Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 27-11-2018, 14:54   #1
vap
Senior

vap's avatar

Registrovan: May 2017
E-cig: sve po redu
Pohvala: 2,080
Pohvaljen: 759
Nivo reputacije: 115
vap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvalu
Uobičajeno True MTL RTA

True MTL RTA

Šta, kako i odakle?
Čika Mark iz Naturevape u saradnji sa ljudima iz Ehpro tvrdi da su zajedno dizajnirali ovaj atomizer.
Pa onda kaže da je kao član uže grupe beta testera dobio od ljudi iz Ehproa nekoliko proptoptipova i da je na True tražio da se izmjeni 6 stvari.
Pa onda opet kaže da je imao učešće na 6-tom predmetu koji je stigao iz Ehproa misleći na True.
Kapirate?
Nije važno, ni čika Marku nije jasno
Ovde smo znači riješili misteriju kako nigdje nema printa od Naturevape na ambalaži nego se radi o naljepnicama.
Ljepili su stikere od onog ko je platio ili kako je njima u Ehprou odgovaralo iz marketinških razloga.

U kutijici:
Atomizer nam stiže u maloj kutijici sa standardnim rezervnim djelovima. Rezervne gumice, veće staklo, dva mala šrafa, mali šrafcigerčić i dva gotova Ni80 kleptona 2.5mm i nešto malo Muji vate.
Osim krstastih šrafića, koji ne vole ni jedan šrafciger koji imate u kući, sam atomizer nema nekih mana u pogledu kvaliteta. Manje više standardno u današnje vrijeme.

Na testu:
Veće staklo montirano. Pun tank.
Setup prvi – grijač Ni80 onaj iz paketića, blizu 1 Ohm, CB 2.0 – 12 do 20W – Dromedary INW 3% – arome nema! wtf?

Setup drugi – kantal 032mm, 2.5mm, 1.1Ohm C.B 2.0, Muji, 11 do 13W –
Dromedary INW – aroma, nije na času!
555 INW – aroma opet bježi sa časa!
Gold Ducat INW – aroma neopravdan!
Vanilla for Pipe INW – aroma primjećena u blizini škole.

Setup treći – SS316l – 0.25mm, 2mm, 1.05Ohm, Muji – 9-10W
Forest Ice Cream INW – aroma na kratko uđe u dvorište
Vanilla for Pipe INW – aroma se muva po dvorištu
Gooseberry (Ogrozd) Sasami – aroma tu i tamo proviri u razred.

Sa grijačem na 2mm mi je još i najbolje radio.

Zaključak:
Na papiru ovaj atomizer mnogo obećava. O izgledu nema smisla raspravljati.
Dve, tri stvari su mi se dopale. Lagano punjenje koje radi bez greške, kako kažu “True” istinski mtl srk koji pruža i jako malo falš vazduha.
U onom najbitijem je podbacio. Duhane je ubio skoro do neprepoznatljivosti. Ove slatkiše i egzotiku je isporučio u nešto boljem obliku ali daleko od očekivanog.
Kad uporedimo True sa Mini Berzom jasno je o čemu se radi. Wannabe Berserker sa malo većim tankom
Bezobrazno iskopiran dek, širina kupole identična sa drugačijim konusom kojeg upravo okrivljujem da izobličuje aromu. Ne znam šta bih drugo mogao da navedem kao razlog. Kod berzerkera je to fino kupolasto a kod Trua nekako više ukošeno pod 30tak stepeni i svedeno u uzak dimnjak.
Drip tip naizgled zanimljiv ali često izvlači tekućinu u usta na kojem kog atiju ga probate. Sa šortijem radi bolje.
Količina vate koja treba je isto problem da se pogodi. Premalo grgolj, previse draj hit. Evo izmislio sam toplu vodu
Kad pomislite da ste uboli količinu, protjerate jedan tank, dospete drugi a on odluči da prestane s natapanjem. Pa onda skidaj (može i sa tekućinom da se skine) raščešljavaj, vraćaj…
Malo stabilnije mi je radio sa Muji nego sa CB. Od količine vate koja prođe kroz 2mm mora da se skine još pramenčić da bi natapalo. Sa 2.5mm mora dosta više da se skine i nek je sa srećom.
Sve u svemu kad sve saberem ja ovaj True ne mogu zaista nikom da preporučim osim ako niste baš toliko radoznali i treba vam ati na kojem možete da parite recimo neke svoje miks promašaje od tekućina kao ja, kojima ću možda još sutra da se posvetim kad istestiram još neki Orange mentol večeras.
Ono što zbunjuje je armija ljudi koji ostavljaju čiste petice kao ocjenu po raznim sajtovima gdje se True prodaje.
Moj primjerak ima serijski broj 119 pa opet postoji i ta mogućnost da ima neki feler od kojeg ti rani “bečevi” ponekad pate a kojeg ja nisam svjestan.
Uporedo sa True, koristio sam Berzerkera i Galaksija.
Ako prva dva posmatramo kao igrače prve lige recimo. True skuplja sijeno negdje oko Kalenderovaca i sport ga uopšte ne zanima.
Uglavnom, ovo bi bilo moje iskustvo sa True MTL RTA.
Možda sam prestrog, al kad nešto nazovete “TRUE” MTL RTA zaista ne postoji opravdanje za onaj utisak koji ostaje nakon druženja sa istim.
vap je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-11-2018, 15:05   #2
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 1,323
Pohvaljen: 1,625
Nivo reputacije: 305
dgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputaciju
Uobičajeno Re: True MTL RTA

Koliki je precnik centralne rupe na tom atomizeru?

