo trepćući interval kada je baterija puna, pa sa blagim ubrzavanjem do super brzog intervala kod prazne baterije.
Performanse
Koristim ove modove i sa mtl atomizerima preko 1 om, i sa dtl atomizerima od 0.30 do 0.80oma i sa svakim unimax radi odlično. Čak sam probao i jedan klepton, ali se tu osećala nemoć moda pa sam batalio jer i onako nisam ljubitelj, ali tek da se uverim koju je max snagu sposoban da istera. Kod visokih otpora mod radi odlično i baterija od 3000mah može da istera i preko 6 tanka bererkera mini. Posebno i prijatno iznenadjenje sam doživeo kod serpent SMM koji mi je namotan dual grejačem od 32mm SS žice sa otporom od 0.46 oma kada mod radi na 38w ako se dobro sećam kako mi je calc. izračunao. Po proizvodjaču tih 0.50 oma bi trebalo da je swit spot za mod i u praksi stvarno tako i jeste. Ne znam da li je konstantna snaga koju isporučuje mod zbog nove baterije ili elekronika tako dobro pegla, ali mod jednostavno radi savršeno u oba načina parenja tj i na visokim otporima kao i na nižim.
Za i protiv
Za
Lepo leži u ruci, male dimenzije, odličan rad, dobar okidač, dobro trajanje baterije 3000mah, sigirnosni sistemi za punjenje i pražnjenje.
Protiv
Ne baš sjajna izrada, nema nista u pakovanju čak ni usb kabal, a nema ni neku knjižicu sa upustvima, pa mora da se konsultuje google.
Prporuka ili ne
Kao što sam napomenuo na početku mod radi za 10+ i prvenstveno ga preporučujem za mtl parioce tako da je dobar i za početnike pre svega zbog kapaciteta i sigurnosti. Medjutim mod može biti odličan i onima koji poput mene koriste tanke žice za dtl na malo većim snagama do 35w.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-08-2018, 19:13   #2
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 454
Pohvaljen: 760
Nivo reputacije: 163
shone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Joyetech UNIMAX 22/25

Uzeo sam komplet sa atomizerom, a atomizer nisam koristio stoji u kutiji i platio sam prilicno vise nege ti i jos carina dodala, ali ne kajem se, radi odlicno i vrlo je zgodan za koriscenje, koristim bateriju sa ruzom sa konstantnim naponom i za sad sam stvarno zadovoljan.
Iskreno prelepo mi se uklapa sa ruzom i nisam ni jedan drugi atomizer probao ovde.

Sve u svemu vrlo sam zadovoljan, za sada nikakvih problema sa unimax-om.
shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-08-2018, 21:07   #3
rankosuns
Senior

rankosuns's avatar

Registrovan: Apr 2018
Pohvala: 178
Pohvaljen: 182
Nivo reputacije: 39
rankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosi

ja u ponedeljak dobijam. uzeo sam dva ali bez atomizera

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

kad vidiš kaju ti je kupi
rankosuns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-08-2018, 00:04   #4
Milutin Obrad
Veteran

Milutin Obrad's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 42
Pohvala: 513
Pohvaljen: 551
Nivo reputacije: 125
Milutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvalu

Kako znamo koju snagu daje pri konstantnom radu?
Milutin Obrad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-08-2018, 11:27   #5
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Ne znam gde sam pročitao (možda na Joyetech sajtu), pri radu u konstantnom naponu daje 3.8v.

Staro 05-08-2018, 13:06   #6
Dj_
Senior

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 256
Pohvaljen: 200
Nivo reputacije: 62
Dj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosi

Kad smo istraživali Ego One, odgovor je bilo 3.6 V
Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-08-2018, 10:24   #7
vladimir1313
Iskusan član

vladimir1313's avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: Hcigar VT 75 + SMM
Pohvala: 66
Pohvaljen: 11
Nivo reputacije: 9
vladimir1313 je na dobrom putuvladimir1313 je na dobrom putu

Ja sam uzeo 25-icu sa atimizerom, i mnogo mi se svidja atomizer. Daje hladnu paru ima dosta vazduha, aroma okej.
Velika napomena: Ko zeli da koristi taj atomizer, neka odmah poruci i grejace ili adapter za grejace(valjda cl), jer kod nas nema ni u prici njegovih grejaca.
Meni atomizer stoji kuci, ako neko bude imao slucajno taj adapter neka mi se javi, voleo bih ponekad da imam i taj ati
vladimir1313 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-08-2018, 09:31   #8
rankosuns
Senior

rankosuns's avatar

rankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosirankosuns ima čime da se ponosi

lepo lego nautilus
best free image hosting
Staro 07-08-2018, 09:36   #9
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: Pico + Siren
Pohvala: 1,417
Pohvaljen: 1,803
Nivo reputacije: 452
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

@rankosuns

Kod postavljanja slika postas samo ovaj deo
https://s15.postimg.cc/x64rnm4i3/IMG_20180807_102815.jpg

Kliknes na i u prozor postavis link.

Nikako sve ovo
[url=https://postimg.cc/image/3qz3elzyf/][img]https://s15.postimg.cc/x64rnm4i3/IMG_20180807_102815.jpg[/img][/url][url=https://postimages.org/]best free image hosting[/url]

ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-08-2018, 09:37   #10
rankosuns
Senior

rankosuns's avatar

a bome ifremax

Staro 07-08-2018, 21:45   #11
rankosuns
Senior

rankosuns's avatar

pitanje kako se menja režim rada iz opadajućeg u konstantan režim i obratno

Staro 07-08-2018, 21:58   #12
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Ugasiš mod i pritisneš fire okidač 7 sek.

Zahvalili :
Staro 07-08-2018, 22:02   #13
rankosuns
Senior

rankosuns's avatar

e fala

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > VV/VW modovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 03:04 sati.