I need a beer
dgproduction je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-11-2018, 15:18   #3
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 28
E-cig: Aegis Solo + Expromizer 4
Pohvala: 1,049
Pohvaljen: 542
Nivo reputacije: 101
Nexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvalu

Ovo podseća na hibrid Berserkera, Doggystyle-a, Sirene i Galaxies sve u jednom atomizeru. Airflow i deck Berserker, rupe za vatu Sirena, sama komora Doggystyle samo malo zdepastija i bubble tank od Galaxija (ako se dobro sećam dolazi sa bubble tankom, nek me neko ispravi ako grešim). Mada ovako kada je pored svakog radi poredjenja, ne podseća tačno ni na jedan od njih.

Dobra ideja, ali ne znači da je i bolji od svakog atomizera iz "prve lige"
Verovatno nešto kao Ares.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-11-2018, 16:17   #4
vap
Senior

vap's avatar

vap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvaluvap je za svaku pohvalu

Prečnik centralne 1.5mm~1.55mm.
Dolazi s običnim i bubble staklom.
Tečnosti s kojima sam isprobavao su 55/45 sa 6,6 mg nica pa th da pominjem i nema nekog smisla.
Sa šortijem izgleda ovako.
Zahvalili :
Staro 28-11-2018, 13:52   #5
Hobbes
Iskusan član

Pohvala: 158
Pohvaljen: 251
Nivo reputacije: 48
Hobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosi

Ajde ja da napisem malo suprotne utiske

Kantal 0.32mm, 8 namotaja, 2.5mm - 1.3 oma
Sa tim setup-om prosao 10ak ml vocki i neku colu i meni je aroma skroz ok, mada su meni vocke generalno na svemu ok, tako da mi to nije nesto merodavno.

Sinoc ga oprao i jutros stavio isti setup samo 7 namotaja - 1.15 oma i ubacio Seven Stars od Vaporever-a. Utisak posle prvih 1-2ml je da je aroma izrazenija i jaca nego na Berseker Miniju. Videcemo dal ce nesto da se promeni posle 10ak ml.
Moguce da je do mene i licnog ukusa, posto sam primetio da mi duvani najvise leze na atomizerima sa ravnom kupolom (ravna kupola ) bez ikakvog konusa.
Kremove i kolace nisam jos probao mada ih i generalno slabo koristim.

Negative strane su mi drip tip koji mi izgleda besmisleno i fals vazduh koga doduse posle novog setupa vise nema a zasto posto nista nisam petljao oko af prstena ili baze.
Pitanje je i da li ce se i koliko prsten za punjenje olabaviti sto bi isto mogao da bude problem.

Hobbes nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-11-2018, 14:17   #6
vap
Senior

vap's avatar

Koji serijski broj imaš?
Staro 28-11-2018, 14:26   #7
Hobbes
Iskusan član

Hobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosiHobbes ima čime da se ponosi

1252
Staro 28-11-2018, 14:27   #8
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,562
Pohvaljen: 16,538
Nivo reputacije: 2688
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Sad će @Hobbes da popije kaznu za ostavljanje privatnih podataka 😂😂😂

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 28-11-2018, 14:28   #9
vap
Senior

vap's avatar

Hvala Hobbes, sad mi je lakše da imam na šta da se vadim
Staro 28-11-2018, 23:21   #10
Danone
Veteran

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 581
Pohvaljen: 584
Nivo reputacije: 134
Danone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvalu

Jesi mozda proba taj buble na ber mini da stavis?

Po slici izgleda da je par mm duze staklo na true ali moda nekim cudom pase
Danone nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-11-2018, 10:24   #11
Hobbes
Iskusan član

Ja nisam probao, oba mini bersa su mi puna pa kad ih ispraznim probacu. Mada sam stavio rezervno od berserkera pored bubble stakla od ehpro-a i jeste malo duze bubble staklo.
Staro 29-11-2018, 19:02   #12
Cookie
Senior

Registrovan: Jun 2018
E-cig: Expromizer v4
Pohvala: 359
Pohvaljen: 370
Nivo reputacije: 74
Cookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosiCookie ima čime da se ponosi

Kako bi ga uporedio sa Galaxies? Ako si koristio.... On daje lepu aromu, ali malo suvlju paru.
Cookie nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-11-2018, 20:15   #13
Hobbes
Iskusan član

Probao sam i Galaxies i sta znam, nama meni tu neke prevelike razlike u aromi, ne samo u odnosu na galaxies nego i na sve ove ostale mtl atomizere. Barem meni su nijanse u pitanju, a cak mi je na Berserkru aroma najmanje izrazena a ipak sam samo dva mini bersa zadrzao
Na Galaxies-u je suvlja para posto tecnost duze putuje do grejaca, na true mtl mi je sada aroma dosta izrazenija posto sam stavio manje vate ali je i para vlaznija i zasicenija a i trosi vise. Na proslom setupu gde sam imao vise vate i para je bila suvlja. Na istim snagama i istom otporu je i toplija para na True posto je manji.
Zahvalili :
Staro 12-01-2019, 14:07   #14
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 675
Pohvaljen: 880
Nivo reputacije: 197
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Stigao i vec odmah problemi. Namota oko 2.5 mm, provukao vatu, grgoljio kao lud. Promijenio vatu, ovaj put vecu kolicinu da se jedva provuce, opet poslije 3-4 povlacenja grgolji. Nisam rascesljavao.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-01-2019, 15:46   #15
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 675
Pohvaljen: 880
Nivo reputacije: 197
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Ostavio ga na stolu i izasao vani. Posle nekih sat vremena kad sam se vratio nasao sam i atomizer i mod u lokvi tecnosti. Ovo je jednom rijecju uzas.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Atomizer MODovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 20:54 sati.